یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵

سخنگوی رسمی حشد الشعبی عراق اعلام کرد

۲۰۱۶ ، پایان کار داعش

حشدالشعبی

سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق تاکید کرد که کار تجهیز و آماده سازی نیرها برای عملیات آزادسازی موصل همچنان ادامه دارد و دولت تصمیم دارد تا پایان سال ۲۰۱۶ به حضور داعش در عراق پایان دهد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، "یوسف الکلابی" سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق به سوالات ما در خصوص عملیات آزادسازی شهر موصل پاسخ داد و در این خصوص گفت: عملیات آزادسازی شهر موصل در حقیقت مبارزه با آخرین بازماندگان گروه تروریستی داعش در عراق است و به امید خدا آخرین عملیات خواهد بود. مراحل آماده سازی نیروها برای این عملیات که با مشارکت تمامی نیروهای نظامی و امنیتی عراق و در راس آنان حشد الشعبی برگزار خواهد شد همچنان ادامه دارد.

او با اشاره به شراط خاص شهر موصل و عملیات آزادسازی آن گفت: شهر موصل به دلیل تعداد زیاد غیرنظامیان موجود در آن از وضعیت ویژه ای برخوردار است و به طور حتم با آغاز عملیات شاهد موج وسیعی از آوارگان خواهیم بود. دولت عراق و نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را برای تامین مکانی مناسب برای خانواده های آواره به کار بسته اند.

سخنگوی امنیتی حشد الشعبی تاکید کرد: به طور قطع مهمترین مسئله در این عملیات آزاد کردن ساکنان شهر موصل و غیر نظامیان از دست داعش است و تنها آزاد کردن سرزمین مدنظر نیست زیرا سرزمین بدون مردم برای ما اهمیتی ندارد و به همین دلیل کسب آمادگی های همه جانبه برای آغاز این عملیات همچنان ادامه دارد.

او با تاکید بر نزدیکی رسیدن داعش به پایان کار خود گفت: دولت عراق تصمیم دارد تا به امید خدا پایان سال 2016 پایان داعش در سراسر عراق باشد و هیچ منطقه ای تحت اشغال داعش باقی نماند.

وی در خصوص اخبار موجود مبنی بر تصمیم دولت عراق برای وارد کردن نیروهای داوطلب مردمی به ارتش و یکپارچه کردن ارتش و نیروهای مردمی گفت: این مسئله صحت ندارد و باید گفت که حشد الشعبی یک هیئت رسمی وابسته به نخست وزیری است و در ابلاغیه 91 این مسئله ذکر شده است، در این ابلاغیه تاکید شده که حشد الشعبی یک هیئت نظامی و رزمی وابسته به دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح است که نیروهایش تجهیز شده و آموزش داده می شوند تا همچون نیروهای مبارزه با تروریسم فعالیت کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.