همه‌ی خبرهای امروز
 • شیراز ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۰۹:۱۶

  با روند اجرایی موجود

  بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان فارس تا پایان سال زمان می‌برد

  شیراز-خسارت های ناشی از سیل فروردین در استان‌های گلستان و لرستان به‌قدری بود که خبر سیل در استان فارس و میزان خسارت‌های وارده به مردم شهر شیراز زیر سایه خسارات دیگر استان‌ها کمرنگ شد.

 • کارخانه قند ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۲:۵۴

  باوجود تلاش مسئولان

  گره مشکلات کارخانه قند فسا باز نشد/زمزمه فروش دستگاه‌ها قوت گرفت

  شیراز- کارخانه قند فسا یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های قند جنوب کشور به شمار می‌آید اما متأسفانه هم چون سایر واحدهای تولیدی ابتدا خصوصی‌سازی و دوم شرایط اقتصادی کشور موجب شده تا دخل‌وخرج آن نچرخیده و از پرداخت حقوق کارگران خود بازبماند.

 • استعفا ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ ۱۴:۲۱

  باهدف رفع مشکل منطقه اقتصادی شیراز

  حفر چاه استعفای اعضای شورای اسلامی یک روستا را رقم زد

  شیراز- مسئولان آبفا به منظور حل مشکل کمبود آب در منطقه اقتصادی شیراز در اراضی بالادستی روستای «کوشک بیدک» نسبت به حفر یک حلقه چاه اقدام کردند لذا از آن جا که نامه‌نگاری‌ با اعضای شورای اسلامی این روستا هر بار با مخالفت روبرو شده بود درنهایت صدور مجوز حفر چاه موجب شد تا اعضای شورای این روستا در اعتراض به این اقدام دسته جمعی استعفاء دهند.

 • خیایان شهید دستغیب جهرم ۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۱۴:۵۶

  مردم خواهان رسیدگی وشفافیت حوادث اخیر هستند

  حذف نام شهدا از تابلوها سهوی یا عمدی؟/شهروندان جهرمی هم شاکی شدند

  شیراز- پس از حذف نام شهدا طی ماه‌های گذشته در برخی معابر شهر تهران، در اقدامی ادامه‌دار و مشکوک، این بار نام شهدا از تابلوی کوچه‌های شهرهای کرمان، تبریز و شیراز حذف شد و لذا حالا احتمال عمدی بودن این اتفاق در اذهان عمومی بیشتر قوت گرفته است.

 • فرونشست زمین ۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۱۳:۱۷

  به دلیل برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی

  «فرونشست» ساکنان «کوه سفید» را از خانه‌هایشان بلند کرد

  شیراز- فرونشست یکی از پدیده‌هایی است که به‌تازگی در بسیاری از مناطق مختلف کشور موجب ایجاد خسارات در ابنیه‌ها و تأسیسات فنی شده است .

 • گورستان دارلاسلام شیراز ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۲:۳۴

  اختلاف بر سر مالکیت گورستان تاریخی شیراز ادامه دارد

  «دارالسلام» میراثی در دو راهی بلاتکیلفی/کتیبه های قدیمی در حال تخریب هستند

  شیراز- گورستان تاریخی دارالسلام در خیابان سیبویه شیراز از جمله مکان هایی است که از نظر شهری در حوزه مسئولیت شهرداری و از نظر تاریخی در حوزه مسئولیت سازمان میراث فرهنگی قرار دارد اما جالب است بدانید که مالکیت آن با اداره کل اوقاف است لذا همین آشفتگی به عنوان یکی از موانع اصلی بازسازی و نگهداری از این میراث قدیمی شده است و در هنگام وقوع حوادث سازمان های اجرایی یکدیگر را متهم می کنند.

 • کارخانه قند فسا ۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۵

  به دلیل عدم پرداخت مطالبات وتعویق دستمزد ها

  کام کارگران قند فسا شیرین نشد/ در واگذاری بخش خصوص باید تجدیدنظر شود

  شیراز- تجمع کارگران قند فسا در مقابل فرمانداری ازجمله اعتراضات و تجمعات مسالمت‌آمیزی است که خبر آن تکراری و سوژه اش بوی کهنگی می‌دهد.

 • خانه تاریخی ۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۰۹:۳۳

  تخریب خانه‌های قدیمی در فارس ادامه دارد

  میراثی که خاک می‌شود

  شیراز- تاکنون در این شهر خانه‌های بسیاری با قدمت قدیمی و معماری منحصربه‌فرد تخریب و جای خود را به خانه‌های مدرن و معماری غربی داده است و این سریالی است که ظاهراً تمامی نداشته و هم چنان در بسیاری از شب ها و دور از چشم مأموران میراث فرهنگی این میراث قدیمی فرو می ریزد.

 • زمین خواری ۱۳۹۸-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۸

  فضای مجازی پای خانواده شهدا را به کوه خواری باز کرد

  سیر تا پیاز گزارش کوه خواری در شیراز/ ماجرای شرکت صادق چیست؟

  شیراز- اخیرا یکی از خبرگزاری ها کلیپی را منتشر و اعلام کرد که زمین‌خواری و کوه‌خواری در ارتفاعات شیراز رخ داده است که در واکنش به این موضوع مسئولان مربوط اعلام کردند که این اراضی مربوط به شرکت صادق است که سهامدارانش خانواده شهدا هستند و موضوع کوه خواری صحت ندارد.

 • هندوانه ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۱۰:۵۶

  به دلیل جولان دلالان و ناتوانی زارعان در فروش محصولات

  هندوانه های استان فارس روی دست کشاورزان مانده است

  شیراز- محصول هندوانه که از ابتدای امسال با قیمت های گزاف و تا کیلویی ۳ هزار تومان در بازار جولان داد مدتی است که قیمت آن به ازای هر کیلو تا یک هزار تومان و حتی در برخی از فروشگاه ها به ۷۰۰ تومان رسیده است.

 • ارگ کریمخان زند ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۱۲:۳۳

  دوستداران آثار باستانی خواستار برخورد با متجاوزان شدند

  «ارگ کریم خان» جولانگاه مردان عنکبوتی/ارگ شب ها تنها است

  شیراز- آخرین روز های مرداد ماه امسال اگر برای بسیاری از گردشگران و توریست ها در شهر شیراز خاطرات شیرینی را به همراه داشته است اما برای دوستداران و حافظان میراث فرهنگی به دلیل عکس های منتشره ر فضای مجازی مبنی بر تعرض به ارگ کریم خان خاطرات خوبی را به همراه نداشت.

 • شورای شهر شیراز ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۱۲:۱۱

  حاشیه های شورای شهر شیراز ادامه دارد/معارفه بدون برگزاری جلسه

  شیراز- اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در نشست فوق‌العاده روز دوشنبه گذشته ضمن آن‌ که رئیس شورا را برای سال سوم برگزیدند، تعطیلی جلسه روز چهارشنبه را نیز تصویب کردند اما رئیس کنونی شورا که جلسه دوشنبه را به رسمیت نشناخت، با نادیده گرفتن تعطیلی ، در نامه‌ای اعضا را فراخوان کرد اما هیچ یک از اعضا در آن حضور نیافت.

 • موزه دفاع مقدس شیراز ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۱:۱۵

  ۱۹ سال گذشت

  باغ‌موزه دفاع مقدس شیراز پروژه‌ای که موزه شد

  فارس- تاکنون سخنان و شعارهای بسیاری پیرامون تأثیر و جایگاه گردشگری مجموعه باغ‌موزه دفاع مقدس فارس در کنار جاذبه‌های زیارتی و گردشگری از شاه‌چراغ (ع)، حافظ، سعدی و مجموعه تاریخی زند در جلسات مسئولان تبیین و تعریف‌شده است اما باوجوداین شعارها هنوز این موزه پس از ۱۹ سال به سرانجامی نرسیده است.

 • سرپرست دادسرای فضای مجازی خراسان رضوی ۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۱۲:۴۸

  اعتمادسوزی باخبرهای سوخته

  شیراز- «خبرنگاری» انتقال آگاهانه یک واقعه است تا به‌جای شایعه واقعیت را آن‌گونه که هست در ذهن‌ها ثبت کند.اما از هنگام توسعه تکنولوژی و ایجاد فضایی به نام مجازی شاهد انتشار شایعات به شیوه حقیقت گونه هستیم.

 • سینما مترو ۱۳۹۸-۰۵-۱۲ ۱۲:۴۵

  نوستالژی شیرازی‌ها با لودر و کامیون جمع‌آوری شد

  «تخریب» آخرین نمایش اکران شده در «سینما مترو»/شهرداری اجازه تخریب سینما بهمن را صادر کرد

  شیراز- سینما بهمن شیراز که سال ۱۳۳۶ به نام سینما مترو و با ظرفیت ۷۰۳ صندلی توسط «اسماعیل گلستان» راه‌اندازی شد درحالی‌که حامل خاطرات و نوستالژی بسیاری در این شهر بود بالاخره در یازدهم مردادماه امسال تخریب شد و پرونده خاطرات چندین ساله این سالن نمایش برای همیشه بسته شد.

 • کمبود آب ۱۳۹۸-۰۴-۲۰ ۱۵:۵۰

  جیره بندی آب در شیراز شایعه است/مشکل آب صدرا حل می شود

  شیراز- طی روزهای گذشته بخش هایی از کلان شهر شیراز و همچنین شهر صدرا با مشکل قطع کامل آب یا افت فشار مواجه شدند.

 • سینما حافظ شیراز ۱۳۹۸-۰۴-۱۱ ۰۹:۴۴

  به دلیل تخریب سینماهای قدیمی

  شیرازی‌ها خواستار حفظ اماکن هنری قدیمی هستند

  شیراز- بسیاری از مردم شیراز معتقدند بلوار کریم‌خان زند و خیابان سعدی به دلیل وجود بناها و میراث فرهنگی نباید به ترکیب آن خللی وارد شود و چون بافت اصیل شیراز در بلوار زند قرار دارد باید این بافت و هر آنچه میراث تاریخی و فرهنگی به شمار می‌رود ازجمله سینماها در این نقطه حفظ و نگهداری شود.