همه‌ی خبرهای امروز
 • حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم ۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۳:۵۸

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با قدس آنلاین:

  بیانات رهبری در دیدار با «آبه» نشان از روحیه بسیار قوی ایشان و ملت ایران در مقابله با زورگویی‌های آمریکاست

  ساحل عباسی

  حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم گفت: پیام مقام معظم رهبری در دیدار انجام شده بسیار شفاف بود ونیازی به تفسیر ندارد؛ هر چند آمریکا با فشارهای تحریمی به ایران بر آن بود تا ایران را در موضع ضعف قرار دهد؛ اما ایران همچنان در موضع قوت، قدرت و ایستادگی در برابر فشارها و زورگویی های آمریکا ایستاده است.

 • 1 ۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۱۶:۲۰

  معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفت و گو با قدس آنلاین :

  معامله قرن تکرار وقیحانه بیانیه بالفور است/ ترامپ عبری را با لهجه انگلیسی صحبت می کند

  میلاد شکری

  عباس خامه یار کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه «معامله قرن» به نوعی تکرار همان بیانیه بالفور است، گفت: قطعاً مبارزه با زیاده خواهی ها و قطع نفس صد ساله بالفور که اینک به عنوان معامله قرن از آن یاد می شود نیازمند همت و همکاری مسلمانان جهان, چگونگی برخورد ومواجهه نیروهای مقاومت و عزم عمومی و آگاهی دادن جهان اسلام نسبت به واقعیت امر و خطرات بعد از آن است.

 • پرویز سروری ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۲:۱۶

  در گفت و گو با «قدس آنلاین» مطرح شد

  آرایش خبری رسانه‌های داخلی در القاء وقوع جنگ تاسف آور است/ طرح جلد ماهنامه «صدا» همراهی با دشمن بود

  ساحل عباسی

  پرویز سروری فعال سیاسی با انتقاد از رویکرد اصلاح طلبان در القای ترس از وقوع جنگ، گفت: در حالی که تحلیلگران آمریکایی بر جنگ روانی آمریکا تأکید دارند برخی در داخل در راستای فشار هر چه بیشتر به نظام با ایجاد هراس جنگ زمینه های پذیرش مذاکرات بدون نتیجه را با غرب و آمریکا دنبال می کنند.

 • امیرعلی ابوالفتح ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۵:۰۴

  ابوالفتح در گفت و گو با قدس آنلاین:

  تا زمانی که توازن برقرار نشود مذاکره نخواهیم کرد

  س.عباسی

  قطعاً ایران با فشار مایل به ادامه همکاری بین المللی نیست و آمریکا نیز باید به این موضوع برسد که نمی تواند با وضعیت برتر نسبت به ایران یک بار دیگر پای میز مذاکره بنشیند,امریکا به دنبال امتیاز گیری از ایران است و ایران امیدوار به ایجاد توازن,قطعا برقراری یا عدم توازن بین ایران و طرفین قرارداد برجام نیازمند گذشت زمان است.

 • لاسجردی ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۳:۴۳

  کارشناس سیاست بین‌الملل در گفت و گو با «قدس‌آنلاین»:

  تهران توپ را به زمین 5 کشور دیگر انداخت/ موضع گیری جدید ایران، نقض یا خروج از برجام نیست

  ساحل عباسی

  حسن لاسجردی گفت: ایران از ۵ کشور باقیمانده در برجام خواسته است تا به تعهدات خود در قبال امتیازات به ایران از قبیل نفت و بانک در برجام جنیه عملیاتی بدهند. قطعاً ایران در تلاش است تا سایر اعضای حاضر در برجام را به عمل به تعهدات خود در برجام مشتاق نماید.

 • سعدالله زارعی ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۷:۴۴

  سعدالله زاعری در گفت و گو با «قدس‌آنلاین»:

  نباید نگران لفاظی‌های سیاستمداران آمریکایی بود/آمریکا با تهدید نمی‌تواند راهبردهای ایران را تغییر دهد

  ساحل عباسی

  سعدالله زارعی در گفت و گو با «قدس آنلاین» گفت: ما امروز در موقعیتی قرار داریم که دشمنان صحبت از قدرت تهدید آمیز ایران به میان آورده‌اند و به آن اعتراف می‌کنند، خوشبختانه ایران به آن درجه از قدرت نظامی رسیده که برای دشمنان تهدید محسوب می شود؛ لذا نباید نگران لفاظی‌های سیاستمداران آمریکایی بود.

 • ایزدی ۱۳۹۸-۰۲-۱۵ ۱۱:۳۵

  فؤاد ایزدی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  احتمال حمله آمریکا به ایران در کوتاه مدت، صفر است

  ساحل عباسی

  فؤاد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی گفت: بی‌تردید کاهش ده درصدی نفوذ ایران در منطقه بیست درصد امکان حمله نظامی آمریکا به ایران را افزایش می‌دهد. از این رو در بازه زمانی کوتاه امکان جنگ و حمله نظامی صفر است اما عدم وقوع جنگ در دراز مدت و بلندمدت بسته به هوشمندی مقامات جمهوری اسلامی ایران در چگونگی واکنش‌ها به آمریکا و افزایش حضور منطقه‌ای است که منجر به خنثی شدن توطئه‌های دشمن می‌شود.

 • کریمی قدوسی ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۲

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  اروپا اجرای اینستکس را به اقدام ایران درباره برنامه موشکی، فعالیت منطقه‌ای و تصویب FATF موکول کرده است

  مینا افرازه

  جواد کریمی قدوسی گفت:اروپایی‌ها عملیاتی شدن اینستکس را به اجرای سه اقدام از سوی ایران موکول کردند. برنامه موشکی، مسائل مربوط به فعالیت منطقه‌ای و موضوع لوایح چهارگانه FATF، مواردی بودند که اروپایی‌ها از ایران خواستند تا آنها را در قبال اینستکس انجام دهد.

 • شهروز برزگر ۱۳۹۸-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۸

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین» :

  تحریم نفتی ایران افزایش قیمت را در پی دارد/ در هر شرایطی نفت را به فروش می‌رسانیم

  مینا افرازه

  شهروز برزگر گفت: تحریم خرید نفت و گاز ایران بازتاب‌های وسیعی را درخصوص نگرانی افزایش قیمت این انرژی‌ها در پی دارد. تصمیماتی که آمریکایی‌ها یکجانبه می‌گیرند برخلاف قوانین تجارت آزاد بین المللی است، مطمئناً در آینده با افزایش قیمت بنزین در اروپا همه متوجه تبعات این تصمیم اشتباه خواهند شد.

 • زرشناس ۱۳۹۷-۱۲-۱۱ ۰۸:۳۱

  زرشناس: بزرگترین خطای انقلاب به‌قدرت رسیدن "لیبرال‌ها" بود

  عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تا این لحظه دچار تجدید نظر نشده است، گفت: یکی از اشتباهات همین بود که اجازه دادیم نئولیبرال‌ها به عرصه فرهنگی و اقتصادی کشور مسلّط شوند و این یکی از کلان‌خطاهای ماست.

 • پرویز داودی ۱۳۹۷-۱۲-۰۸ ۱۵:۴۱

  در واکنش به اظهارات دیروز روحانی؛

  داودی: رهبری صرفاً گفتند با "بررسی لوایح FATF" مخالفت ندارند

  رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رئیس‌جمهور درباره مجمع می‌گوید «که چرا ۱۰ الی ۲۰ نفر درباره لوایح تصمیم بگیرند؟»؛ مگر خود دولت چند نفرند که لوایح را تدوین کرده‌اند؟

 • CFT ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۰۸:۲۵

  عضو هیئت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

  پیوستن به پالرمو و CFT به معنی "اشراف دشمن بر اطلاعات مالی" و "خودتحریمی ایران" است

  عباس گودرزی گفت:دشمنان با پیوستن ما به پالرمو و CFT به‌ دنبال اشراف بر اطلاعات محرمانه مالی ما هستند.

 • ابراهیم متّقی ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۰۸:۲۰

  متقی: وزارت خارجه ما به "سندرم قورباغه" دچار است

  استاد روابط بین‌الملل با تأکید بر اینکه شکست دیپلماسی برجامی را نمی‌توان با ادبیات پرطمطراق توجیه کرد، می‌گوید: در صورت اصرار بر خطاهای گذشته، تاریخ ما را نخواهد بخشید.

 • حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم ۱۳۹۷-۱۲-۰۳ ۱۱:۳۶

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با قدس آنلاین:

  لوایح زیر مجموعه FATF اعم از پالرمو و CFT پیچیده، حقوقی و فنی هستند/ به هیچ وجه تحت تاثیر فضای رسانه‌ای قرار نخواهیم گرفت

  حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم گفت:اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به هیچ وجه در انتخاب بهترین گزینه تحت تاثیر فضای رسانه‌ای قرار نخواهند گرفت؛ اعضای مجمع، با توجه به منافع ملی و به دور از هیاهوی داخلی یا حتی افکار عمومی مخالفان در خارج از ایران تصمیم گیری خواهد کرد.

 • یعقوب توکلی ۱۳۹۷-۱۲-۰۱ ۱۰:۰۷

  کارشناس مسائل سیاسی:

  جدی‌ترین دشمنان ایران به ناچار عصر شکوفایی در ایران را پذیرفته‌اند

  یعقوب توکلی گفت: خط اصلی در جامعه ما رشد سرمایه داری تبهکارانه ای است که متأسفانه با سیاستمداران و مدیران پیوند و ارتباط یافته و توانسته عناصر خودش را در عرصه های مختلف مدیریت نظام جای گذاری و با حضور نیروهای انقلابی ممانعت کنند.

 • میشائیل کلور-برشتولد ۱۳۹۷-۱۲-۰۱ ۰۸:۰۴

  سفیر آلمان: هدف "اینستکس" دورزدن تحریم‌های آمریکا نیست

  «میشائیل کلور-برشتولد»، سفیر آلمان در تهران، با بیان اینکه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا مصمم هستند که برجام را پا بر جا نگه دارند، گفت که هدف ساز و کار اینستکس نقض و دور زدن تحریم‌های آمریکا نیست.

 • عباس سلیمی نمین ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۱:۴۸

  در گفتگوی عباس سلیمی نمین با قدس آنلاین مطرح شد

  تشریح جزئیات بیانیه مقام معظم رهبری و اولویت‌های گام دوم انقلاب

  ساحل عباسی

  مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: امروز بعضی از مدیران به جای ثروتمند کردن جامعه که یکی از نکات مهم بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر قوی کردن جامعه به لحاظ ثروت است به فکر ثروتمند ساختن خود هستند و در مسیر فساد اقتصادی قرار گرفته اند که در گام دوم انقلاب نیازمند تغییر این رویکرد هستیم

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۷-۱۱-۲۲ ۰۹:۴۲

  عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با قدس آنلاین:

  ۲۲ بهمن همه‌پرسی دیگری در خصوص استمرار نظام جمهوری اسلامی است

  محمد صادق کوشکی گفت: همه آنهایی که این چهار چوب کلان را برای اداره کشور می پسندند با حضور خود در راهپیمایی عملا یک آری دیگر به جمهوری اسلامی ونظامی که درآن مردم سرنوشت خود را براساس چارچوب های دینی تعیین می کنند خواهند گفت. ا

 • 22 بهمن ۱۳۹۷-۱۱-۲۲ ۰۹:۳۷

  در گفتگو با قدس آنلاین مطرح شد

  قدیری ابیانه: ۲۲بهمن فرصتی برای نمایش عزت و صلابت ملت ایران است

  محمد حسن قدیری ابیانه استراتژیست و کارشناس سیاسی گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن می تواند امید دشمن را به ناامیدی تبدیل کرده، تحریم ها را خنثی نموده و تهدیدها را به فرصت تبدیل نماید لذا همه باید به سران غربی بگوییم شمایی که در کشور خود محبوبیت ندارید و منفور ملت آمریکا هستید این تصور را از مخیله خود خارج کنید که برای ملت ایران تعیین تکلیف یا خواهان تحقیر ملت ایران باشید.

 • سیدجعفر قنادباشی ۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۱۳:۱۲

  کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با قدس‌آنلاین مطرح کرد

  شکل‌گیری مثلث عبری-عربی و غربی نمایش انفعالی در برابر پیشرفت‌های انقلاب اسلامی

  ساحل عباسی

  جعفر قناد باشی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران منجر به تغییر بسیاری از معادله هایی شد که قدرت‌های غربی در راستای منافع خود به دنبال آن بودند به‌نحوی که شکل گیری مثلث عبری_ عربی و غربی نمایش انفعالی در برابر پیشرفت های انقلاب اسلامی در عرصه معادلات سیاسی است.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۱:۲۳

  عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با قدس آنلاین:

  الحاق به "پالرمو" فشارهای اقتصادی کنونی را چندین برابر افزایش خواهد داد

  ساحل عباسی

  محمد صادق کوشکی گفت: افزایش بار حقوقی برای بسیاری از بانک‌ها و دستگاه های کشور تنها دستاوردهای الحاق به پالرمو است که نه فقط اتفاق اقتصادی و معیشتی خوبی را برای عموم جامعه به دنبال ندارد، بلکه تحریم های دیگری را به سایر تحریم ها اضافه می کند که فشارهای اقتصادی کنونی را چندین برابر افزایش خواهد داد.

 • محمد رضا مرندی ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۴:۵۲

  بررسی کارنامه انقلاب اسلامی(۳)

  آمارهای جهانی موید موفقیت و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است

  ساحل عباسی

  محمد رضا مرندی گفت: یک موسسه آمریکایی ۱۳ سال پیش که رشد علمی ایران ۶ برابر متوسط رشد علمی جهان بود اعلام کرد اگر ایران با سرعت کنونی رشد کند در ۵۰ سال آینده به اولین مرکز علمی جهان تبدیل خواهد شد، آمارهای جهانی موید موفقیت نسبی و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است.

 • CFT ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۱:۵۳

  عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای در گفتگو با قدس آنلاین عنوان کرد

  وخیم‌ترشدن روابط بانکی و تجارت خارجی ایران با الحاق به پالرمو

  ساحل عباسی

  مهدی محمدی تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: در صورتی که آمریکا جرم سازمان یافته را مطابق با معیارهای خود تعریف کند کنوانسیون پالرمو می تواند به جرم انگاری بسیاری از فعالیت های مشروع ایران، ازجمله فروش نفت و درآمد حاصل از آن منتهی شود.

 • امیرآبادی ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۰۹:۳۴

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با "قدس آنلاین":

  با اجرای لوایح چهارگانه FATF نمی‌توان تحریم‌ها را دور زد

  مینا افرازه

  احمد امیرآبادی فراهانی گفت: اگر کشورمان قواعد لوایح چهارگانه FATF را بپذیرد، در این حالت دیگر نمی‌توان تحریم‌ها را دور زد؛ از آنجایی که ایران از سوی آمریکا تحریم شده و در پی دور زدن این تحریم‌هاست، بنابراین امکان دارد در آینده از همین  کنوانسیون‌های بین المللی علیه خودمان استفاده کنند و بگویند چرا برخلاف این کنوانسیون عمل کردید.

 • پژمانفر ۱۳۹۷-۱۱-۰۸ ۱۱:۲۸

  قدس آنلاین بایدها و نبایدهای الحاق به کنوانسون پالرمو را بررسی می‌کند

  پژمانفر: الحاق به کنوانسیون پالرمو "خودتحریمی و خسارت محض" است

  نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کنوانسیون پالرمو نه فقط فایده ای برای ایران به دنبال ندارد، بلکه منجر به خود تحریمی و انتقال تحریم های بیرونی به داخل کشور می شود، از این رو پیوستن به این کنوانسیون خسارت محض دیگری است که متاسفانه دولت و برخی از نمایندگان مجلس بر لزوم الحاق به آن تاکید دارند.

 • محمد رضا مرندی ۱۳۹۷-۱۱-۰۸ ۱۰:۵۳

  بررسی کارنامه انقلاب اسلامی(۲)

  "جنگ و تحریم" موانع پیش‌روی توسعه و "همت و اقتدار ملی "عوامل پیشرفت

  محمدرضا مرندی گفت: در بررسی کارنامه دستاوردها و عملکرد انقلاب اسلامی همه دولتها به نظر بنده ضعف ها ونقاط قوتی داشته اند اما این موضوع درباره دولت آقای روحانی بخصوص در حوزه دستاوردها ونقاط قوت به هیچ وجه صدق نمی کند.