یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۳

دستور قضایی توقف مسابقات اپراتورهای موبایل

قدس آنلاین

یک مرجع قضایی برای روشن شدن شبهات شرعی و قانونی مسابقات و جوایز اپراتورهای موبایل، دستور توقف این سرویس‌ها را صادر کرد.

 
به گزارش فارس، محمدرضا سوهانیان اظهار داشت:‌ از سوی نهادهای نظارتی اخطاری قضایی برای توقف برگزاری مسابقات و ارائه جوایز برای همراه اول ارسال شده است.

مدیرکل خدمات ارزش افزوده همراه اول گفت: علت صدور این دستور، حل شبهات شرعی برگزاری مسابقات و اعطای جوایز اعلام شده است.

وی ادامه داد: دستور توقف ارائه جوایز در حالی صادر شده که در سال‌های قبل، مجوزهای لازم برای برگزاری این مسابقات از مراجع قانونی اخذ شده بود و مرکز رسانه‌های دیجیتال نیز احکام شرعی این مسابقات را طی استفتائاتی جویا شده است که درنهایت با در نظر گرفتن عدم ایراد قانونی و شرعی مجوز برگزاری مسابقات و اعطای جایزه به اپراتورها داده شده بود.

سوهانیان تصریح کرد: در نتیجه دستور قضایی برای توقف مسابقات و جوایز، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارزش افزوده موبایلی (VAS) متحمل خسارت شده‌اند؛ زیرا برخی شرکت‌ها سرویس‌ها و مسابقاتی را طراحی کردند که به محض شروع نخستین اقدامات برای اطلاع‌رسانی و تبلیغ، دستور منع برگزاری مسابقات صادر شد و تعهدات اعطای جوایزی برای شرکت باقی مانده است که باید جوایز متعهد شده حتی بدون کسب درآمد از سرویس بپردازند.

مدیرکل خدمات ارزش افزوده همراه اول یادآور شد: ‌۱۳۰ شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارزش افزوده موبایلی با این اپراتور همکاری دارند.

در حالی که همراه اول دریافت دستور قضایی برای توقف برگزاری مسابقات و جوایز را تایید می‌کند، ایرانسل در ماه جاری جایزه خودروی لوکس مازراتی را برای سرویس‌های مشترک با لیگ برتر قرعه کشی کرد. این شرکت همچنین از ابتدای سال ۹۴ تاکنون مسابقاتی با جوایزی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان را برگزار کرده و در تازه‌ترین مسابقه این شرکت نیز خودرویی به ارزش ۵۰ میلیون تومان را جایزه می‌دهد.

نظرات

 • مشترک ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ - ۰۸:۵۶
  3 0
  حالا اگه راست می گین (همراه اول و ایرانسل) برندگان را مکتوب و مستند به مردم معرفی کنید! دروغ گوها همش دروغه و فقط مردم رو سرکیسه می کنین
 • علی رضایی ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ - ۰۹:۰۷
  3 0
  سلام خدا خیرتون بده. این مسابقات و طرحها چیزی بجز کلاهبرداری و هدر دادن پول مردم نیست. شرکت هم که نمیکنی دست از سرت بر نمیدارن و مرتب پیامک میدن و مزاحم میشن. خدا کنه برای همیشه تعطیلش بکنن. درود به همت بالا و عقل و فراست این قاضی. خدا خیرش بده
 • یوسفی ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ - ۰۷:۳۰
  0 0
  من افرادی راسراغ دارم که صبح خطش رو شارژ میکرد و تا عصر خالی میشد!! مجبور شد سیم کارتش رو عوض کنه ! که اپراتور دوم هم بدتر از اول بود..... :)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.