چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰

تحلیل انتخابات ریاست مجلس خبرگان در گفت‌وگو با فضائلی :

پاسخ قاطع خبرگان نظام به دسیسه‌گران

پاسخ قاطع خبرگان نظام به دسیسه‌گران

دبیرکل سابق انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان گفت: انتخاب آیت الله جنتی پاسخی قاطع، صریح و شفاف به تلاشی بود که می‌خواستند ایشان در مجلس خبرگان نباشد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در تحلیل انتخابات ریاست مجلس خبرگان، با بیان اینکه قبل از انتخابات 7 اسفند شاهد فضاسازی گسترده‌ای بودیم تا خبرگان را وارد یک بازی سیاسی کنند، اظهار کرد: بعد از این که انتخابات انجام شد ادعاهایی درباره خبرگان مطرح شد که تنها ناظر بر انتخابات تهران بود و برخی آراء انتخابات تهران را مبنایی برای ارائه تحلیلهای نادرست قرار دادند.

وی افزود: آنچه که دیروز انجام گرفت و رأیی که آیت الله جنتی آورد نشان داد آراء مردم جهت‌گیری انقلابی مبتنی بر ارزشهای نظام و انقلاب دارد و تحلیلهایی که ناظر بر بخشی از آراء تهران بود، تحلیلهای نادرست و ناصوابی است.

مدیر عامل سابق انتشارات سروش با بیان اینکه شأن و منزلت مجلس خبرگان بالاتر از رقابتهای معمول سیاسی است، گفت: در خبرگان شاهد جلسات و کارهایی که برای انتخابات ریاست مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود نبودیم و هرچند گفت‌وگوها و رایزنی‌هایی انجام گرفت اما نتیجه‌ای که به دست آمد مطابق شأن این مجلس بود.

وی افزود: نتیجه این انتخابات نشان داد منتخبین مردم در سراسر کشور جهت‌گیری اصلی‌شان مبتنی بر آرمانها و ارزشهای انقلاب است و هر چند در این مجلس برخی شخصیتهای برجسته قبلی حضور ندارند اما خبرگان پنجم انقلابی‌تر از مجالس قبلی است.

دبیرکل سابق انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان درباره عدم حضور آیات یزدی و مصباح در مجلس خبرگان، اظهار کرد: شخصیتهایی مثل آیت الله یزدی جایگاه و منزلت خودشان را دارند و هرجا باشند وظیفه خود را انجام می‌دهند اما همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند خلأ این اشخاص در مجلس حس می‌شود.

فضائلی با اشاره به تلاش دشمنان برای رأی ندادن به حضرات آیات یزدی، مصباح و جنتی خاطرنشان کرد: پیامی که انتخاب آیت‌الله جنتی داشت پاسخی قاطع، صریح و شفاف به تلاشهایی از خارج و هم از داخل بود که می‌خواستند این آقایان در مجلس نباشند اما تلاششان با شکست مواجه شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.