همه‌ی خبرهای امروز
 • کوپی دیروز ۲۳:۴۴

  عجایب جهان در قدس آنلاین

  ۴۵ دلار برای هر فنجان، بهای نوشیدن فضله حیوانات

  چیزهای عجیب بسیاری در اندونزی وجود دارند، اما نوشیدن دانه‌های قهوه‌ای که فضله حیوانات هستند، احتمالاً از عجیب‌ترین‌های این کشور باشد. چیزی که این موضوع را جالب‌تر می‌کند این است که قیمت این نوشیدنی می‌تواند تا ۴۵ دلار برای هر فنجان تعیین شود! نام این نوشیدنی، کوپی لواک است.

 • شهرداری تهران دیروز ۱۴:۰۹

  کارنامه شهرداری در دست چپ اصلاح‌طلبان

  بیش از دو سال از آغاز به کار اصلاح‌طلبان در شورای شهر تهران و متعاقب آن، شهرداری تهران می‌گذرد. به عملکرد این جریان در دو سال اخیر انتقادات فراوانی شده که تازه‌ترین آن‌ها مربوط به خانم فائزه هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است. هاشمی در یادداشتی آورده است: «شورای شهر و شهرداری کارنامه قابل‌دفاعی ندارند. این امکان وجود داشت که عملکرد فراکسیون امید در مجلس بهتر باشد و این نمایندگان باید درقبال جبهه اصلاح‌طلبان پاسخگو باشند. مجموعه اصلاح‌طلبی در مجلس از دو مجموعه دولت و شورای شهر بهتر عمل کرده؛ هرچند عملکرد دورازانتظار اصلاح‌طلبان در مجلس و شورای شهر باعث کدورت است».

 • samsung دیروز ۱۲:۵۹

  اخبار فناوری قدس آنلاین

  ۳ ویژگی که سامسونگ A۹۰ را جذاب کرده است

  مدتی پیش آخرین مدل میان‌رده سری گلکسی A سامسونگ با نام A۹۰ معرفی شد و ما قصد داریم ویژگی‌های اصلی از این مدل را مورد بررسی قرار دهیم.

 • پرس تیوی دیروز ۱۰:۲۹

  معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی در گفتگو با قدس آنلاین عنوان کرد:

  انسداد شبکه های برون مرزی با هدف محدودسازی دایره قدرت جمهوری اسلامی

  معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی، انسداد حساب کاربری شبکه های برون مرزی را با هدف محدودسازی دایره قدرت جمهوری اسلامی عنوان کرد و اقدام حقوقی جمهوری اسلامی علیه مرورگر گوگل را راهکار پیشنهادی به صدا وسیما دانست.

 • ب دیروز ۰۹:۳۹

  ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران-کرج

  سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت ترافیکی امروز (بیست و ششم خرداد ماه ۹۸) را تشریح کرد.

 •   علی محمد مودب دیروز ۰۹:۰۷

  یادداشت

  فناوری فرهنگی درموزه زنده صحن نو

  علی محمد مؤدب

  زمانــی در زمینه بازیهای رایانه‌ای با شــورای عالی اطلاع‌رســانی همکاری می‌کردم. در بررســی‌ها و مطالعات آن دوره، بیشتر اطمینان کردم که ما باید عالــم واقعی را جدی بگیریم و بازیها و دیدارهای واقعی را مهم بشــماریم.

 • مهدی خالدی دیروز ۰۸:۵۷

  یادداشت

  علت هراس آمریکا از اس 400 روسی چیست؟

  افزایش تب خرید تسلیحات روسی و بویژه سامانه دفاع موشکی اس 400 از سوی متحدان آمریکا این روزها به مناقشه ای بزرگ و عرصه ای چالش برانگیز میان واشنگتن و همپیمانان نزدیک آن تبدیل شده است.

 • گدایی دیروز ۰۸:۵۶

  سهم دانشگاه در حل مسائل اجتماعی چقدر است؟

  تحقیقاتی که در جامعه محقق نمی شود

  «وظیفه مهم دانشگاه‌ها در قبال جامعه «مواجهه با مسائل اجتماعی و تلاش برای یافتن راه‌حل‌های آن» است. دانشگاه نباید از مسائل مردم و جامعه جدا و منزوی باشد؛ بنابراین استادان و جامعه دانشگاهیان با ایجاد ساز و کار مناسب بکوشند دانشگاه را درگیر مسائل اجتماعی کنند، البته دستگاه‌های مختلف نیز وظیفه دارند از دانشگاه‌ها کمک و راهنمایی بخواهند».

 • اینستکس دیروز ۰۸:۵۰

  یادداشت/

  آخرین میخ برتابوت اینستکس

   تــلاش آمریکا برای تحریم شــرکت متناظر اینســتکس در ایران، در واقــع آخرین میخ بر تابوت این راه حل اروپاییاســت.

 • تولد ملکه انگلیس ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۱۸:۳۵

  چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟

  شب جمعه به بهانه تولد ۹۳ سالگی ملکه انگلیس، جشن تولدی در سفارت بریتانیا در ایران برگزار شد که مهمانان آن جمعی از تجار، صنعتگران و سیاستمداران ایرانی بودند.

 • پل گیشا ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۱۵:۵۷

  رییس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ:

  پل گیشا به زودی بسته می‌شود

  رییس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ گفت: هماهنگی‌های لازم انجام شده و به‌زودی ظرف چند روز آینده محدودیت ‌های ترافیکی اطراف پل گیشا آماده خواهد شد و پل گیشا بسته می‌شود و مردم باید با توجه به تابلوهای راهنما از مسیرهای فرعی تردد کنند

 • رئیسی ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۱۴:۲۴

  فراخوان رئیس قوه قضاییه در فضای مجازی

  رئیس قوه قضائیه در فراخوانی درباره مشارکت‌جویی از مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضایی اعلام کرد: آسیب‌های فضای مجازی نباید موجب شود که خود را از فرصت کم‌نظیر ارتباط با مردم محروم کنیم.

 • برانکو ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۰۹:۲۰

  برانکو 220هزار یورو پیش ‌پرداخت‌ هم‌ طلب ‌کرد

   پرسپولیس‌ از استقلال، تراکتور و سپاهان جا ماند

  ماجرای اختلاف مالی باشگاه پرسپولیس و برانکو بر سر ادامه فعالیت این مربی کروات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با وجود اینکه مسئولان باشگاه پرسپولیس هفته گذشته از مرتفع شدن مشکلات مالی باشگاه برای پرداخت بخشی از طلب ارزی این مربی خبر دادند.

 • افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان رضوی ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۰۹:۱۳

  کالبد شکافی هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها

  ارتقای کیفیت یا تجاری‌سازی سلامت

  10سال پیش وقتی موضوع هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها به میان آمد فعالان حوزه بهداشت و درمان استقبال قابل ‌توجهی از آن کردند به‌ طوری که در همان سال نخست قرار شد بیش از 50 بیمارستان با هدف ایجاد مجموعه‌ای از مراکز نمونه درمانی به دست هیئت امنا سپرده شود، اما به مرور شور مدیریتی برای متقاضیان یکباره فروکش کرد و بتدریج موضوعی که حتی به قانون هم تبدیل شده بود به دست فراموشی سپرده شد.

 • حسن جان فدا ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۰۹:۱۰

  یادداشت

  تهدید نگاه صرفاً اقتصادی به حوزه درمان

  دکتر حسن جان فدا، دکترای تخصصی مدیریت بهداشت و درمان

  اداره هیئت امنایی، یک مدل مدیریتی در اداره یک بیمارســتان است که میکوشد در بخش دولتی استقلال مالی ایجاد کرده و به شرکتی تبدیل کند تا منجر به اداره یک بنگاه اقتصادی خودگردان در بخش دولتی شود؛ بنابراین با هیئت امنایی شدن بیمارستان، مهمترین هدف خودگردان یک بیمارستان دولتی محقق می‌شود.

 • حسین محمودی اصل ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۰۹:۰۱

  یادداشت/

  فرار مالیاتی؛ ضد اصلاح بودجه نفتی

   اصلاح ســاختار بودجه باید در قالب بر نامه های کوتاه، میان و بلند مدت دنبال و اعمال شــود. پیشنهاد کاهش ســهم نفت در بودجه موضوع مهمی است که دهه ها بر آن تأکید شده است.

 • وحید ارشدی ۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۰۸:۵۸

  یاددداشت/

  بوروکراسی و روحیه مسئولان اجازه اصلاح ساختاری بودجه را نمی‌دهد

  دکتر وحید ارشدی اقتصاددان

  طرح اصلاح ســاختار بودجه گامی رو به جلو و مثبت تلقی می شــد اگر این اصلاحات طی سالیان و به مرور انجام می شد، نه اینکه در یک محدوده زمانی چند ماهه به صورت دفعی؛ چرا که اصلاحات ساختاری اصولاً قابلیت انجام در کوتاه مدت را ندارد و باید تدریجی انجام شود.

 • زوج و فرد ۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۸:۲۱

  یک مقام شهرداری تهران اعلام کرد

  شیوه جدید محاسبه ورود به محدوده زوج و فرد

  مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران در مورد نرخ تردد در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق که از اول تیرماه اجرایی می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد.

 • سرپرست حجاج ۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۸:۱۶

  در دیدارهای نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت عنوان شد

  توصیه‌های مراجع تقلید به حجاج و مسؤولان برگزاری حج

  آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در جریان دیدار سرپرست حجاج ایرانی در آستانه فرا رسیدن حج تمتع، توصیه کرد: حجاج ایرانی به مقدسات کشور میزبان (عربستان) احترام بگذارند. عربستان سعودی نیز باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که حجاج با احترام به سرزمین وحی اعزام شوند و در این زمینه مشکلی متوجه آن ها نشود.

 • مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد ۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۶:۰۸

  هزینه رفت و برگشت تهران-آنکارا و تهران-وان با قطار

  مدت زمان سیر قطار تهران-آنکارا ۶۰ ساعت و تهران-وان ۲۰ تا ۲۲ ساعت به طول برآورد شده است.

 • ژوله ۱۳۹۸-۰۳-۲۳ ۰۹:۴۹

  تَه نوشت

  رابطه طنز با دماغ

  آقای ژوله! البته صفحه اینستاگرام شما مال خودت است و اگر فرض را بر این بگذاریم که به کسی مربوط نیست محتویات کدام عضو بدن از جمله مغز، زبان، پاچه و...ات را در آن تخلیه می‌کنی، لابد به شما هم مربوط نیست که مردم دوست دارند محتویات سلیقه‌شان را برای حمایت یا شماتت و سرزنش دیگران، در اینستاگرام چه کسی خالی کنند.

 • طلاب ۱۳۹۸-۰۳-۲۳ ۰۹:۳۹

  گفت‌وگو با خانم صدیقه رضایی درباره امکان تحصیل بانوان در سطوح عالی حوزوی

  در رسیدن به مرتبه اجتهاد فرقی بین زن و مرد وجود ندارد

  مریم احمدی شیروان

  سالروز درگذشت بانو مجتهده امین، بهانه‌ای شد تا این موضوع بویژه اجتهاد بانوان را در گفت‌وگو با خانم صدیقه رضایی، مدرس مدرسه علمیه اسلام‌شناسی حضرت زهرا(س) و دانش‌آموخته سطح چهار حوزه به بحث بگذاریم.

 • ترافیک ۱۳۹۸-۰۳-۲۳ ۰۹:۳۵

  تناقض ترافیک سنگین شمال با وجود کاهش قدرت خرید مردم!

  «ترافیک سنگین در جاده‌های شمال»؛ این تیترِ تکراری‌ترین خبری است که در طول سال و ایام تعطیل منتشر می‌شود. هر چند این ترافیک از نظر مسافران ملال‌آور و با عینک پلیس پرزحمت است، اما از نگاه اقتصادی پرابهام و سؤال‌برانگیز است.

 • عیدانه اهدای خون ۱۳۹۸-۰۳-۲۳ ۰۹:۳۲

  سخنگوی سازمان انتقال خون در گفت‌وگو با قدس:

  اهدای خون در ایران آگاهانه و مسئولانه است

  محمود مصدق

  از اهدای خون به عنوان اهدای زندگی یاد می‌شود. این یعنی خونی که من و شما اهدا می‌کنیم فرصت زندگی دوباره به شخص دیگری می‌دهد؛ شخصی که ممکن است، دوست، همکار و یا یکی از نزدیکان ما باشد.

 • علیرضا سلیمی ۱۳۹۸-۰۳-۲۳ ۰۸:۰۰

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با «قدس آنلاین»:

  ناهنجاری‌های اخیر در مدارس بدلیل عدم مدیریت صحیح بطحایی بود/ تمامی مشکلات در دوران وزارت او لاینحل باقی ماند

  مینا افرازه

  علیرضا سلیمی گفت: آقای بطحایی نه تنها در حوزه آموزش بلکه در حوزه پرورشی هم قابل قبولی نمی‌گیرد و برخی از مشکلات و ناهنجاری‌های اخیری که در مدارس کشور رخ داد به دلیل عدم مدیریت صحیح وی به عنوان سکاندار وزارت آموزش و پرورش بود.

 • باند سرقت ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۲۳:۱۰

  با پول دزدی، برای زن صیغه‌ای خود زمینی در شمال خریدم

  اعترافات رئیس باند سرقت از زنان در شرق تهران

  چهار عضو یک شبکه سرقت که با تهدید چاقو اقدام به سرقت از زنان و دختران در شرق تهران می‌کردند، به اقدامات جنایتکارانه خود اعتراف کردند.

 • گرما ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۲۰:۱۷

  انتقاد از لباس گرم در تابستان بانک ها

  خب شما محاسبه کنید اگر در بیش از 12 هزار شعبه بانکی در سراسر کشور دمای کولرها به 24 درجه برسد در طول حدود 8 ساعت کاری چقدر انرژی را ذخیره خواهد کرد چرا که الان مجبوریم گاهی دمای کولرها را تا 19 درجه هم پایین بیاوریم تا بتوان با کت با مشتریان مواجه شد.

 •   علی محمد مودب ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۰

  یادداشت/

  مهارت منظم بودن

  زمانی به دوســتی میگفتم نظم فقط رعایت زمان نیست و یک مؤلفه ندارد، خیلی چیزها هســتند که باید حساب شده باشند تا بتوان یک کار یا فعالیت را منظم به حســاب آورد.

 • ت ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۲

  جریمه ۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریالی تهرانی‌ها در جیب دولت/ مبلغ مطالبات شهرداری پایتخت از جرایم راهنمایی و رانندگی اعلام شد + سند

  چراغ خاموش دولت برای پرداخت مطالبات شهرداری تهران/ مبلغی از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی به جیب شهرداری نمی‌رود/ حناچی برای وصول طلب شهرداری دست به کار شود/ ۵۰ میلیارد وصولی شهرداری از دولت به کجا می‌رود؟مطالبات شهرداری تهران از دولت موضوعی قدیمی است که مدیریت شهری تلاش می‌کند تا بخشی از آن‌ها را وصول کند، اما تاکنون دولت برای پرداخت آن‌ها چراغ سبزی نشان نداده است.

 • محمد خزائلی ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۰۸:۵۹

  گزارش از شخص

  نابغه‌ای که دلش روشن بود

  دکتر«محمد خزائلی» را چقدر می‌شناسید؟

  اگر فکر می‌کنید برای باز و بینا شدن «چشمِ دل» فقط کافی است «چشمِ سر» را ببندیم تا بلافاصله دلمان به نوری غیبی روشن شود، سخت در اشتباهید.