یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱

رئیس بیمارستان مکه:

۸ حاجی فاجعه منا در کما

 بیمارستان مکه

رئیس بیمارستان مکه هلال احمر اعلام کرد ایرانی بودن هشت حاجی بیمار و مجروح حادثه منا که همچنان بیهوش هستند و از طریق دستگاه تنفس مصنوعی نفس می‌کشند، محرز شده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر کولیوند با اعلام این مطلب اظهار کرد: هشت حاجی بیمار و مجروح ایرانی حادثه منا همچنان بیهوش‌اند و از طریق دستگاه تنفس مصنوعی نفس می کشند .

به گفته وی هویت ایرانی بودن این هشت نفر محرز شده است و با مشورت تیم های پزشکی سعودی در تلاش هستیم تا مقدمات اعزام آنها را به کشور فراهم کنیم .

معاون عملیات پزشکی حج با اشاره به اینکه از پنج مصدوم مجهول‌الهویه دیگری که دربیمارستان‌های سعودی بستری هستند، ایرانی نبودن دو مصدوم بیمارستان طائف قطعی شده است و اضافه کرد: یک مصدوم ایرانی مجهول الهویه در بیمارستان منا بستری است و در تلاشیم هویت دو مصدوم دیگری را که در بیمارستان جده بستری هستند مشخص کنیم.

کولیوند یادآور شد: در فاجعه دلخراش منا تنها 500 زائر مصدوم ایرانی در مراکز درمانی هیئت پزشکی حج تحت درمان قرار گرفتند که نزدیک به 400 مصدوم سرپائی مداوا و مرخص و حدود 110 مجروح نیز بستری شدند که 13 نفر آنها همچنان تحت مراقبت پزشکی می‌باشند.

رئیس بیمارستان مکه با اشاره به اینکه درموسم حج 94 بعد از ایام تشریق 10 گروه مجموعا 41 بیمار و مجروح از طریق فرودگاه جده به ایران اعزام شدند، گفت: 14 نفر از این زائران از مصدومان حادثه دلخراش منا بودند .

کولیوند همچنین گفت: 9حاجی بیمار ایرانی هم اکنون دربیمارستان مکه تحت مداوا هستند که به نظر هیئت پزشکی مشکل خاصی ندارند و در روزهای آینده به کاروان‌هایشان ملحق خواهند شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان حج، رئیس بیمارستان مکه با اشاره به اینکه ارائه خدمات اولیه پزشکی در 55 هتل به حجاج ایرانی ادامه دارد، اظهار داشت: هریک از بیماران که نیاز به خدمات تخصصی داشته باشند به بیمارستان و مراکز درمانی هیئت پزشکی حج منتقل می شوند.