جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰

«ناآمادگی قطعه سازان» دلیل کاهش 20 درصدی داخلی سازی خودروهای تولید مشترک اعلام شد

خودروسازی

مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در زمان شروع همکاری های بین المللی، قطعه سازان آمادگی داخلی سازی 40 درصدی خودروهای تولید مشترک را نداشتند، بنابراین خودروسازان مجوز گرفتند و کار را با 20 درصد ساخت داخل شروع کردند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، امیرحسین قناتی  افزود: با توجه به تسریع در اجرای قرارداد، نخستین تولید مشترک باید امسال راهی بازار می شد اما تولیدکنندگان داخلی آمادگی تامین 40 درصد را نداشتند.
مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت تاکید کرد: اما به طور قطع میزان عمق داخل را باید در سال آینده به 40 درصد برسانند.
وی ادامه داد: شروع همکاری ها همیشه به برخی مقدمات نیاز دارد و در بحث رساندن عمق ساخت داخل خودروهای تولید مشترک شرکت های ایرانی و طرف های خارجی به 40 درصد، قطعه سازان داخلی نیز باید این آمادگی را داشته باشند.
به گزارش ایرنا، براساس سیاست های وزارت صنعت، در همکاری های خودرویی باید عمق ساخت داخل خودروها از 40 درصد شروع شود و در مدت 2 سال به 80 درصد برسد.
قناتی در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه «بعد از اجرای برجام بحث همکاری شرکت های خودروساز ایرانی با فولکس واگن و فیات مطرح شد، آیا این مذاکرات رها شده است؟» گفت: این مذاکرات رها نشده و هنوز در حال مذاکره با طرف های خارجی هستیم.
وی ادامه داد: در این مذاکرات، بحث الزامات ما و رعایت چارچوب همکاری هایی که توسط وزارت صنعت مشخص شده مطرح شده است و تا زمانی که آنها محقق نشود همکاری ها شکل نخواهد گرفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.