دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰

نامه بسیج ۶ دانشگاه تخصصی تهران به روحانی:

نامه بسیج به روحانی؛ با شعار مبارزه‌ای حاصل نمی‌شود

نامه بسیج به روحانی؛ با شعار مبارزه‌ای حاصل نمی‌شود

دانشجویان بسیجی ۶ دانشگاه تخصصی تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، خواستار برخورد با مدیران با فیش‌های نجومی شدند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، بسیج دانشجویی 6 دانشگاه تخصصی تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کردند: مبارزه با مفاسد اقتصادی و فیشهای نجومی با شعار و سخنرانی و بیانیه درمانی حاصل نمی‌شود.

در ابتدای این نامه آمده است: حدود 3 ماه از افشای حقوقهای نجومی برخی از مدیران دولتی می‌گذرد. انتظار افکار عمومی در روزها و ماه‌های گذشته از مسئولان قوای 3 گانه و دستگاه‌های مسئول و ناظر در این زمینه برخورد انقلابی و قاطع با این ویژه خواری مدیران اشرافی بود. این انتظار وقتی قوت گرفت که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای حقوقهای نجومی مدیران را مصداق حرام‌خواری و  خیانت نسبت به نظام اسلامی دانسته و صراحتا خواستار بازگرداندن دریافتهای نامشروع از بیت المال و عزل و برکناری و مجازات مدیران متخلف شدند.

"نظر به اهمیت و حساسیت ماجرای تلخ حقوقهای نجومی و با توجه به اینکه سه شنبه شب قصد دارید در گفتگوی تلویزیونی در این مورد به مردم گزارش دهید لازم دانستیم نکاتی را در این زمینه با حضرتعالی در میان بگذاریم."

نویسندگان این نامه یادآور شده‌اند: با گذشت 3 ماه از انتشار اسناد فیشهای حقوقی نجومی مدیران و وعده حضرتعالی مبنی بر ارائه گزارش در این زمینه متاسفانه همچنان گزارش رسمی  از شمار مدیران متخلف و برخوردهای صورت گرفته با آنان منتشر نشده است. حداقل انتظار افکار عمومی از دولت و مسئولان دولتی این بود و این هست که خیلی سریع گزارشی جامع از میزان حقوق دریافتی مدیران دولتی را جمع‌آوری کرده و به صورت دقیق و شفاف شمار مدیران متخلف  و مبالغ دریافتی‌شان را به اطلاع مردم ایران اسلامی برسانید. در 3 ماه گذشته آمارهای متناقض ارائه شده از سوی مسئولان و حضرتعالی در مورد تعداد مدیران متخلف نشان می‌دهد که دولت حتی در 3 ماه گذشته نتوانسته یا خدای ناکرده نخواسته حتی کار شناسایی و تحقیقات لازم در زمینه حقوق مدیران را هم دنبال کند.با توجه به حساسیت موضوع نزد افکار عمومی از حضرتعالی می‌خواهیم در گزارش روز سه شنبه آمار دقیق و شفاف از مدیران متخلف و ویژه‌خوار به مردم اعلام کرده و در فاصله کوتاهی اسامی این افراد را به اطلاع همگان برسانید.

در ادامه این نامه آمده است: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با صراحت صاحبان فیشهای نجومی و افرادی که با دریافت حقوقهای نجومی به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند را خائن دانسته و آنها را لایق  تصدی مدیریتها و مسئولیتهای نظام اسلامی ندانسته و خواستار عزل‌شان شده بودند.با توجه به صراحت کلام رهبر معظم انقلاب مبنی بر مجازات مدیران متخلف و مطابق قانون و منطبق با انتظار عمومی مردم ایران اسلامی، صاحبان حقوقهای نامشروع و حرام باید محاکمه می‌شدند. انفصال از خدمات دولتی، حبس، مصادره اموال نامشروع و بازگرداندن اموال نامشروع ،تنها بخشی از مجازاتی است که قانونا باید در حق این خائنین اعمال می‌شد. دولت اما در صحنه عمل پس از افشای فیشهای نجومی برخی روسای بانکها و تحت فشار افکار عمومی تنها با استعفای برخی از این روسا!!! موافقت کرد اما متاسفانه در اقدامی عجیب و سوال برانگیز دو نفر دیگر از کسانی که خود از جمله افراد صاحب فیشهای نجومی بوده‌اند را جایگزین آنها کرده است.

در این نامه تاکید شده است: این موارد این شائبه را در جامعه ایجاد کرده است که از اساس دولت و شخص حضرتعالی این پرداختهای غیرمتعارف و نجومی به مدیران اشرافی را موضوعی عادی و غیر قابل اشکال می دانید.سوال ما دانشجویان ایران زمین از حضرتعالی به عنوان رئیس قوه مجریه این است که در قبال انتظار افکار عمومی و دستورات قاطع رهبر معظم انقلاب در برخورد با مدیران متخلف چه کرده اید؟تاکنون چه میزان از این اموال نامشروع به بیت المال برگردانده شده و چه تعداد از مدیران متخلف چه آنانی که حقوقهای نجومی را گرفته‌اند، چه آنانی که دستور این حقوقها را صادر و امضاء کرده‌اند و چه آنهایی که مصوبه‌ای غیرقانونی مصوب کرده‌اند عزل و مجازات شده‌اند؟

دانشجویان در ادامه این نامه افزودند: «دولت این پول را از حلقوم آنها بیرون می‌کشد و در برابر تجاوز به اموال مردم یک آن درنگ نمی‌کند»علی رغم تاکیدهای پی درپی حضرتعالی و دیگر مسئولان دولتی بر ضرورت برخورد قاطع با موضوع حقوقهای نجومی افکار عمومی و مردم ایران اسلامی هنوز اقدام چشمگیر و در خور توجهی جز چند بیانیه و مصاحبه از سوی دولت محترم در این زمینه ندیده‌اند. با گذشت 3 ماه از افشای فیشهای نجومی برخی از مدیران دولتی تنها  شاهد استعفای چند نفر از این مدیران متخلف بوده‌ایم.مسلما این تعداد استعفا نمی‌تواند ادعای مبارزه دولت با مفسدان و مدیران متخلف را اثبات کند. پرونده حقوقهای نجومی سنگ محک جدی برای راستی آزمایی دولت در مبارزه با فساد است.اگر آن گونه که حضرتعالی در بیانیه‌ها و مصاحبه‌ها می‌گویید قصدتان برای بیرون کشیدن پول مردم از حلقوم حرامخوران و صاحبان فیشهای نامشروع جدی است . صدور بیانیه و مصاحبه را پایان داده و برخورد عملی و قاطع را از نزدیکانتان شروع کنید تا جدیت دولت یازدهم در مبارزه با فساد و حرامخواری برای همگان عیان و روشن شود.

شاید تلخ‌ترین فصل ماجرای حقوقهای نجومی آنجاست که صاحبان فیشهای نجومی و غارتگران بیت المال، خود را مساوی نظام معرفی کرده و ادامه افشای مفاسد مدیران متخلف و مطالبه گری در این زمینه را به ضرر نظام اسلامی می‌دانند. مدیران ویژه خوار اشرافی، وصله‌ای ناجور بر پیکر نظام اسلامی هستند و از اساس هیچ ارتباطی؛ با خیل عظیم خدوم کشورمان ندارند.بدون تردید عزل مدیران متخلف و صاحبان فیشهای نجومی یعنی ارج نهادن  ده‌ها هزار مدیر خدوم و پاک‌دستی که در گوشه و کنار کشور مشغول خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم هستند. راه حمایت از مدیران پاک‌دست و دلگرم کردن آنها به خدمت صادقانه برای نظام و مردم ایران مبارزه قاطع با فساد اقتصادی و فیشهای نجومی و عزل متخلفان و حرامخوران است و این مقصود مطمئنا با شعار و سخنرانی و بیانیه درمانی حاصل نمی‌شود.

در بخش پایانی این نامه آمده است: بدون شک تداوم مسامحه و سهل‌انگاری در برخورد با صاحبان دریافتهای نامشروع و حرام از بیت المال که متاسفانه رابطه نزدیکی با حضرتعالی و جایگاه بالایی در دولت دارند نه تنها موجب بی‌اعتمادی مردم به دولت بلکه باعث کاسته شدن از اعتماد عمومی به نظام می شود که بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری خسارتی بزرگ  خواهد بود که برای جلوگیری از آن هر چه زودتر باید وارد عمل شد. انفعال دولت در برخورد با صاحبان فیشهای نجومی در ماه‌های گذشته این شائبه را در جامعه ایحاد کرده است که قوه مجریه بر خلاف سرو صداهای فراوان همچنان عزمی برای مقابله با حرامخواری و دریافتهای غیرمشروع مدیرانش ندارد.موضوعی که موجب شده تا وظیفه سایر قوا و دستگاه‌های ناظر و مسئول و به خصوص دستگاه محترم قضایی را سنگین تر از قبل کند.

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران در پایان از همه گروه‌ها و اقشار و دست‌گاه‌ها  و مسئولان و رسانه‌ها می خواهیم با پی‌گیری ماجرای تلخ فیشهای نجومی تا رسیدن به نتیجه مطلوب به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر  و برخورد با تمامی عوامل و ریشه‌ها طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب با نگاهی بصیر به مطالبه‌گری‌شان ادامه دهند و نگذارند دستورات صریح رهبر معظم انقلاب بر روی زمین بماند و پرونده فیشهای نجومی در پیچ و خمهای اداری به فراموشی سپرده شود.

بسیج دانشجویی دانشگاه جامع امام حسین(ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگ
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.