شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۱

تخت روانچی:

ایران از سرمایه گذاری خارجی در حوزه های مهم استقبال می کند

تخت روانچی

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه با استقبال از سرمایه گذاری خارجی در ایران گفت: انعقاد قرارداد شرکت های خارجی در حوزه های انرژی، پتروشیمی، داروسازی، صنایع فولاد، کشاورزی و صنایع خودروسازی با طرف های ایرانی حائز اهمیت است.

 به گزارش قدس آنلاین و به نقل از ایرنا، مجید تخت روانچی ضمن حضور در محل اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی و ملاقات با سامو خریبار میلیچ مدیر کل اتاق اسلوونی، در نشست مشترک اقتصادی شرکت کرد و در حضور مدیران و نمایندگان شرکت های اقتصادی اسلوونی، به ایراد سخنرانی پرداخت.
در نشست مشترک اقتصادی با حضور روانچی و تعدادی از مدیران و نمایندگان شرکت های تجاری و اقتصادی و بانکهای اسلوونی، راه های توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری میان جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه گفت: ایران و اسلوونی می توانند در حوزه های انرژی، نفت و گاز، ساخت و ساز و حمل و نقل، معدن، کشاورزی، صنایع فولاد و داروسازی با یکدیگر همکاری کنند.
روانچی انعقاد قراردادهایی در حوزه های انرژی، پتروشیمی، داروسازی، صنایع فولاد، کشاورزی و صنایع خودروسازی با طرف های ایرانی را حائز اهمیت خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این حوزه ها از مشارکت و همکاری و سرمایه گذاری استقبال می کند؛ از این رو فرصت های لازم جهت حضور شرکت های اسلوونیایی در این زمینه ها فراهم است.
وی بر اهمیت سرمایه گذاری متقابل دو کشور در کنار افزایش تبادل تجاری تاکید کرد و افزود: اسلوونی فرصت هایی را در همکاری در حوزه فناوری نوین می بیند، در حالی که موقعیت ژئواستراتژیک ایران، همکاری در حوزه نفت و گاز و بهره بردن از مسیرهای حمل و نقل را به دیگر کشورهای منطقه نیز میسر می کند.
این مقام ارشد وزارت امور خارجه با اشاره به وجود برخی کشورهای ناپایدار در اطراف ایران، ثبات و پایداری مثال زدنی در کشورمان را خاطرنشان و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از حضور شرکت های اسلوونیایی مخصوصا در حوزه مناطق آزاد تجاری که شرکتها از مزایایی نیز برخور دارند، استقبال می کند.