جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۷

بازار شب عید خودرو همچنان کساد است

بازار خودرو

نمایشگاه‌داران اذعان می‌کنند «با این‌که حدود یک ماه به پایان سال ۹۴ باقی مانده، بازار خرید و فروش هنوز داغ نشده و در رکود کامل به‌سر می‌برد.»

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از میزان، در سال‌های گذشته در شب عید و چند هفته به پایان سال، بازار خودرو تب و تاب شدیدی به خود می‌گرفت و داغ می‌شد. مردم نیز شتاب و عجله بیشتری برای خرید خودرو داشتند.
یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد این تب و تاب، صحبت‌های خودروسازان در پایان هر سال بود که اعلام می‌کردند سال جدید خودرو گران می‌شود؛ آن هم به علت تحریم، گرانی دلار و... مردم نیز از ترس گرانی، قبل از سال جدید خودرو خود را تغییر می‌دادند و جابه‌جا می‌کردند.
اما امسال که دیگر موضوع تحریم و گرانی دلار مطرح نیست و حتی تحریم‌ها نیز برداشته شده و صحبتی نیز از سوی مدیران کارخانه‌های خودروسازی برای تغییر قیمت خودرو نشده است، به نظر می‌رسد مردم نیز خیلی عجله‌ای برای تغییر یا خرید خودرو ندارند.
از آن طرف، چند روزی است که خودروهای با مدل 95 به بازار عرضه شده و از لحاظ قیمتی هیچ تغییر نداشته‌اند.
براساس گزارش میدانی که از فعالان بازار خودرو تهیه شده، نمایشگاه‌داران اذعان می‌کنند «با این‌که حدود یک ماه به پایان سال 94 باقی مانده، اما بازار خرید و فروش هنوز داغ نشده و در رکود کامل به‌سر می‌برد.» این در حالی است که فعالان بازار خودرو تمام امیدشان به چند هفته باقی مانده از سال است.
بنا به این گزارش، در حال حاضر در بازار خودرو پراید 131 با قیمت 19 میلیون و 950 هزار تومان و پراید 111 با قیمت 20 میلیون و 250 هزار تومان به فروش می‌رود.

در همین حال، پژو405 بنزین‌سوز 29 میلیون و 400 هزار تومان، پژو 405 دوگانه‌سوز 31 میلیون و 900 هزار تومان، پژو206 تیپ پنج 36 میلیون و 900 هزار تومان، پژو 206 تیپ دو 33 میلیون و 200 هزار تومان، پژو پارس دوگانه 37 میلیون و 300 هزار تومان و پژو پارس سال 36 میلیون و 550 هزار تومان است.

در بازار خودرو سمند EF7 نیز 33 میلیون تومان و سمند LX 30 میلیون و 700 هزار تومان قیمت دارد.

نظرات

  • مهدی ۱۳۹۴/۱۲/۰۱ - ۰۸:۲۸
    0 0
    خدایی چقدر مالیات از یک مکانیک دریافت می شود؟ یارو جلوبندی سازی داره رفته قصر درست کرده و هیوندا سوار میشه. به تحصیل کردها هم خ خ خ خ خ خ ...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.