همه‌ی خبرهای امروز
 • سعدالله زارعی امروز ۱۵:۰۸

  سعدالله زارعی در گفتگو با قدس آنلاین مطرح کرد

  تشدید تحریم‌ها بیانگر شکست سیاست‌های آمریکاست

  ساحل عباسی

  کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکایی ها به جای حرکت کردن روی آسفالت روی امواج مغناطیسی و مجازی حرکت می کنند که با فضای حقیقی فاصله دارد؛ آمریکا سیاست عینی را در فضای مجازی دنبال می‌کند که عملا منجر به ناهمگونی و نامتوازنی می‌شود که در نهایت شکست سیاست هایش را رقم می زند.

 • محمد علی فتح اللهی دیروز ۱۲:۵۵

  کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با قدس آنلاین مطرح کرد

  هدف آمریکا از تحریم‌های جدید تغییر نظام و فلاکت مردم است/ راهکاری جز تقویت اقتصاد ملی و اعتماد عمومی نداریم

  محمد علی فتح اللهی گفت: رابطه ایران و اروپا تبدیل به بازی دیپلماتیکی شده است که هر دو در حال بازی هستند؛ واقعیت این است که قدرت ما از درون نظام است و راهکاری جز تقویت اقتصاد ملی و اعتماد عمومی نداریم در عین بی اعتمادی به رفتارهای اروپایی ها می توانیم بازی دیپلماتیکمان را با آنها ادامه دهیم.

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۷-۰۷-۰۳ ۱۰:۵۲

  قدیری ابیانه در گفتگو با قدس آنلاین مطرح کرد

  "تجزیه‌طلبی" و "قوم گرایی" مظهر جنایت و جاهلیت/بی‌شک حکام آل سعود پشت سر این توطئه‌ها قرار دارند

  ساحل عباسی

  یک کارشناس مسائل سیاسی تلاش برای ایجاد حساسیت‌های قومی و نژادی و تجزیه‌طلبی و تلاش برای ایجاد اختلافات مذهبی و ایجاد فرقه های ضاله را از برنامه‌های استعمار برای ایجاد اختلاف و افزایش تنش در کشورهای اسلامی عنوان کرد.

 • دکتر ابراهیم فیاض ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۴:۵۷

   دکتر ابراهیم فیاض درگفت‌وگو با  قدس، فشارهای دشمن بر جبهه حق در طول تاریخ  را تشریح کرد

  تحریم ، ندای فروپاشی آمریکاست

  کسانی که فساد سکه و ارز را به وجود آوردند، همان آقازاده‌ها و اشراف‌زاده‌ها هستند که از نفوذ پدرانشان استفاده کردند و حتی احتمال جاسوسی کردنشان هم وجود دارد. اگر با این‌ها برخورد نشود، مردم به‌نظام پشت خواهند کرد

 • کدخدایی ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۶:۱۵

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگوی مشروح با «قدس آنلاین» عنوان کرد:

  گزارش مراجع چهارگانه در رد صلاحیت احمدی‌نژاد مؤثر بود/ فرزندانم ژن خوب ندارند/ نظارت استصوابی در جامعه خوب تبیین نشده است

  مینا افرازه

  قدس آنلاین - عباسعلی کدخدایی الیادرانی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان، متولد اصفهان است. وی تحصیلات خود را در رشته حقوق بین الملل تا مقطع دکترا سپری کرده است. کدخدایی همچنین جزو اساتید مطرح حوزه حقوق بین الملل بوده و عضو هیأت علمی دانشگاه  تهران می باشد. کدخدایی در تاریخ ۲۹ خرداد ماه ۹۵ طی حکمی از سوی آیت‌الله جنتی به عنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد. وی همچنین از تیر ماه سال ۹۵ تاکنون در سمت سخنگوی شورای نگهبان نیز مشغول به کار است. سخنگوی فعلی شورای نگهبان پیشتر نیز از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۲ عضو شورای نگهبان، و از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان، معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان و سخنگوی شورای نگهبان بود.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۲:۲۹

  گفت‌وگو با حجت الاسلام علی آرمین نویسنده کتابی که نامزد جایزه جشنواره قلم زرین شد 

  «به نام یونـس»، نفسی تازه در داستان حوزه

  موسوی  

  «به نام یونس» عنوان آخرین کتابی است که حجت الاسلام علی آرمین نوشته است. این رمان که نامزد جایزه جشنواره قلم زرین نیز شد، روایت روحانی جوانی است که دخترش در یک تصادف آسیب جدّی می‎بیند. او سپس به این امید که حال دخترش خوب شود، نذر می‎‎کند برای تبلیغ به یکی از روستاهای محروم برود و ماجرای اصلی داستان نیز در همین روستا شکل می‌گیرد.

 • محمدرضا میری ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۸:۲۷

  دبیر نهضت مردمی پوستر انقلاب از مجموعه پوستر«ایرانی که دوستش داریم» می‌گوید

  واکنش هـنری به مدیران بی هـنر

  «مدیران ناکارآمد» و «فساد اقتصادی» سوژه تازه‌ترین پوسترهایی است که محمدرضا میری و تیم حرفه‌ای‌اش به آن پرداخته‌اند. هر کدام از این پوسترها با شعارهای «آقازاده‌های مدیر نداریم»، «استفاده شخصی از بیت‌المال نداریم»، «مدیران از دین استفاده ابزاری ندارند»، «مدیران تنبل نیستند»، «مدیران دروغ نمی‌گویند»، «مدیران ناکارامد نداریم» و «اقتصاد اسیر اختلاس نمی‌شود» رویکرد خود را تبیین می‌کنند.

 • ساداتی‌نژاد ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۶:۴۰

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با قدس آنلاین

  روحانی تغییر رویکرد را به عرصه عمل بکشاند /با تیمی که قرار بود براساس ظرفیت‌های برجام کشور را اداره کند نمی‌توان وضع موجود را مدیریت کرد.

  قدس آنلاین-ساحل عباسی:سید جواد ساداتی نژاد می‌گوید سیاستهای اقتصادی دولت همانند گل زدن به خود است، زمانی که دولت با چنین وضعی مواجه است یعنی در مسیری که طراحی کرده بود موفقیتی کسب نکرد و با عهد شکنی دشمن مواجه شده است. به نظر می رسد اولین اولویت دولت باید تغییرکادر اقتصادی باشد چرا که یقیناً با تیمی که قرار بود براساس ظرفیت‌های برجام اقتصاد کشور را اداره کند نمی‌توان وضع موجود را مدیریت کرد.

 • صباح زنگنه ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۶:۱۳

  کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با قدس آنلاین:

  ترامپ در همراه کردن کشورها با تحریم نفت ایران موفق نبوده است/ معادلات جهانی براساس قوانین بین‌المللی تنظیم می‌شود نه با یک پیام توئیتری

  «سید صباح زنگنه» نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به تغییر موضع آمریکا در قبال تحریم نفتی ایران و بررسی برخی درخواست‌های معافیتی، گفت: بحث ممنوعیت و کاهش صادرات نفت ایران تحت معادلات بازار جهانی انرژی تنظیم می‌شود و کشورهایی که ده ها سال از نفت ایران استفاده کرده اند و پالایشگاه های خود را بر آن مبنا تنظیم نموده اند، حاضر نخواهند شد تا به حرف یک شخص یا کشور و یا حتی اقتصاد بزرگی مثل آمریکا عمل کنند.

 • چمران ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۰۰:۰۰

  گفت و گوی تفصیلی «قدس آنلاین» با رئیس سابق شورای شهر تهران:

  آخرین بار عید فطر دو سال پیش احمدی‌نژاد را دیدم/ قالیباف با لیست آبادگران زیاد موافق نبود/شورای شهر پنجم تمامی پروژه‌های شهرداری را متوقف کرده‌است

  مسعود بصیری- مینا افرازه: بدون شک نام مهدی چمران پیش از انتخابات دوره دوم شورای شهر هم شناخته شده بود و به خصوص در دوران تصدی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بیش از گذشته در رسانه‌ها دیده شد. اما اگر بگوییم بیشتر شهرت وی مربوط به فهرست جنجالی آبادگران و روزهای انتخابات شورای شهر و بعد ریاست جمهوری سال ۸۴ است حرف گزافی نگفته‌ایم.

 • دلیگانی ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۲:۲۸

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  دولت تمام امور را موکول به نتیجه مذاکرات با اروپا کرده است/مسئولان اجرایی اعتقادی به جنگ اقتصادی با آمریکا ندارند

  مینا افرازه

  حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار داشت: مسئولان دولتی از آنجاییکه خود را در جنگ اقتصادی با آمریکایی‌ها نمی‌بینند بنابراین هیچ آمادگی و تدابیر خاصی برای شرایط سخت دوره تحریمی تدارک ندیده‌اند. یکی از اشتباهات دولت این است که نه تنها مدیریت صحیحی ندارد و اقدامی انجام نمی‌دهد بلکه تمام کارها را متوقف و به نتیجه مذاکرات با اروپایی‌ها درباره برجام موکول کرده است.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۱

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  دولت باید با تدابیر کارساز زمینه گذار موفق از تحریم‌های آمریکا را فراهم کند

  مینا افرازه

  حشمت الله فلاحت پیشه اظهار داشت: جمهوری اسلامی حدود چهل سال است که سابقه مقابله با تحریم‌ها و بایکوت اقتصادی را دارد. دولت و مجلس باید با آرامش و اتخاذ تدابیر کارساز زمینه گذار موفق از فشار و تحریم‌های آمریکا را فراهم کنند.

 • موسوی لارگانی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۲:۴۸

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  اروپا درباره برجام در حال فرصت سوزی است / دولت درباره مشکلات اقتصادی شفاف عمل نمی‌کند

  مینا افرازه

  سید ناصر موسوی لارگانی اظهار داشت: شرکت‌های اروپایی که با ایران قرارداد بستند اما اکنون بدون اینکه منتظر بمانند دولت‌های آنها چه تصمیمی درباره برجام می‌گیرند از ایران خارج شدند. متاسفانه دولت نه تنها برای حل مشکلات اقتصادی تلاش چندانی نکرده بلکه نوعی سکوت اختیار کرده است و تنها به اقدامات مقطعی و گذرا برای حل کردن صورت مسئله می‌پردازد.

 • مسعود اخوان فرد ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۷:۴۱

  معاون اسبق سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با قدس آنلاین مطرح کرد:

  FATF به دنبال خرید زمان برای کشورهای اروپایی است/ ماهیت کنوانسیونهای پالرمو و FATF کاپیتولاسیون حقوقی است

  آرش خلیل‌خانه

  مسعود اخوان فرد گفت: تمدید تعلیق اقدامات تقابلی بر علیه ایران از سوی FATF نشان می‌دهد این کارگروه به دنبال خرید زمان برای کشورهای غربی و اروپایی‌هاست تا محدودیت‌ها و تعهدات بیشتری را بر ایران تحمیل کنند. پذیرش این کنوانسیون‌ها در واقع قبول کاپیتولاسیون حقوقی است و باید مراقب باشیم دچار یک استعمار نوین حقوقی نشویم.

 • سلیمی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۳:۵۰

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با قدس آنلاین:

  تصویب قانون مبارزه با تامین مالی ترویسم، چراغ سبزی برای افزایش تحریم‌ها بود

  مینا افرازه

  علیرضا سلیمی اظهار داشت: لوایح چهارگانه همان حلقه‌های  تکمیل کننده FATF  هستند که علیرغم گفته‌های رهبری یکی یکی در صحن مجلس به تصویب می‌رسند. لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، از نظر شکلی ایراد دارد و مغایر اصل ۱۵۸ قانون اساسی است. باید گفت تصویب لوایح چهارگانه و لایحه اصلاح قانون مبارزه با تروریسم، منشاء فشار و تحریم‌های بیشتر به مردم شده و ناخواسته زندگی مردم را به خطر انداخته است.

 • زهرا سعیدی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۲:۴۴

  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با قدس آنلاین:

  کارد به استخوان مردم رسیده است / سیاست‌های اقتصادی دولت باید تغییر کند

  مینا افرازه

  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: تغییر یکی دو نفر از تیم اقتصادی دولت و رئیس بانک مرکزی اگرچه لازم است اما کارساز نیست بلکه باید سیاست‌های اقتصادی دولت نیز تغییرات اساسی داشته و جوابگوی شرایط کنونی باشد. گرچه پاره‌ای از مشکلات اقتصادی به فشارهای بیرونی ارتباط دارد اما بخشی دیگری نیز به بی تفاوتی‌ها و ناکارآمدی مسئولان دولتی مربوط است.

 • حسینی کیا ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۵:۱۴

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با «قدس آنلاین» :

  با نظر صریح رهبری؛ تمامی شبهات برای رد لوایح چهارگانه رفع شد

  مینا افرازه

  جواد حسینی‌کیا اظهار داشت: با اظهارات اخیر رهبری درباره عضویت ایران در لوایح چهارگانه، اگر برخی شک و شبهه‌ای درخصوص رد قوانینی داشتند که غربی‌ها دستور العمل تصویب و اجرای آنرا تهیه کرده‌اند، رفع خواهد شد. عضویت در کنوانسیون‌هایی همچون FATF  و لوایح چهارگانه، مشکل ایران را حل نخواهد کرد و کماکان تحریم‌ها بر سر جای خود خواهند بود.

 • ترقی ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۰۸:۰۰

  عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  حامیان مذاکره با ترامپ نفوذی‌ها هستند/جریان لیبرال می‌خواهد فضا را برای رفتار انقلابی رهبری پر چالش کند

  آرش خلیل خانه

  عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی می‌گوید کسانی که به مسئولان عالی نظام پیشنهاد بازنگری در سیاستهای اساسی و مذاکره مجدد با دولت آمریکا را می‌دهند بلندگوهای غرب در داخل و عوامل جریان لیبرالی هستند که می‌خواهند هزینه‌های رفتار انقلابی را برای رهبری و نظام بالا ببرند.