یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰

سردار جلالی:

حملات سایبری دلیل آتش‌سوزی پتروشیمی‌ها نبوده است

سردار جلالی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: حوادث پتروشیمی‌ها را بررسی کرده‌ایم و به این جمع‌بندی که حملات سایبری باعث این آتش سوزی‌ها شده باشند، نرسیده‌ایم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در حاشیه چهارمین همایش ملی پدافند سایبری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: آمریکا، اسراییل و عربستان سعودی در حوزه سایبری تهدید کننده جمهوری اسلامی ایران هستند و تلاش های زیادی را در این حوزه انجام می دهند که به ساختار سایبری ما حمله کنند.

وی افزود: اقداماتی برای مقابله با این حملات هم انجام شده و آسیب پذیری‌های سطحی تعیین تکلیف شده است که امیدواریم با رفع آنها دیگر شاهد این تهدیدها و حملات سایبری نباشیم.

سردار جلالی درباره عدم استفاده مسئولان کشورهای پیشرفته از گوشی‌های هوشمند و راهکار درنظر گرفته شده در ایران، گفت: گوشی‌های تلفن همراه هوشمند مسئولان تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: گوشی‌های هوشمند به لحاظ قدرت پردازش و ابزارهایی که دارند، می توانند تهدیدات زیادی را برای مسئولان داشته باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

سردار جلالی با بیان اینکه دستورالعمل هایی برای این موضوع تهیه و در کمیته دائمی پدافند غیر عامل مطرح شده است، گفت: پنج رویکرد جدی در این دستورالعمل‌ها دنبال شده است، که آموزش و فرهنگ سازی برای مسئولان یکی از آن رویکردهاست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: کمیته دائمی این سازمان در این خصوص مکلف شده است تا برنامه‌های آموزشی برای تمام مسئولان دارای سطح اطلاعاتی بالا برگزار کند. این برنامه‌های آموزشی را آماده کرده‌ایم و از ابتدای هفته دولت آنها را آغاز خواهیم کرد.

سردار جلالی با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در چند پتروشیمی گفت: ضعف حوزه‌های ایمنی باعث آتش سوزی در این پتروشیمی‌ها شده که وزیر نفت در این زمینه دستورات جدی را صادر کرده است.

وی تاکید کرد: باید ساختارهای مقابله با این حوادث در حوزه‌هایی مثل ماهشهر، عسلویه و مناطق نفت خیز خوزستان و اهواز را ایجاد کرد که در کاری مشترک با سازمان پدافند غیر عامل و وزارت نفت باید برای مناطق یاد شده، فرمانده تعیین شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: امیدواریم پس از تعیین فرمانده طرح های لازم و تمرین های جدی صورت گیرد.

سردار جلالی درباره احتمال حملات سایبری و ایجاد آتش‌سوزی در پتروشیمی‌های کشور، گفت: حوادث پتروشیمی‌ها را بررسی کرده‌ایم و به این جمع‌بندی که حملات سایبری باعث این آتش سوزی‌ها شده باشند، نرسیده‌ایم تا بخواهیم از کشور خاصی نام ببریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.