جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵

۳ نماینده کنگره آمریکا خواهان دریافت ویزای سفر به ایران شدند

 ویزای آمریکا 

مایک پوپمپئو، نماینده جمهوری‌خواه کانزاس؛ لی زدلین، نماینده جمهوری‌خواه نیویورک؛ و فرانک لوبیوندو، نماینده جمهوری‌خواه از ایالت نیوجرسی؛ با حضور در دفتر حافظ منافع کشورمان در واشنگتن خواهان دریافت ویزای سفر به ایران شدند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از تسنیم، این سه نماینده نامه‌ای درباره اهداف سفرشان به ایران را نیز تحویل مقامات دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن که در سفارت پاکستان قرار دارد، داده‌اند.

این سه نماینده کنگره عضو کمیته‌های نیروهای مسلح،‌ اطلاعات و همچنین روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هستند.

پومپئو، زدلین و لوبیوندو پنج هدف خود از سفر به ایران را چنین برشمرده‌اند:

نخست، دیدار با مقامات ارشد ایرانی به مانند حسن روحانی و محمد جواد ظریف و همچنین محسن فخری‌زاده مهابادی که رسانه‌های غربی در سال‌های اخیر تبلیغات بسیاری درباره نقش وی در برنامه ادعایی تسلیحات هسته‌ای ایران داشته‌اند.

دوم، گفتگو با آمریکایی‌هایی که هنوز در ایران محبوس هستند به مانند سیامک نمازی. آنها همچنین خواهان دریافت اطلاعات درباره سه آمریکایی هستند که اخیرا در عراق و توسط شبه‌نظامیانی که به گفته آنها تحت حمایت ایران هستند، دستگیر شده‌اند.

سوم، دیدار از تأسیسات پارچین، فردو و اراک تا به ظن خودشان بتوانند میزان پایبندی ایران با مفاد برجام را به صورت مستقل ارزیابی کنند!

چهارم، دریافت گزارش از مقامات ایرانی درباره آزمایش‌های موشکی بالستیک، و؛

پنجم، دریافت گزارش برای فهم بهتر شرایطی که منجر به دستگیری تفنگداران دریایی آمریکایی در 12 ژانویه در آب‌های ایران شد.

به گزارش ویکلی‌استاندارد، لوبیوندو می‌گوید: "دولت ایران و رئیس جمهور آمریکا ما را متقاعد کرده‌اند که سطح جدیدی از گشودگی بین آمریکا و ایران پدید آمده است. خوب، این فرصتی است برای رهبر ایران تا به ما گزارش دهد."