شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷

بخش خصوصی احیا کننده کشف رود

کشف رود

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد از اعلام آمادگی خیران و بخش خصوصی برای احیای کشف رود خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ قاضی محمد بخشی محبی گفت: طی جلسه ای که با موضوع نجات آب با حضور مدیران آب منطقه ای و تعدادی ازسرمایه گذاران برگزار شد بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در راستای احیای کشف رود اعلام آمادگی کرد.

نماینده دادسرا در کشف رود افزود: قرار است با سرمایه گذاری بخش خصوصی مجهزترین سیستم های تصفیه فاضلاب در کشف رود که فاضلاب صنعتی وخانگی را در خود دارد نصب شوند تا ضمن حفظ کاربری اراضی که مستعد کشاورزی سالمند آب قابل مصارف کشاورزی و صنعتی با تبدیل فاضلاب موجود تهیه و خطر آلودگی زیست محیطی کشف رود ریشه کن شود.

قاضی بخشی محبی تصریح کرد: بعد از نجات کشف رود با همت عالی اب منطقه ای که در آن حدود ١٣٠٠ هکتار از اراضی را که عمدتا با فاضلاب خام کشاورزی می شد رفع تصرف کرده امیدواریم با اجرای این طرح به بحران بی آبی در مشهد و هزینه بالای انتقال آب از کشور های همسایه یا دریاهای عمان وخزر خاتمه دهیم.

وی به واحدهای صنعتی که فاضلاب خود را به صورت خام ویا با تصفیه ناقص روانه کشف رود می کنند هشدار داد از این پس با تذکر محیط زیست ومشاهده تخلف واحد صنعتی متخلف تا رعایت استاندارد لازم وأخذ تاییدیه از ادامه فعالیت آن جلوگیری خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.