پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳

جلالی در دیدار با رییس مجلس سوریه؛

پیروزی سوریه نزدیک است/ایران از همان ابتدا نسبت به گسترش تروریست ها به جامعه بین الملل هشدار داده بود

جلالی

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گروه های تروریستی منطقه پشتیبان هایی منطقه ای و فرامنطقه ای دارند، گفت: ایران از همان ابتدا نسبت به گسترش و نفوذ تروریست ها هشدارهای لازم را به جامعه بین الملل اعلام کرده بود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، کاظم جلالی امروز- چهارشنبه- در دیدار «هدیه خلف عباس» رئیس مجلس نمایندگان سوریه با بیان این مطلب افزود: امروز وابستگی تروریست ها به برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه ای برای افکار عمومی هم آشکار شده است؛ در حالی که ایران از ابتدا عنوان می کرد که تروریست ها از حمایت برخی کشورها برخوردار هستند. 
جلالی در این نشست با اشاره به ظلم های وارد آمده بر دولت و ملت سوریه، تاکید کرد: امروز منطقه به دلیل حضور تروریست ها در وضعیت ناامنی قرار گرفته است که خروج از آن نیازمند تعامل کشورهای منطقه بدون دخالت کشورهای فرامنطقه است.
عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی با بیان اینکه بحران سوریه باید از مسیر سیاسی خود به انتها رسد، تصریح کرد: دخالت ها و حمایت های برخی رژیم های منطقه و فرامنطقه باعث شده است تا تروریست ها مورد حمایت مالی و تسلیحاتی قرار گیرند و به جنایت های خود ادامه دهند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مستشاری نیروهای ایران در سوریه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در حال دفاع از ملت مظلوم و بی دفاع سوریه در مقابل ترورریست هاست.
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی های به دست آمده ارتش سوریه در برابر تروریست ها، تاکید کرد: براساس اقدامات صورت گرفته در برهه اخیر، خبر پیروزی مردم و نیروهای مسلح سوریه بر تروریست ها در آینده ای نزدیک شنیده خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم و دولت قانونی سوریه خواهد بود، یادآور شد: امروز تروریست معضل اساسی منطقه و جهان است که مبارزه با آن نیازمند عزم و اراده جدی کشورها در برخورد صادقانه با این پدیده شوم است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان اصلی تروریست در دنیا همواره اعلام کرده است که اعمال تروریستی به هر شکل و نحوی و در هر کجایی از دنیا محکوم است.

** تروریست ها از 80 کشور دنیا در سوریه حضور دارند
«هدیه خلف عباس» رئیس مجلس نمایندگان سوریه نیز در این نشست، گفت: از مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران برای حمایت و همراهی با ملت و دولت سوریه در مبارزه با تروریست ها تشکر می کنم.
وی افزود: اقدامات تروریست ها در سوریه جنگ ظالمانه ای است که با حضور تروریست هایی از بیش از 80 کشور دنیا صورت گرفته است که امیدوارم در آینده ای نزدیک این اقدامات شوم پایان پذیرد.
رئیس مجلس سوریه با بیان اینکه آشتی ملی در سوریه در حال وقوع است، تاکید کرد: روند اتفاقات رخ داده در سال اخیر در سوریه نشان از پیروزی قریب الوقوعی دارد و امیدواریم که در آینده ای نزدیک پیروزی سوریه بر تروریست ها را با دوستان ایرانی جشن بگیریم.
وی در ادامه این نشست از جلالی خواست تا تجارب جمهوری ایران در تاسیس مرکز پژوهش های مجلس و تقویت آن را در اختیار پارلمان سوریه قرار دهد.
خلف عباس در پایان تاکید کرد: سوریه در دوران بازسازی پس از پیروزی بر تروریست ها نیازمند تقویت بعد پژوهش پارلمانی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.