سه‌شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۵

فرمانده مرزبانی ناجا:

امنیت مطلوبی در مرزهای ایران حاکم است

سردار قاسم رضایی

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به وسعت مرزهای کشور بر لزوم نگاه ملی به مرز و تقویت حوزه مرزبانی تاکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه سفر به مشهد مقدس با اشاره به برخی نا امنی ها در کشور های همسایه اظهار کرد : با وجود این نا امنی ها، امنیت مطلوبی در مرزهای ایران حاکم است.

وی افزود : همه مرزبانان در راستای اعتلای نظام و آرمان های انقلاب اسلامی با تمام توان از مرزهای میهن اسلامی دفاع می‌کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام اینکه کنترل 8755 کیلو متر مرز، نیازمند نگاه ملی مسئولان و حمایت از مرزبانان است، تصریح کرد : باید خدمات رفاهی در مرزها را افزایش دهیم.

سردار رضایی با اشاره به برخی کاستی ها در مرز، بیان کرد : امیدواریم با اختصاص بودجه های پیش بینی شده شاهد رفع مشکلات باشیم.

فرمانده مرزبانی ناجا "ارتقاء تعاملات مرزی" را از برنامه های اصلی مرزبانی عنوان کرد و افزود: با تعاملاتی که با مرزبانی افغانستان داشتیم موفق شدیم مرزبانان این کشور را با فعالیت‌های خود همسو کنیم و هماهنگی های مرزبانان دو کشور در این مرز افزایش دهیم.

وی در مورد امنیت مرزهای ایران و پاکستان نیز اشاره کرد: مرز پاکستان در حال حاضر یک طرفه و از سوی مرزبانان ما اداره می‌شود و به همین دلیل در این مرز با مشکلاتی روبرو هستیم.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در جلسات مشترک با مسئولان کشور پاکستان، بر تقویت مرزهای پاکستان تاکید شد.

سردار رضایی در رابطه با کاهش آسیب‌پذیری در مرزها نیز مطرح کرد : در سال جاری نسبت به سال قبل شاهد کاهش 30 درصدی شهدای مرزبانی و 53 درصدی مجروحان بوده‌ایم و این ناشی از اقدامات هدفمند ما در حوزه " آموزش" و "کاهش آسیب پذیری" بوده است.

براساس گزارش سایت پلیس، این مقام مسئول در مرزبانی کشور در پایان با اشاره به اینکه از 10 سال پیش سازماندهی مرزها افزایش یافته و در بحث اشرار و موادمخدر فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است، گفت: امنیت امروز مرزها نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.