همه‌ی خبرهای امروز
 • درمان ۱۳۹۸-۰۸-۳۰ ۱۱:۵۷

  با تکمیل درمانگاه تأمین اجتماعی

  کمبودهای درمانی«بندر دیر» مرهم می‌شود

  بوشهر- نیمی از مردم بندر دیر بنا بر آمار اعلام‌شده تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و لذا بنا بر اظهارات فرماندار این بندر انتظار می‌رود امکانات بهتر و بهتری برای جمعیت ۶۰ هزارنفری این بندر فراهم شود.

 • خرما ۱۳۹۸-۰۸-۲۷ ۱۲:۰۱

  سهم صادرات بوشهر از خرما چشمگیر نیست

  قوانین دست‌وپا گیر از حلاوت صادرات می‌کاهد

  بوشهر -استان بوشهر با بیش از ۶ میلیون اصله نخل سالانه ۱۵۰ هزار تن خرما تولید می‌کند که صادرات آن به کشورهای جهان می‌تواند نقش بسزایی در تولید ثروت داشته باشد اما بنا بر گفته کارشناسان باید اقدامات بسیاری از زمان تهیه نهال تا هنگام تولید ، برداشت، صادرات در دنیای امروزی مدنظر قرارداد تا بتوان به ارزآوری برای کشور اقدام کرد.

 • آنفلونزا ۱۳۹۸-۰۸-۲۶ ۱۵:۰۳

  تب آنفولانزا در بوشهر بالا رفت/دو نفر جان باختند

  بوشهر- بسیاری از مردم آنفولانزا را با سرماخوردگی اشتباه می‌گیرند درحالی‌که آنفولانزا بیماری ویروسی و واگیر است که می‌تواند در موارد شدید فرد را به کام مرگ بکشاند.

 • بند سیراف بوشهر ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۰:۲۷

  فعالان میراث فرهنگی در اعتراض به احداث سایت زباله

  جایگاه جهانی بندرباستانی«سیراف» تهدید می‌شود

  بوشهر-بندر تاریخی سیراف هرچند که در زمره کاندیدای ثبت جهانی است اما برخی از جفاهای روا رفته بر آن نه‌تنها دل بسیاری از دوستداران میراث فرهنگی را به درد آورده است بلکه راه این بندر را برای رسیدن به جایگاه جهانی سد می‌کند.

 • بوشهر ۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۱۵:۰۹

  گردشگری دریایی نیازمند اقدامات مهندسی است

  اقتصاد دریایی مدفون در نوار ساحلی/بوشهر غنی از گردشگر فقیر از سرمایه گذار

  بوشهر- بنا بر آمار طول سواحل کشور حدود پنج هزار و ۸۰۰کیلومتر است که ۸۹۰ کیلومتر آن در شمال واقع است و مابقی نوار ساحلی در استان‌های جنوبی قرار دارد و این در حالی است که باوجود دسترسی ساده این ساحل‌نشینان به آب‌های بین‌المللی و قریب به‌اتفاق ساکنان مرز ساحلی با محرومیت روبه‌رو هستند.

 • آلودگی نفتی خلیج فارس ۱۳۹۸-۰۷-۱۵ ۱۱:۴۶

  قدس آنلاین از نشت نفت در سواحل جنوب گزارش می‌دهد

  نفت‌کش‌هایی که می‌روند اما روسیاهی‌اش می‌ماند/تأسیسات فرسوده نفتی عامل تخریب محیط‌زیست

  بوشهر- هرروزه به یک دلیل حال می‌خواهد نشت لوله باشد یا عبور کشتی حمل سوخت در دریا بالاخره لکه‌های سیاهی از این صنایع در دریا باقی می‌ماند که روسیاهی‌اش مال ما انسان‌هاست زیرا دریا ضایعات و مواد شیمایی را در ‌دل خودش نگاه نمی‌دارد بلکه آن‌ها را پس‌زده و به ساحل بازمی‌گرداند و یا به خورد ماهی‌ها می‌دهد تا این ماهی‌های مسموم درنهایت هم‌سفره ما شوند!

 • صرفه جویی آب ۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۱۷:۲۱

  صرفه جویی در آب وظیفه مردم یا مسئولان؟

  بازسازی شبکه آب رسانی روستایی بوشهر اعتبار می خواهد

  بوشهر- هر وقت صحبت از مصرف آب می شود توپ صرفه جویی در زمین مشترکان قرار دارد و شاید به دلیل انبوهی از آگهی های مختلف که صبح تا شب از رسانه پخش می شود همه بر این باور هستند که صرفه جویی را فقط باید از مشترکان طلب کرد و تمامی کمبود های آب به دلیل رفتار غیر استاندارد مصرف کنندگان است!

 • خودروی شوتی ۱۳۹۸-۰۶-۳۱ ۱۳:۲۸

  حکایت قاچاقچیانی که جنون را چاشنی کار می‌کنند

  خودروهای «شوتی» پدیده‌ای نامبارک در جاده‌های بوشهر

  بوشهر- اگر به استان بوشهر سفر کنید در محورهای مواصلاتی این استان ازجمله تنگستان، دشتستان، کنگان و یا عسلویه و سایر جاده‌های ارتباطی ناخودآگاه خودروهایی بی‌مهابا و با سرعت‌های سرسام‌آور از کنار شما عبور می‌کنند که گاها پلاک آن‌ها مخدوش شده است.

 • صنایع دستی بوشهر ۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۱:۵۳

  دست آفریده های هنرمندان بوشهر با دریا گره خورده است

  صنایع‌دستی فرصتی برای تولید ثروت و جلوگیری از مهاجرت

  بوشهر- اگر به بندر بوشهر سفرکرده باشید به دلیل بهره‌مندی از دریا به‌طور حتم با تنوع و فراوانی صنایع‌دستی وابسته به موجودات دریایی در این استان و در بازارهای محلی مواجه شدید که چشم‌نواز است.

 • کودکان کار ۱۳۹۸-۰۵-۱۰ ۱۱:۴۱

  اغلب کودکان کار را اتباع بیگانه تشکیل می دهند

  جولان متکدیان وارداتی در خیابان های بوشهر

  بوشهر-تکدی گری در بوشهر از جمله مشاغل پر سودی است که هر چه مسئولان برای حل این مشکل تلاش کرده و هر سال راه های جدید ی را برای برخورد با این موضوع اتخاذ می کنند اما هنوز این چهره مخدوش از شهر بندری بوشهر رخت بر نبسته است.

 • بندر بوشهر
۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۱۳:۴۶

  قوانین دست‌وپا گیر در بندر بوشهر لنگرانداخته است

  صنعت توریسم فرصتی که آب می‌رود

  بوشهر-استان بوشهر به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی گزینه مناسبی برای ایجاد و توسعه صنعت توریسم است؛ حال‌آنکه بنا بر گفته کارشناسان اقتصادی تاکنون در این حوزه گام مؤثری برداشته نشده و به دلیل قوانین دست‌وپا گیر و بعضاً سلیقه‌ای شرایط سرمایه‌گذاری در آن فراهم نشده است.

 • فضای سبز ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۱

  باوجود برخورداری از ۲ میلیون مترمکعب پساب

  درختان بندر گناوه آب شرب مصرف می‌کنند

  بوشهر- استان بوشهر در منطقه گرم و خشک کشور واقع‌شده و از طرفی با کمبود شدید منابع آب روبرو است به‌طوری‌که ۹۵ درصد آب شرب شهرها و روستاهای آن از استان‌های هم‌جوار تأمین می‌شود.

 • خرما ۱۳۹۸-۰۴-۱۳ ۰۹:۵۸

  به دلیل شیوه سنتی فروش محصول

  سود خرما به جیب دلالان می رود

  بوشهر-سال گذشته نخل داران جنوب هم چون روال گذشته و به دلیل ناتوانی از انبار کردن و یا عرضه مستقیم محصول لذا تولیدات خود را به قیمت ۴ هزار تومان پیش‌فروش کردند اما پس از افزایش بی‌ضابطه قیمت‌ها دسترنج آن‌ها تا کیلویی ۴۰ هزار تومان در بازارهای داخلی به فروش رسید.