همه‌ی خبرهای امروز
 • ارومیه ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۳:۲۶

  ضرورت جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی

  بیمارستان‌های ارومیه مملو از بیماران کرونایی؛ دریاچه ارومیه لبریز از گردشگر

  ارومیه- درحالی‌که که طی ۲ ماه نخست شیوع کرونا استان آذربایجان غربی در زمره استان‌های با وضعیت مناسب قرار داشت و به‌خوبی شاهد مدیریت بیماری از سوی مسئولان و مردم بودیم، اما از اواسط خرداد این بیماری در استان اوج گرفت و در جمع استان‌های با بیشترین میزان ابتلا و حتی مرگ‌ومیر قرار گرفت.

 • مراتع ۱۳۹۹-۰۴-۰۴ ۱۰:۰۳

  چرای دام چالش مراتع آذربایجان غربی؛دامداران ناراضی هستند

  ارومیه- اگرچه نام استان آذربایجان غربی در ذهن بسیاری از مردم ایران با سرسبزی و طراوت و هم‌چنین مراتع پر آب‌وعلف گره‌خورده است اما واقعیت این است که این استان نیز مانند سایر استان‌ها سال‌هاست که باکم آبی دست‌وپنجه نرم کرده و در این راستا بهره‌برداران را با مشکلاتی بسیاری روبرو کرده است.

 • برداشت گل محمدی ۱۳۹۹-۰۳-۱۸ ۱۱:۳۹

  در صورت بستر سازی در آذربایجان غربی محقق می شود

  ترنم صادرات با رایحه خوش گل محمدی/گیاهان دارویی جایگزین مناسبی برای دریاچه ارومیه

  ارومیه- در آذربایجان غربی شهرستان خوی را می‌توان قطب تولید گل محمدی دانست که همانند سطح کشور، این محصول نتوانسته به جایگاه طلایی و ارزشمند خود دست پیداکرده و برای اقتصاد کشاورزی استان تعیین‌کننده باشد.

 • قطور ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۵:۰۰

  گلایه خسارت دیدگان و مسئولان از نحوه پرداخت خسارت ها

  صندوق های بیمه تن زلزله‌زدگان قطور را می‌لرزانند

  ارومیه- گرچه کمتر از ۱۲ درصد ساختمان‌های کشور بیمه آتش‌سوزی و کمتر از هفت درصد آن‌ها بیمه زلزله دارند اما واحدهای مسکن مهر همگی بیمه حوادث غیرمترقبه هستند؛ بیمه‌ای که زلزله‌زدگان کرمانشاهی در سال ۹۶ پس از زلزله ماه‌ها با آن سروکله زدند و حتی استاندار تهدید کرد که از شرکت بیمه‌گذار شکایت می‌کند و حال همین موضوع در دیرکرد پرداخت بیمه‌ها در زلزله قطور دوباره نمایان شده است.

 • مبلمان ۱۳۹۹-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۳

  سالانه در این شهر ۱۰۰ هزار دست مبل ساخته می‌شود

  «خوی» پایه اقتصاد آذربایجان غربی اما ناشناخته

  آذربایجان غربی- اگرچه این روزها نام ملایر به‌عنوان پایتخت مبل و منبت در بسیاری از رسانه‌ها و گزارش‌ها گل کرده است اما واقعیت است در شهرستانی خوی در استان آذربایجان غربی افزون بر ۱۰۰ واحد تولید مبل فعالیت دارند که سالانه افزون بر ۱۰۰ هزار دست مبل تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

 • عبور کامیون های ترانزیتی ۱۳۹۹-۰۲-۰۸ ۱۵:۳۰

  ۳۰۰ کامیون در انتظار ورود به ترکیه

  انسداد مرز بازرگان ترمز ترانزیت را کشید

  ارومیه- گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه قرار دارد که از سال گذشته تاکنون با شیوع بیماری کرونا مشکلات بسیاری برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی ایجاد کرده است.

 • قطعدرختان ارس ۱۳۹۹-۰۱-۲۲ ۱۰:۴۹

  سوال این روز های کاربران فضای مجازی

  قطع درختان در آذربایجان غربی «قاچاق» یا «تجارت»؟

  ارومیه- رفت و آمد های بی شمار کامیون های حامل درختان قطع شده در جاده های آذربایجان غربی که البته با اجرای طرح تنفس در جنگل های کشور افزایش چشمگیری داشته است در طی سال های گذشته همواره این سوال را در ذهن مردم ایجاد کرده است که این چوب ها در راستای تجارت است یا قاچاق می شوند؟

 • دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۳۹۹-۰۱-۰۸ ۱۱:۴۲

  آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در آذربایجان غربی افزایش یافت

  اردبیل- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای ۲۰ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته به بیماری کرونا در استان گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۵۶۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۴۳ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

 • کرونا در قم ۱۳۹۸-۱۲-۰۷ ۱۰:۵۲

  مشکل کمبود مواد ضدعفونی‌کننده حل می‌شود

  رویای زدن ماسک در لرستان

  خرم‌آباد- با شیوع ویروس کرونا و هجوم مردم به داروخانه‌ها برای تهیه ماسک حالا خریدن یک ماسک ناقابل که مسئولان مدعی هستند قیمت آن ۴۱۰ تومان هم بیشتر نیست اما خرید همین ماسک بسیاری از مردم لرستان به رؤیا تبدیل‌شده است.

 • زلزله میانه ۱۳۹۸-۱۲-۰۷ ۰۸:۵۸

  با حضور جهادی نیرو های سپاهی و جهادگر

  «قطور» تنها نمی ماند/آوار برداری آغاز شد

  ارومیه- چهارم اسفندماه ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این امر در مجموع موجب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به یک هزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.

 • خسارت زلزله ۱۳۹۸-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۲

  ۴۳ روستا بر اثر زمین لرزه در آذربایجان غربی خسارت دید

  آما مصدومان رو به افزایش است/۵۰۰ راس دام تلف شدند

  ارومیه- زمین‌لرزه صبح امروز در استان آذربایجان غربی و شهر خوی اگر چه تاکنون خسارت جانی در برنداشته اما موجب زخمی شدن بسیاری از مردم، تلف شدن بیش از ۵۰۰ راس دام و وارد شدن خسارت کلی و جزئی به خانه‌های ۴۳ روستا در شهرستان‌های خوی و سلماس شد.