دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰

باز شدن پای ثابت منابر به جمع شهدای حرم

 مدافع‌ حرم مازندرانی

قدس آنلاین: در دهه‌های محرم و فاطمیه همچنین مراسم شب‌های قدر، عقیل پای ثابت منبر و برنامه‌های عزاداری بود. از خاطرم نمی‌رود که وقتی نام حضرت زینب(س) را می‌شنید اشک از چشمانش جاری می‌شد و عاشق و شیفته اهل بیت(ع) بود.

به گزارش قدس آنلاین، شهید عقیل شیبک یکی از شهدای قهرمانی است که برای دفاع از حریم حضرت زینب(س) از جان گذشت. عقیل شیبک بسیار مذهبی و پای ثابت مساجد بود و ایام محرم در دسته‌های عزاداری قرآن تلاوت می‌کرد.

حسین شیبک، پدر این شهید می‌گوید: عقیل سومین پسر خانواده بود و در امور منزل کمک بسیاری به مادرش می‌کرد. از سوی دیگر تقید وی به نماز و قرآن در اخلاق و رفتارش تاثیری نیکو گذاشته بود، به طوری که آن قدر عفیف و سر به‌ زیر بود که خواهرش را در خیابان نشناخته و از کنارش گذشته بود.

شیبک تاکید می‌کند: عقیل نمونه دینداری و اخلاق و واقعاً لایق مقام شهادت بود. هیچ گاه سخن ناسزا یا رفتاری نادرست از وی ندیدیم. پسرم نمونه یک انسان کامل بود.

وی می‌گوید: خوشحالم که این افتخار نصیبم شد تا فرزندی را تربیت کنم که در راه آرمان‌های امام حسین(ع) و پاسداری از حریم حضرت زینب(س) به شهادت برسد.

شیبک تاکید می‌کند: پیروی از ولایت فقیه و قانون اساسی توصیه موکد پسرم است که امیدوارم جوانان دیگر آن را عملی کنند.

 

عشق و ارادت به حضرت زینب(س)

همچنین محمدعلی شیبک، برادر شهید در سخنانی می‌گوید: این شهید از کودکی علاقه زیادی به قرآن داشت و همراه من که برادر بزرگترش بودم در هیئت‌ها و کلاس‌های قرآن شرکت می‌کرد. برای من باعث افتخار بود که برادر کوچکم از روی علاقه در مجالس قرآن تلاوت می‌کند و عاشق کلام‌الله است.

شیبک ادامه می‌دهد: در دهه‌های محرم و فاطمیه همچنین مراسم شب‌های قدر، عقیل پای ثابت منبر و برنامه‌های عزاداری بود. از خاطرم نمی‌رود که وقتی نام حضرت زینب(س) را می‌شنید اشک از چشمانش جاری می‌شد و عاشق و شیفته اهل بیت(ع) بود.

وی تاکید می‌کند: خوشا به حال عقیل که به بالاترین سعادت رسید و کاش من هم بتوانم روزی یک شهید مدافع حرم شوم.

شیبک می‌گوید: فروتنی، احترام به بزرگترها و خصوصاً تقید به نماز اول وقت از ویژگی‌های بارز شخصیتی عقیل بود. وی بسیار علاقه‌مند بود که پسرش راه او را ادامه دهد و همانند وی مجاهد راه حق شود.

وی ادامه می‌دهد: عقیل به مقام معظم رهبری ارادت بسیار داشت و همیشه خود را سرباز ایشان می‌دانست و به دیگران هم توصیه می‌کرد که رضایت ایشان را دغدغه خود قرار دهند.

شیبک می‌گوید: در مدت کوتاهی که از شهادت عقیل گذشته است با خصوصیات واقعی وی بیشتر آشنا شده‌ام و دوستانش خاطرات زیادی را از دلاوری‌ها و منش وی برایمان نقل کرده‌اند.

وی اضافه می‌کند: شهادت بالاترین مقام یک انسان است و امام حسین(ع) خود، شهدا را برمی‌گزیند.

ایکنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.