شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۵

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

مجمع عمومی سازمان ملل بهترین فرصت برای لغو سریع تحریم ها است

عکس دکتر محسنی 

قدس آنلاین – سبزوار : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری مجمع عمومی سالیانه سازمان ملل متحد بهترین فرصت برای پرداختن به لغو سریع تحریم های ایران است.

دکترمحمد رضا محسنی ثانی در گفت و گو با خبرنگارقدس آنلاین در سبزوار با اشاره به حضور رییس جمهوری در این مراسم افزود: انتظار می رود ایشان به موضوع مهم توافق هسته ای به عنوان یکی از مهمترین قرارداد های بین المللی مورد توجه کشورهای مختلف بپردازد.

رییس کمیته امنیت ملی مجلس شورای اسلامیادامه داد : لغو تحریمها ، عادی شدن روابط ، اعتماد سازی لازم در موضوع لغو تحریم ها و اجرای برجام از مهمترین محورهایی است که رییس جمهوری به عنوان نماینده ملت ایران می تواند در مجمع عمومی سالیانه سازمان ملل مورد توجه قرار دهد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : همانطور که در گذشته کشورهای مختلف از موضوع برجام ، توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها حمایت کرده اند، در این مجمع نیز با مطرح شدن این موضوعات می توان حمایت های آنان را جلب کرد.

وی با بیان اینکه باید از پشتیبانی جامعه جهانی در حوزه مذاکرات و توافق هسته ای بهره برداری کنیم یاد آور شد : سازمان ملل متحد دربرگیرنده بیش از 140 کشور است که باید از این ظرفیت بهره برداری شود.

وی اظهار داشت : وجود کشورهای شرق آسیا ، خاورمیانه و کشورهای آسیایی ظرفیت خوبی را برای ایجاد ارتباط اقتصادی و سیاسی با ایران ایجاد کرده که باید به سوی تقویت این روابط برویم.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به سفر آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای به ایران نیز خاطر نشان کرد : این سفر مانند دیگر سفرهایی بود که کارشناسان آژانس به ایران داشتند.

وی با بیان اینکه سفر آقای آمانو در راستای بررسی برنامه جامع اقدام مشترک به ایران صورت گرفته بود و قطعا سفر وی در اجرای برجام موثر خواهد بود اضافه کرد : بر اساس برنامه اعلام شده هیچ مذاکره مستقیم بین مقامات ایرانی و آمریکایی صورت نخواهد گرفت. /  انتهای پیام 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.