همه‌ی خبرهای امروز
 • سد های سیستان وبلوچستان ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۱:۰۴

  با جاری شدن آب از سد آزاد سنندج

  دشت‌های «قروه» و «دهگلان» جان می‌گیرند/بزرگ ترین باغ گردو در انتظار آب

  کردستان- تخصیص آب برای ۹۶ هزار از اراضی استان کردستان بنا بر گفته استاندار کردستان رویدادی تاریخی است که با اجرای کامل طرح‌های پیشران علاوه بر تثبیت ۲۵ هزار شغل، ۶۰ هزار شغل جدید نیز در این منطقه ایجاد خواهد شد.

 • فرش کردستان ۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۱۲:۴۲

  به دلیل افت فروش در بازارهای داخلی

  فرش کردستان چشم‌انتظار بازاریابی جهانی است

  کردستان-فرش استان کردستان باوجود قدمتی ۴۰۰ ساله و بافت و طراحی منحصربه‌فرد اما مدتی است که برخی مشکلات در تاروپود آن رخنه کرده است.

 • مسکن مهر قوچان ۱۳۹۸-۰۵-۱۹ ۱۲:۲۹

  در صورت تأمین اعتبار

  پرونده مسکن مهر کردستان با ۱۲۰ میلیارد ریال بسته می‌شود

  سنندج-با اعطای افزون بر ۳۳ هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر به شهروندان استان کردستان شمارش معکوس برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر و بستن این پرونده در این استان ستان آغازشده است و بنا بر آمار منتشره تنها ۴۹۰۰ خانوار دیگر تا صاحب‌خانه شدن فاصله‌دارند.

 • کولبری ۱۳۹۸-۰۵-۰۶ ۱۱:۰۵

  معیشت مرزنشینان بارونق بازارچه‌های مرزی گره‌خورده است

  ساماندهی کول بران درگرو بازگشایی مرز سیران بند بانه

  کردستان- درصورتی‌که بتوان مرز سیران وند بانه را به پایانه مسافری تبدیل کرد و واردات کالا از طریق این مرز فعال شود لذا نقش بسزایی را می‌توان در اقتصاد و هم‌چنین رونق واحدهای تولیدی این منطقه ایفا کرد.

 • لاستیک ۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۳:۲۹

  قاچاق لاستیک به شیوه جدید

  خودروهایی که کهنه می‌روند نو بازمی‌گردند /شیوه جدید قاچاقچیان برای دور زدن قانون

  سنندج- افزایش قیمت لاستیک‌های خارجی در زمره کالاهایی است که حال موجی شده تا استان‌های مرزی به اشکال متفاوت در بحث قاچاق با آن روبرو شوند.

 • جاده ۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۱۰:۲۳

  باگذشت ۳۶ سال و تعویض ۱۱ دولت

  بیجار به همدان نرسید/جاده در پیچ‌ وخم ساخت و ساز

  سنندج- جاده مواصلاتی «بیجار-همدان» شاهراهی محسوب می‌شود که می‌تواند استان‌های کردستان، همدان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را به یکدیگر متصل کند اما این جاده با عبور از میان وعده‌های ۱۱ دولت و باگذشت افزون بر ۳۶ سال هنوز به پایان نرسیده است و به پروژه تاریخی شهرت یافته است.

 • تو.ت فرنگی
۱۳۹۸-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۴

  رونق تولید در گرو بستر سازی

  طلای سرخ کردستان حال و روز خوبی ندارد

  سنندج- درحالی‌که امسال بانام «رونق تولید» نام‌گذاری شده و گمان می رود تمامی مسئولان حول این محور برنامه‌ریزی کنند اما مشاهدات حاکی است در برخی از استان‌ها و در خصوص افزایش برخی از محصولات بسترهای لازم برای جذب تولید بیشتر وجود ندارد.

 • بانه ۱۳۹۸-۰۳-۱۶ ۱۰:۴۱

  در ۱۵ خرداد سال ۱۳۶۳ چه گذشت؟

  «بانه» سند مظلومیت انقلاب/خاطره قیام خونین ۱۵ خرداد در کردستان رنگ خون گرفت

  سنندج- شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ۷۲ بار بمباران شد که بمباران ۱۵ خرداد یکی از خونین‌ترین آنها بود

 • مین روبی ۱۳۹۸-۰۳-۰۳ ۱۷:۱۱

  کردستان سند مظلومیت دفاع مقدس

  پاک‌سازی مناطق آلوده به مین ادامه دارد

  سنندج-قدس: سند هشت سال دفاع مقدس در استانی هم چون کردستان را که ورق می‌زنی سراسر رشادت، مقاومت و ایثار آن را زینت بخشیده است که به‌احتمال‌زیاد نسل جدید نه خاطره‌ای از آن دارد و نه می‌داند که بر مردم این منطقه چه گذشته است.

 • جنگل‌هاي زاگرس ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۱۰:۲۷

  با هجوم قاچاقچیان چوب به استان های غربی

  قانون تنفس «جنگل‌های شمال» نفس درختان زاگرس را برید

  سنندج-بدون شک این جمله کارشناسان مبنی بر اینکه قطع درختان خود بسترساز سیل‌های ویرانگر اخیر بوده است در بسیاری از گزارش‌ها و تحلیل‌های ارائه‌شده با گوش شما آشناست اما به نظر می‌رسد که برخی افراد تنها به جیب خود فکر می‌کنند و کلماتی مانند ایران آبا یا ثروت ملی جنبه استهزاء دارد.

 • شوراهای کردستان ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۷:۰۹

  حاشیه‌های نشست شوراهای اسلامی کردستان چه بود؟

  مطالبه ۱۲۰ میلیاردی استاندار کردستان تا آمارهای غیرواقعی

  سنندج- نشست شوراهای اسلامی استان کردستان فرصت مغتنمی بود تا نمایندگان مردم این استان از مشکلات خود بگویند و از استاندار به‌عنوان بالاترین نماینده دولت در استان پاسخ بشنوند.