چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵

ادعای نتانیاهو : اعراب، متحد اسرائیل

ادعای نتانیاهو : اعراب، متحد اسرائیل

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در نگرش اعراب نسبت به این رژیم تغییراتی ایجاد شده و درحال حاضر دولت‌های عرب اسرائیل را یک متحد برای خود می‌دانند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به پرسش یکی از اعضای دفتر کمیته یهودیان آمریکا در برلین درباره بزرگترین فرصت‌ها و چالش ها در روابط این رژیم و اتحادیه اروپا گفت: من فکر می کنم آنها درک می کنند که اسرائیل اساسا بخش غربی خاورمیانه را ایمن نگه می دارد و این موضوع مانع از آن می شود که فاجعه داعش دامنگیر میلیون ها نفر دیگر در منطقه شود. پیامدهای این وضع این خواهد بود که مردم فرار خواهند کرد و  روشن است که به طرف اروپا و آلمان می آیند.

نتانیاهو افزود: من فکر می کنم مهم ترین چالش، تلاش برای مشروعیت زدایی از اسرئیل از یک طرف است. از  طرف دیگر، این آگاهی در برخی محافل (اروپایی) رو به افزایش است که اسرائیل نقش یک مبارز را برای محافظت از اروپا و خاورمیانه ایفاء می کند. موضوع مهم تر این است که تغییرات بیشتر و مثبت تری در نگرش کشورهای عرب در خصوص اسرائیل بوجود آمده است. بسیاری از مقامات و دولت های عربی متوجه شده اند که اسرائیل دشمن آنها نیست بلکه متحدشان در برابر اسلام گرایی ستیزه جویانه از طرف شیعیان تحت رهبری ایران یا سنی های تحت رهبری داعش است.

وی افزود: بنابراین، این مقامات و دولت های عرب اکنون ما را یک متحد می دانند و با اسرائیل همکاری می کنند. در اروپا ، مشکل اتحاد نامقدس و عجیب بین اسلامگرایان و تندروهای افراطی چپ گرا وجود دارد که این برای اروپا و نیز صلح خوب نیست.

جانا اسمیت از دفتر ای جی سی در لس آنجلس درباره مسئله تاثیر فعالیتهای جنبش «بی دی اس» (تحریم و منع سرمایه گذاری در اسرائیل) و تشکیل ائتلاف هایی بر ضد اسرائیل پرسید.

نتانیاهو گفت: «بی دی اس» تهدیدی برای اسرائیل است. در عین حال، بی ادبی دیگری نیز در اینجا وجود دارد. بی دی اس اقداماتش را متوجه کره شمالی، ایران، سوریه، حزب الله و حماس نکرده و اقداماتش در قبال اسرائیل است. در حالی که بی دی اس نتوانسته است هیچ خسارت اقتصادی برای اسرائیل بوجود  بیاورد، باید  با آن مبارزه شود. افرادی که نگران مسائل حقوق بشر هستند باید با بی دی اس مقابله کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.