چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۵

دیدار ظریف با همتای فنلاندی خود + عکس

دیدار ظریف با همتای فنلاندی خود

وزیر خارجه کشورمان در سفر خود به فنلاند با همتای فنلاندی خود و همچنین رئیس‌جمهور پیشین این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در سفر خود به فنلاند با «تیمو سوئینی» همتای فنلاندی خود در هلسینکی دیدار کرد.

ظریف در این ملاقات ضمن تشریح ظرفیت های انسانی و اقتصادی گسترده ایران ابراز امیدواری کرد در مرحله پسابرجام زمینه گسترش همکاری های دو کشور فراهم گردد.

وزیر امور خارجه با اشاره به ترکیب و سطح هیات اقتصادی همراه و همایش مشترک اقتصادی ایران و فنلاند که توسط اتاق های بازرگانی دو کشور در حال برگزاری در هلسینکی است، آینده روابط دو کشور را امیدبخش دانست.

وزیر خارجه فنلاند نیز با تشکر از ظریف بخاطر سخنرانی صبح امروز در فروم هلسینکی و ابراز خشنودی از حضور هیات اقتصادی همراه وزیر خارجه در سفر به فنلاند گفت همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف از جمله ارتباطات و آموزش می تواند گسترش یابد.

وزرای خارجه دو کشور همچنین در خصوص بحرانهای موجود در منطقه غرب آسیا و راههای حل آن رایزنی و تبادل نظر کردند. دیدار وزرای خارجه دو کشور با ضیافت رسمی ناهار وزیر خارجه فنلاند به افتخار دکتر ظریف ادامه یافت.

دیدار با رئیس جمهور سابق فنلاند

ظریف که در دومین بخش از سفر اروپایی خود عصر دوشنبه از ورشو وارد هلسینکی شد امروز سه شنبه برنامه کاری خود را با سخنرانی و پرسش و پاسخ در نشست بسته و غیر رسانه ای فروم هلسینکی درباره فرصت ها و چالش های فراروی امنیت خاورمیانه آغاز و سپس با آقای مارتی آهتیساری رئیس جمهور سابق فنلاند و برنده جایزه نوبل دیدار کرد. طرفین در این ملاقات در خصوص بحران های منطقه غرب آسیا و راه های پایان آن گفتگو و رایزنی کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.