همه‌ی خبرهای امروز
 • سلاح شیمیایی ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۹:۳۷

  چه کسانی مجوز بمباران شیمیایی حلبچه را به صدام دادند؟

  فشردن دست دیکتاتور

  ر 225 کیلومتری شمال شرقی «بغداد»، جایی که حدود 10 یا 15 کیلومتر با مرز ایران و شهر «سرو آباد» فاصله دارد، می‌توانید «حلبچه» را پیدا کنید. با آب و هوایی که این روزها لابد بهاری - زمستانی است و کوه و دشت‌هایی که بوی اسفند و فروردین را می‌دهد. 31 سال پیش اما، درست در همین روزها، آب و هوا و آسمان «حلبچه» یکباره «میگی» شد! مردم شهر، کودکانی که در کوچه پسکوچه‌های خاکی مشغول بازی بودند، زنانی که مثل همیشه درگیر کارهای روزمره بودند و مردانی که جنگ را تاب آورده و در شهر مانده بودند، ماجرا را خیلی جدی نگرفتند. «میگ»ها می‌آمدند، بمبشان را می‌ریختند و می‌رفتند. ساعتی بعد هم زندگی به روال عادی برمی‌گشت... انفجارها تمام شد اما، زندگی انگار نمی‌خواست به روال عادی برگردد... همه چیز غیر عادی شده بود... .

 • سریال ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۹:۳۳

  رقابت تنگاتنگ سریال‌های نوروزی در عیدانه تلویزیون

  «نون. خ » بر سر دو راهی

  صدا و سیما هرساله تدارک ویژه‌ای برای ایام نوروز می‌بیند و حداقل با چند مجموعه تلویزیونی میهمان خانه‌های مردم است. حتی برخی از این سریال‌ها چنان محبوب شده‌اند که سری جدیدشان نیز برای ایام عید هرسال ساخته می‌شود. «پایتخت» و مجموعه «کلاه قرمزی» نمونه‌ای از این دست آثار است. امسال هم قرار بود پس از گمانه زنی‌های بسیار سریال «پایتخت» ساخته شود و قسمت ویژه آن برای نوروز 98 روی آنتن برود اما درگذشت خشایار الوند، نویسنده این مجموعه روند تولید را متوقف کرد.

 • امیر قلعه نویی ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۷:۰۵

  ترکی: دوران هوچی گری در فوتبال گذشته است

  ژنرال در محاصره مردان سیاهپوش

  داستان ادامه دار اعتراض سرمربیان تیم های لیگ برتر که به محض عدم نتیجه‌گیری داوران را سیبل انتقادهای خود قرار می دهند جمعه گذشته پس از دیدار فولاد و سپاهان با موضع تند امیر قلعه نویی شدت گرفت و با واکنش داوران کشورمان همراه بود. سرمربی سپاهان پس از اینکه در اهواز نتوانست در مقابل تیم افشین قطبی به برتری برسد در خصوص تیم داوری جوان این بازی  و با موضع گرفتن نسبت به چهار داور باسابقه کشورمان گفته بود: برخی داوران قدیمی هستند که می‌توانند با پنج سوت معمولی پدر یک تیم را در بیاورند. ان‌شاءالله این داوران جدید این مسائل را یاد نگیرند و آن داوران قدیمی هم زودتر بازنشسته بشوند تا این فضای مسموم را به داوران جوان تزریق نکنند. من از چهار داور تا زنده‌ام نمی‌گذرم؛ ممبینی، ترکی،‌ فغانی و اشکان خورشیدی. این ها خاطرات بد زندگی من هستند و یک روز با فیلم و مدارک این ها را می‌خواهم بگویم.

 • راه روستایی ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۶:۳۱

  به دلیل نزول رحمت الهی

  امید به زندگی در روستاهای کرمان جوانه زد

  استان کرمان در منطقه خشک و نیمه‌خشک کشور قرار گرفته و این مسئله در کنار خشکسالی‌های اخیر، موجب نگرانی مردم دیار کریمان شده بود و در واقع طبیعت روی خوش خود را از پهناورترین استان کشور دریغ کرده بود. اما امسال شاهد افزایش نزولات آسمانی در این استان بودیم و این مسئله سبب شادمانی تمامی مردم این منطقه شده است چراکه مشکل کم‌آبی و خشکسالی در سال‌های اخیر در جنوب این استان به یک معضل تبدیل ‌شده و مسلماً برای مهار این تنش آبی به منابع مالی قابل ‌توجهی نیاز است.

 • معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۶:۲۷

  کارشناسان از بایسته‌های نظام تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب می‌گویند

  ضرورت تغییر مسیر آموزش و پرورش به سوی عدالت آموزشی

  اعظم طیرانی

  رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و ترسیم مسیر پیش ‌ِروی ملت بزرگ ایران در «گام دوم انقلاب» با هدف پیشبرد اهداف عالی انقلاب اسلامی بیش از هر موضوع دیگری بر «جوانان» و «جایگاه علم و دانش» تأکید دارد. یکی از نکات اساسی در بیانیه ایشان تأکید بر جایگاه علمی کشور و ضرورت دستیابی به قلّه‌های دانش جهانی است..

 • احسان علیخانی ۱۳۹۷-۱۲-۲۵ ۱۸:۲۷

  نگاهی به برنامه «عصر جدید» که این روزها روی آنتن شبکه سه می‌رود

  کپی می‌کنم، پس هستم!

  احسان علیخانی سال‌هاست به عنوان مجری و تهیه‌کننده برنامه «ماه عسل» شناخته شده است. برنامه‌ای با تم اجتماعی که با سوژه‌های خاص خودش قصد دارد در لحظات نزدیک به افطار هم تنبه ایجاد کند، هم انگیزه تلاش و حرکت را در مخاطبانش افزایش دهد. این روزها اما احسان علیخانی با «عصر جدید»؛ برنامه‌ای که کاملاً سمت و سویی متفاوت با «ماه عسل» دارد، در تلویزیون حضور پیدا کرده است.

 • برنامه های هفته دفاع مقدس ۱۳۹۷-۱۲-۲۵ ۱۸:۱۲

  چند خرده روایت از زندگی و زمانه زنده‌یاد «اکبرشریعت» که او را با نوحه «کربلا، کربلا...» به یاد می‌آوریم

  بدرود ! کربلایی اکبر

  مسعود نبی ‌دوست / «اکبر شریعت» یکی دو شب پیش آسمانی شد؛ پیرمردی که خالق یکی از ماندگارترین نواهای سال‌های دفاع مقدس بود، اما تا همین یکی دو سال پیش، همه ما او را تنها به چهره جوان همان سال‌هایش به یاد می‌آوردیم؛ چهره جوانی در تاریک روشن سنگری بزرگ که رو به جمعیت ایستاده و برایشان از کربلا می‌خواند؛ مردی که از همان سال‌ها تا همین پیری همیشه همان شعر «کربلا کربلا ما داریم می‌آییم» را زمزمه کرد، اما تا قبل از اینکه در قاب تلویزیون از آرزویش بگوید، کربلا رفتن قسمتش نشده بود.

 • سرپرست دادسرای ویژه فضای مجازی مرکز خراسان رضوی ۱۳۹۷-۱۲-۲۵ ۱۸:۰۴

  پس از اختلاف 2 دختر اتفاق افتاد

  بازی با آبروی دوست قدیمی برای انتقامی کودکانه!

  دو دختر مشهدی که همکلاسی هم بودند، بر سر مسائل پیش پا افتاده با هم قهر می‌کنند و یکی از آن‌ها به دلیل کینه‌جویی و فروکش آتش خشم درونش، فضای مجازی را برای انتقام انتخاب کرد. هفته گذشته ماجرایی در پلیس فتای خراسان رضوی مطرح شد و شاکی پرونده که دختری حدود 15 ساله بود در تشریح موضوع به مأموران پلیس فتا گفت: چند روزی است که فردی با تصویر من در شبکه‌های اجتماعی غیرمجاز اقدام به ایجاد پروفایل کرده و به آن واسطه با جنس مخالف ارتباط برقرار و پس از آن هم با برخی افراد معلوم الحال قرارهای خیابانی وعده می‌دهد.

 • حسین گل گلاب ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۴۳

  درباره «حسین گل گلاب» و سرود «ای ایران» چه می‌دانید؟

  دانشمند گلِ گلاب

  کمتر کسی پیدا می‌شود که سرود «ای ایران» را نشنیده باشد. اما تا دلتان بخواهد ایرانی‌هایی را سراغ داریم که هنوز نمی‌دانند شعر این سرود را چه کسی سروده است! سوژه امروز از جمله شخصیت‌هایی است که کم لطفی ما ایرانی‌ها به شکلی مضاعف شامل حالش شده است. سروده‌اش را بیشتر از خودش می‌شناسیم و دوست داریم و در ضمن نمی‌دانیم شاعر «ای ایران» دانش و هنرهای دیگری هم از سر و مغز و انگشتانش می‌باریده است. کمترین لطمه‌ای که این «نشناختن» به شخصیت و آثار «حسین گل گلاب» می‌زند این است که خیلی هایمان، این سرود را نه یک اثر ملی و میراث فرهنگی، بلکه فقط ترانه و سرودی مثل هزاران ترانه دیگر می‌دانیم.

 • گود زینل خان ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۵

  روایتی از مسابقات کشتی باچوخه که 14 فروردین، کشتی‌گیران را از سراسر ایران به اسفراین می‌کشاند

  پهلوان‌های گود زینل ‌خان

  جاده بجنورد به اسفراین، یک جاده پیچ در پیچ کوهستانی است؛ از آن جاده‌ها که گاهی از وسط رودخانه رد می‌شود و گاهی از نوک کوه. کوه‌های منطقه پوشیده از درختان ارس است و جاده که سربالا می‌رود، درخت‌های ارس را می‌شود دید که جا به جا، قد کشیده‌اند. اسفراین شهر کوچکی است. یک طرفش کوه است، یک طرفش دشت. شهری با خیابان‌های شبیه به هم که درخت‌های کهنسال روی آن‌ها سایه انداخته است. در روزهای آغاز سال، پارچه نوشته‌هایی که همه‌شان جایی در منتهی‌الیه غربی شهر را نشان می‌دهند، این شباهت را بیشتر هم می‌کند. همه مسافرهایی که آن روزها وارد اسفراین بشوند، حتماً سراغ همان آدرسی را می‌گیرند که پارچه ‌نوشته‌ها نشان می‌دهد.

 • نماز جمعه ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۳

  جوان‌ترین امام جمعه ایران ترند توییتر شد

  جوانان پشت تریبون

  جوانگرایی و حواشی مربوط به آن که این روزها در فضای مجازی و حقیقی حسابی جنجال به پا کرده شاید به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید. دل کندن از میز و صندلی و خالی کردن میدان به سود جوان‌ها کاری نیست که هرکسی از عهده‌اش بربیاید. اما وقتی به انتصاب‌های اخیر رهبری نگاه می‌کنیم با انبوه انتصاب‌هایی روبه‌رو می‌شویم که تک تکشان در راستای جوانگرایی صورت گرفته‌اند. بحث جوانگرایی مدت‌ها پیش توسط رهبری مطرح شد، اما نقطه ژرف آن شاید «بیانیه گام دوم انقلاب» باشد که همین یک ماه پیش یعنی 24 بهمن ماه منتشر شد.

 • دادستان مشهد ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۵

  دادستان مشهد هشدار داد

  عاملان کوتاهی را شخصاً تحت تعقیب قرار می‌دهم

  صبح روز گذشته قاضی صادقی در مراسم آغاز طرح مشترک گشت‌های نوروزی که با حضور سرپرست دادسرای زمین و مسکن، شهردار مشهد، یگان‌های حفاظت اراضی آستان قدس و... برگزار شد، مدیرانی که وظیفه قانونی خود را در راستای رفع تصرف از اراضی ملی و... به درستی انجام ندهند مورد خطاب قرار داد و اعلام کرد که متخلفان را شخصاً تحت تعقیب قرار خواهد داد.

 • دستفروشی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۳

  نگاه کارشناسان به ساماندهی دستفروشان و عملکرد بازارهای سیار

  در پی خرید اعتبار در بازار اشتغال

   با تغییر شرایط اقتصادی و مشکلات مالی که طی سال‌های اخیر بر دوش خانوارهای ایرانی سنگینی کرده شاهد افزایش دستفروشان در سطح شهرها هستیم .  آن‌ها برای کالاهایشان مشتریانی دارند که همه پیام‌های هشدار دهنده مترو و شعارهای تلویزیونی و خیابانی در خصوص معایب خرید از دستفروشان هم نمی‌تواند قانعشان کند که از خیر چنین خریدهایی بگذرند. 

 • معماری اسلامی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۹

  توسط سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) انجام شد

  نصب شیشه‌های حفاظ بر روی کاشی‌های پیرامونی روضه منوره رضوی

  یکی از آثار هنری و معماری نفیس در بارگاه مطهر حضرت رضا(ع) وجود کاشی‌های زرین‌فام مزین به کتیبه،گره هندسی و نقوش گیاهی است که در ازاره دیوارهای پیرامونی روضه منوره رضوی به کار رفته است. این کاشی‌های زرین‌فام مانند کاشی‌های قرون اولیه اسلامی، به دست سفالگران ساخته شد و در اوایل سده 6‌ هجری قمری، ازاره‌های بقعه مبارک حضرت امام هشتم(ع) نیز مزین به کاشی زرین‌فام شد.

 • موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۸

  گزارشی از جشنواره‌های هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در 3 سال اخیر

  شـکوفایی سـرود در بهـار شعر

  حوزه فرهنگ و هنر یکی از موضوعات مهم در دوره تولیت سه ساله حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در آستان قدس رضوی است. چه در حوزه ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و تربیتی نظیر تغییر کاربری باغات و موقوفات و چه در حوزه تولید آثار فرهنگی و هنری و همچنین برگزاری رویدادها و جشنواره‌های هنری در سطح ملی و منطقه‌ای. رویدادهایی که به اذعان هنرمندان و فرهیختگان این حوزه توانسته ردی مشهود در اثر هنر کشور برجای بگذارد.در ادامه نگاهی می‌اندازیم به برخی از جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری که بین سال‌های 95 تا 97 در آستان قدس رضوی اجرا شده است و نظر برخی هنرمندان در خصوص این برنامه را نیز جویا می‌شویم.

 • جشنواره فیلم عمار ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۶:۴۷

  نگاهی به مستند «دریابست» برنده فانوس طلایی نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار

  خواری دریاخواران

  جسارت، صراحت و صداقت سه ویژگی مهم مستند «دریا بست» است، مستندی عدالتخواهانه که توانسته از پس طرح مسئله خود برآید و تماشاگر را با ادله منطقی و شهود حسی هم موضع خود نماید. محمود شهبازی، مستند ساز جوان و جسور سینمای انقلاب مستندی ساخته است که می‌توان نشانه شناسی بلوغ مستند سازی عدالتخواهانه تراز انقلاب اسلامی را در آن دید و به رشد کمی و کیفی این گونه مستند در سال‌های آینده امید بست. شهبازی بدون آنکه از یک سو دچار محافظه کاری و خود سانسوری شود و از سوی دیگر بدون آنکه دچار القای یأس و سیاهی محض شود مسئله‌اش را بازگو می‌کند.

 • سرخابی ها ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۶:۰۴

  ناکامی سرخ آبی ها در لیگ قهرمانان آسیا ادامه یافت

  خواب زمستانی استقلال و پرسپولیس در قعر

  هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا بازهم به کام سرخ آبی ها نبود. استقلال در آزادی یک بر یک مقابل العین متوقف شد و پرسپولیس با گل آفسایدی که دقیقه 93 دریافت کرد مقابل السد شکست خورد.حالا دو غول پایتخت ایران در ته جدول گروه های خود به خواب زمستانی رفته اند.

 • زیدان ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۶:۰۲

  دفاع از میراث یا تبدیل‌شدن به پردرآمدترین سرمربی جهان

  چرا زیدان به رئال مادرید برگشت؟

  بازگشت زیدان بهترین خبری بود که می شد به هواداران پرشمار رئال مادرید بعد از یک فصل ملال آور داد. زین الدین زیدان برای آن ها نماد همه اتفاقات خوبی است که در حدود دو دهه گذشته برای کهکشانی‌ها رقم خورده است. چه در زمان فوتبالش و چه در زمان مربیگری از او فقط درایت، هنر و مدیریت دیده ایم.

 • واحد تولیدی ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۵:۳۸

  نیّت شوم یک واحد تولیدی معتبر برای ایجاد تلاطم در بازار لو رفت

  توقیف 100 تن قند گران قبل از عرضه در بازار

  ماجرای کمبود هم اصلاً در کار نبوده و نیست، چرا که در بازرسی‌هایی که از سوی همکاران ما در سطح بازار به وقوع پیوست متوجه شدیم شکر طبق روال گذشته در کارخانجات تولید می‌شود، اما یک قسمت از چرخ دنده سیستم توزیع آن دچار مشکل شده است و همین موضوع سبب بروز حفره و نفوذ افراد سودجو به این ماجرا شده است.

 • لبنیات رضوی ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۵:۱۱

  گزارشی از تلاش سه ساله آستان قدس رضوی در زمینه حوزه‌های زیرساختی

  فعال‌سازی ظرفیت‌های اقتصادی به نفع مردم

  آستان قدس رضوی در سه سال گذشته تلاش کرده با فعال‌سازی ظرفیت‌های تولید ماده خام بخصوص در استان‌های کم‌برخوردار کشور (سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان، خوزستان و...) از طریق فعال‌سازی مواردی مانند گلخانه‌ها، زمین‌های کشاورزی، باغ‌ها، فعال‌سازی لنج‌های صید ماهی و... که متعلق به بخش خصوصی و عموماً مردمی می‌باشد و نیز فعال‌سازی بخش‌های فراوری، بسته‌بندی و توزیع محصولات حاصل از موارد مزبور و حتی عقد قراردادهای صادراتی برای محصولات تولید شده، زنجیره تولید، توزیع و مصرف این محصولات را به نحو شایسته تأمین و پیاده‌سازی کند.

 • ژاوی هرناندز ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۱

  تقابل سرخابی‌ها با حریفان چند میلیون دلاری

  چطوری ژاوی؟

  هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برای سرخابی های پایتخت عصر امروز آغاز می شود که طی آن استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان العین امارات است و پرسپولیس در دوحه به میهمانی السد قطر می‌رود.

 • دیدار استقلال و پرسپولیس - دربی 86 ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۸

  استقلال و پرسپولیس بازیچه تبلیغاتی!

  دوباره خصوصی سازی،دوباره شکست

  سینا حسینی

  وزیر ورزش و جوانان برای چندمین بار ظرف چند هفته اخیر در مجمع سالیانه فدراسیون فوتبال موضوع خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سال آتی را مطرح و اعلام کرد بر اساس تصویب هیئت دولت موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی انجام خواهد شد.

 • مهدی خزعلی ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۶:۲۴

  نگاهی به زندگی پرفراز و نشیب مهدی خزعلی به بهانه حاشیه‌سازی جدیدش درفضای مجازی

  پسر نوح داغ شد !

  داستان پدران عابد و زاهد و پسران ناخلف فقط مخصوص قصه‌ها نیست! در واقعیت هم گاهی پسرها قدم در مسیری می‌گذارند که به قول شاعر، خاندان نبوتشان را گم می‌کنند و در چشم بر هم زدنی می‌شوند همان پسر ناخلفی که هیچ نام و نشانی از پدر ندارند.

 • مدیر دفتر برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۶:۱۱

  دادستانی برای متهمان کیفر خواست تهدید علیه بهداشت عمومی صادر کرد

  3 مدیر سابق آب منطقه ای عامل فروش آب آلوده کشف رود

  با شکایت تعدادی از روستانشینان اطراف تصفیه خانه پرکند آباد مشهد در سال 91 مبنی بر ایجاد آلودگی در منطقه و در ادامه با ورود قاطعانه دادستانی به پرونده، از تخلفات گسترده‌ای که در شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی رخ داده بود و سلامت عمومی جامعه را با مخاطرات جدی رو به‌رو می‌کرد، پرده برداشته شد و سرانجام عاملان این اقدام که تعدادی از مسئولان وقت شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی بودند به دستگاه قضایی احضار و آن‌ها به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی متهم شدند.

 • پناهجویان ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ ۱۷:۳۸

  رفتار پلیس ترکیه با پناهجویان ایرانی یک بار دیگر حاشیه ساز شد

  زورقْ شکسته‌گان

  می‌گویند سقف آرزوهایشان بلندتر از آن چیزی است که من و شما فکرش را می‌کنیم. آن قدر بلند که بام کوتاه ایران مجال پریدن را بهشان نمی‌دهد! دار و ندارشان را می‌فروشند و با کوله باری از آرزوهای محال برای همیشه ترک وطن می‌کنند. بنا را بر این گذاشته‌اند که چند صباحی در ترکیه بمانند و اوضاع که رو به راه شد راهی یونان شوند. چند صباحی را هم در یونان سر کنند و دست آخر برسند به بهشت گم شده‌شان یعنی اروپای غربی، آمریکا یا کانادا. این مسیری است که بیشتر پناهجویان ایرانی قبل از ترک ایران برای خودشان تصویر می‌کنند.

 • ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ ۱۷:۲۸

  هشدار کارشناسان نسبت به شیوع خوددرمانی در ایران

  مصرف دارو3 برابر سرانه جهانی است!

  مصرف خودسرانه دارو، شایع‌ترین دلیل مسمومیت در جهان است. ایران به لحاظ مصرف دارو جزو 20 کشور نخست دنیاست و در آسیا پس از چین رتبه دوم را دارد.  بتازگی نیز بهروز بنیادی؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش مصرف خودسرانه دارو بویژه داروهای ضد افسردگی، مسکن و خواب آور تأکید کرد: «متأسفانه این داروها در بیشتر مواقع خودسرانه و بدون تجویز پزشک مصرف می‌شود». 

 • سلول های بنیادی ۱۳۹۷-۱۲-۱۸ ۱۷:۱۹

  عبدالحسین شاهوردی از فراز و فرودهای پژوهشکده نامدار کشور می‌گوید

  سلول‌های حیاتی رویان

  فرزند، یکی از ثمرات زندگی زناشویی است که نقش بسزایی در استحکام خانواده ایفا می‌کند. درکشور ما که آمارها، ناباروری را علت یک سوم طلاق‌ها در ایران می‌دانند بچه‌دار شدن نوعی شکوفایی محسوب شده و نیازی بنیادی برای ادامه نسل به شمار می‌آید. دیر زمانی زوج‌های نابارور، با آرزوی شیرین فرزند پروری مشقت سفر به مراکز درمان ناباروری در کشورهای دیگر را با جان می‌خریدند، اینک اما داشتن فرزند که زینت زندگی خانواده محسوب می‌شود با توانمندی متخصصان پژوهشگاه رویان یک آرزوی دست‌یافتنی محسوب می‌شود.

 • سرقت ۱۳۹۷-۱۲-۱۸ ۱۷:۱۷

  باند سرقت مسلحانه از اتباع خارجی در پایان خط

  سرقت در پوشش لیدر عرب زبان!

  چهار عضو باند سرقت مسلحانه از مسافران عراقی و... که با عنوان مترجم خودشان را به طعمه‌ها نزدیک می‌کردند و سرقت‌های خشنی را رقم می‌زدند، دستگیر شدند. مدتی پیش اعضای یک خانواده عراقی که برای درمان به مشهد آمده بودند با حضور در کلانتری پرده از سرقتی خشن و مسلحانه برداشتند.

 • تیم فوتبال رئال مادرید ۱۳۹۷-۱۲-۱۷ ۱۷:۴۴

  تحقیر تاریخی رئال مادرید به دست آژاکس

  امپراتوری هزار روزه فرو ریخت

  حکمرانی طولانی مدت رئال مادرید بر قاره اروپا بعد از شکست شوکه کننده مقابل آژاکس در بازی برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان فرو ریخت. داستان از آن جا آغاز شد که آژاکس هیجان انگیز، قهرمان سیزده دوره اروپا را در سانتیاگو برنابئو با نتیجه 4-1 شکست داد تا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه 5-3 آن ها را حذف و به هزار روز قهرمانی آن ها که شامل سه دوره پیاپی مسابقات می شد پایان دهد. این نتیجه سرنوشت سولاری را مشخص کرد و او قطعا فصل آینده سرمربی رئال نخواهد بود.

 • رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز درختکاری دو نهال میوه غرس کاشتن. ۱۳۹۷-۱۲-۱۷ ۱۷:۲۷

  هر ایرانی یک درخت، پویش جدید دفتر مقام معظم رهبری

  به دست خود درختی می‌نشانم ...

  شاید اگر کسی در ایران پیدا می‌شد و خرج و مخارج نماینده‌های گینس را تقبل می‌کرد، می‌توانست به راحتی کشورمان را به عنوان یکی از رکورد داران کمپین‌ها و پویش‌های بی‌خاصیت و بی‌ثمر در دنیا ثبت کند. پویش‌هایی که نه دردی از مردم دوا می‌کند، نه به ثمر می‌رسد و نتیجه می‌دهد و نه اینکه اصلاً مردم تحویلشان می‌گیرند.