پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵

نگاهی به صفحات اول برخی مطبوعات ۱ مرداد ۹۴

از "بنفش خواری بی بی سی" و "معمای قیمت خودرو" تا "مثال فوتبالی رئیس جمهور"

تیتر

قدس آنلاین؛ با ما همراه باشید با مروری بر صفحات اول امروز روزنامه ها.

روزنامه "قدس" در تیتر یک خود نوشت: "با دفاع از دستاوردهای مذاکرات هسته ای بیان شد؛ روحانی: 3 گل زده ایم، 2 گل خورده ایم"

روزنامه "سیاست روز" هم در این خصوص تیتر زد: "روایت روحانی از نتیجه مذاکرات هسته ای؛ 3 بر 2 به نفع ایران"

تیتر دو روزنامه قانون و آفتاب یزد نیز به این شرح است:

قانون: "3 بر2 بازی هسته ای را بردیم"

آفتاب یزد: "وقتی می گوییم برنده شدیم؛ یعنی 3 گل زده و 2 گل خورده ایم"

از نکات جالب اینکه این مثال فوتبالی رئیس جمهور مورد توجه روزنامه "ایران ورزشی" هم قرار گرفته است و این روزنامه ورزشی نیز در تیتر یک خود نوشته است:‌"مثال فوتبالی رئیس جمهوری برای نشان دادن پیروزی ایران در مذاکرات: "3 گل زدیم، 2 گل خوردیم"

این روزنامه همچنین می نویسد: "باید دید مقابل چه تیمی بازی کرده ایم، داور به سمت تیم رقیب گرایش داشت"

***

رقص تحریم کنندگان در بازار پسا تحریم

روزنامه "قدس" گفت و گویی دارد با کارشناسان و کارآفرینان و از خواسته هایشان در دوران پساتحریم نوشته است؛ در تیتر این گفت و گو می خوانیم: "تولیدکنندگان، دولت و دوران پساتحریم"

روزنامه "کائنات" در تیتر یک خود نوشت: "روحانی در جلسه هیات دولت تاکید کرد: آغاز فصل تحول اقتصادی"

کار و کارگر: "رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت: فصل تحول و نشاط در عرصه کار و اقتصاد فرا رسیده است"

روزنامه "شرق" نیز در تیتر یک خود نوشت: "رئیس جمهوری با اشاره به توافق هسته ای ابراز امیدواری کرد: اینک گشایش سیاسی"

سفرها به تهران پس از توافق هسته ای ادامه دارد. روزنامه "مردم سالاری" در تیتر یک خود نوشت: "به دنبال توافق وین و قطعنامه 2231 شورای امنیت؛ موگرینی و وزرای خارجه فرانسه و ایتالیا به تهران می آیند"

اما روزنامه "جوان" از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کرده است. این روزنامه هشدارداده است در خصوص عطش عجیب غربی ها به مواهب اقتصاد ایران؛ این روزنامه در تیتر یک خود می نویسد: "رقص تحریم کنندگان در بازار پسا تحریم"

این روزنامه همچنین می نویسد: "غربی ها به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد دولتی یا دلارهای سریع الوصول اند!"

***

متن پرحاشیه

هر چند رئیس جمهور از برنده شدن در روند مذاکرات گفته است و معتقد است 3 گل زده و 2 گل خورده ایم؛ اما برخی از روزنامه های منتقد دولت، نظر دیگری دارند.

روزنامه "وطن امروز" با بیان اینکه "بررسی محتوای برجام از عدم تحقق اهداف اصلی مذاکرات هسته ای حکایت دارد" در تیتر یک خود نوشت: "متن پرحاشیه"

روزنامه "کیهان" در تیتر یک خود نوشت: "حریف بدعهدی کند، آنچه داده ایم بازگشت پذیر نیست"

***

اجازه بگیریم؟ یا محدودیتی نداریم؟

روزنامه "وطن امروز" نوشت: "عباس عراقچی با اشاره به فطعنامه اخیر شورای امنیت: برای تسلیحات باید مورد به مورد اجازه بگیریم"

در همین راستا در روزنامه "رسالت" نیز می خوانیم: "سیدعباس عراقچی در گفتگو با خبرنگاران: محدودیتی برای حمایت تسلیحاتی از متحدین خود نداریم"

***

بنفش خواری بی بی سی

روزنامه "جوان" با انتشار عکس هایی از مجری های بی بی سی که لباس هایی بنفش پوشیده اند؛ تیتر زد: "بنفش خواری بی بی سی به سلامتی توافق!"

در این روزنامه می خوانیم: "بی بی سی در یک ماه اخیر علاوه بر اینکه در نقش یک حامی تمام قد دولت ظاهر شده است، به زعم خود عاملان تاخیر در توافق و مقاومت کنندگان در جنگ تحمیلی و توافق هسته ای را مورد خدشه قرار داد"

***

معمای قیمت خودرو

روزنامه "جام جم" در تیتر یک خود از "معمای قیمت خودرو" می نویسد. کارشناسان می گویند با توجه به کاهش و رفع تدریجی هزینه های سربار تحریم مانند حمل و نقل و جا به جایی پول، قیمت خودرو باید کاهش یابد.

در همین راستای یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هم گفته است: "برای کاهش قیمت خودرو در میان مدت و بلند مدت؛ تحت تاثیر بیانیه وین دلایل و نشانه های کافی وجود دارد"

روزنامه "جهان صنعت" نیز در تیتر یک خود نوشت: "آینده مبهم خودروی ایرانی"؛ این روزنامه همچنین به طرح این پرسش پرداخته است: "پیامد توافق هسته ای قیمت ها را کاهش خواهد داد؟"

 


 

نظرات

  • ابوالفضل حکیمی ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ - ۱۲:۳۳
    0 0
    1- بنفش رنگ منتخب روحانی و دولت ایشان با این رنگ انتخابات را شروع کرد. خدا را شکر که این دولت از طرف بی بی سی(رسانه دولت بریتانیا)حمایت میشود. 2- جوجه را آخر پاییز میشمارند. تعداد 3 گل علیه دو گل؟ غیر از گرفتن "تدریجی" پولهای بلوکه شده خودمان- و غیر از اینکه قبلا" حق نداشته ایم و حالا خارجی ها(کدخدا و..) لطف کرده اند و حق خودمان را در غنی سازی غیر تسلیحاتی به خودمان عطا کرده اند دیگه چه دستاورد مهمی داشته ایم؟ ضمنا" امیدوارم خدا یار و نگهدار انقلابمان باشه ولی برای شمردن گلها حالا خیلی زوده چون در بازی با کلمات در برجام بخصوص بند 12 و... شیطنت عمدی بکار رفته. پس از خارج شدن 98% اورانیوم غنی شده- پس از خارج کردن موتور آب سنگین و پس از از کار افتادن دو سوم سانتریفیوژها و... باید منتظر نظر دوست خوب(شوخی بود)آقای آمانو و آژانسش باشیم. درود به انقلاب و رهبر معظم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.