جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۷

دلیل کاهش قیمت سکه در بازار

قدس آنلاین

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: به دلیل منفی بودن تراز تجاری آمریکا در یک هفته گذشته قیمت طلا حدود 12 دلار نوسان داشت که باعث کاهش نرخ دلار و افزایش قیمت طلا در بازار داخلی شد.

محمد کشتی‌آرای اظهار کرد: قیمت سکه تمام در اواخر هفته گذشته نسبت به اوایل هفته برخلاف افزایش قیمت جهانی طلا با کاهش روبرو بود که این موضوع ناشی از کاهش قیمت ارز بود.

وی افزود: همچنین نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی به دلیل کاهش تقاضا با کاهش قیمت روبرو بودند و سکه تمام نیز حدود 2000 تومان کاهش داشت.

کشتی‌آرای در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه در ایران مصنوعات طلای ایتالیایی برای فروش وجود ندارد و فروش طلای ساخته شده وارداتی ممنوع است، یادآور شد: با دیدن لوگوهای حک شده در داخل مصنوعات طلا می توان ایرانی بودن طلا را متوجه شد و طلایی که لوگوی درون آن ثبت نشده باشد در کارگاه‌های مورد تایید اتحادیه تولید نشده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر همچنین نسبت به اینکه برخی از مراکز غیرقانونی به اسم طلای دست دوم، فلزات بدلی یا طلاهای فاقد عیار استاندارد را می‌فروشند، هشدار داد و گفت: در حال حاضر فروش طلای کمتر از 18 عیار ممنوع است. چون استاندارد طلا در کشور بر مبنای 18 عیار است.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.