جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۶

افزایش قیمت خودرو محال است!

قدس آنلاین

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه مطلقا افزایش قیمتی در بازار خودرو نخواهیم داشت گفت: محال است با جو ایجاد شده دوباره افزایش قیمت داشته باشیم.

تسنیم: موید حسینی صدر در گفت‌وگویی، با تاکید بر لزوم توجه خودروسازی داخلی به انتظارات مردم افزود: اگر تولیدکنندگان خودرو به انتظارات مردم توجه نکنند، دیر یا زود شکست می‌خورند.

وی ادامه داد: بر این اساس، استفاده از ادبیاتی توسط تولیدکنندگان و یا نمایندگان خودروکه شرایط خودروسازی همینی که هست، در شان تولیدکنندگان موفق نیست؛ حال اینکه تولیدکنندگان موفق در تمام دنیا باید انتظارات ، مشکلات، پیشنهادات و انتقادات مردم را جویا شوند و بر اساس سفارش مصرف‌کننده تنظیم کنند.

حسینی صدر با بیان اینکه درشت‌گویی با مصرف‌کننده تعجب آور و سوءتفاهم بزرگی است که خودروسازان و تولیدکنندگان خودرو با آن مواجه‌اند، افزود: خودروسازان داخلی باید تجدید نظر و اصلاحی در قیمت و کیفیت خودرو کنند، چون در غیر این صورت مشکلات ریشه‌دارتر و جدی‌تر می‌شوند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خودروسازان خارجی برای ورود به بازار ایران به محض عملیاتی شدن برجام تمایل دارند،‌ گفت: در حال حاضر بسیاری ازخودروسازان خارجی به دلیل وجود سه مزیت نیروی کار ارزان، انرژی ارزان و بازار انحصاری تمایل به حضور در ایران و تولید مشترک دارند از این رو خودروسازان باید تا فرصت باقی مانده به خواسته مردم تمکین کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ورود خودروسازان خارجی باعث ایجاد رقابت بین خودروسازان داخلی و به دنبال آن افزایش کیفیت خودروی ملی می‌شود، گفت: در شرایط فعلی مقاومت در برابر ورود خودروهای خارجی، اخد عوارض گران، جلوگیری از واردات خودروهای خارجی به بهانه‌های مختلف و کارشکنی در تولید خودروهای خارجی به صورت مشترک با خودروساز‌های داخلی محکوم به شکست است.

حسینی صدر در پایان با بیان اینکه زمان تحول اساسی در زمینه تولید خودرو فرا رسیده است، گفت: باید تحول اساسی کمی و کیفی و قیمتی رخ دهد چون در غیر این صورت خودورسازان داخلی دیر یا زود تعطیل می‌شوند.

نظرات

 • یوسف ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ - ۲۰:۴۴
  13 0
  افزایش خودرو مهال است این یه بازی جدیده خیالتان تخت تخت باشد کسی خودرو تان با این کیفیت واین قیمت کاذب نمی خرد باید 65 درصدقیمت بیاد پایین وبا کیفیت ساخته بشه. جوجه را اخر پاییز میشمرند
 • آرش ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۸
  7 0
  چرا نباید ایرانی ها از اتوموبیلهای خوب دنیا نتوانند استفاده کنند؟ فقط به این علت که عده ای مدیر انگل و عوامل و سربار های این جامعه ارتزاق کنند. اقتصاد ایران تا وقتی این مدیران و انگل ها هستند درست نمی شود . پس کی باید خصوصی سازی شود؟
 • احمد رضایی ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ - ۱۸:۰۵
  3 0
  واقعاً جالب است بگذار مجلسیان بر این اتحاد خود در تحریم واردات خودرو بمانند و مردم هم بر اتحاد عدم خرید خودروهای داخلی. چون مدیران خودروسازی ایرانی در سالهایی که بازارشان رونق داشت هیچ تدبیری برای روزهای سخت نکردند اما پاداشهای خیلی خوبی گرفتند. باشه این حق مردم بیچاره ماست که نمایندگان شریف آنها برای استفاده از موقعیت و تفکر درست بر علیه ملت خود باشند!!!!!!!!!!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.