پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴

گرمابی مطرح کرد

خودروسازان می‌گویند قراداد با فرانسه محرمانه است!

حمید گرمابی

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: خودرو سازان با این ادعا که محتوای قراردادها با فرانسه محرمانه است از ارائه جزئیات در این باره خودداری می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات وخبرگزاری‌ها گفت: هفته گذشته با دعوت از خودروسازان در کمیسیون صنایع خواستار توضیحات آنها در باره انعقاد قرارداد با شرکتهای فرانسوی شدیم.

وی افزود: انتطار داشتیم خودرو سازان ما را در جریان این قراردادها قرار دهند ولی آنها با بیان اینکه "محتوای قراردادها محرمانه است"، از ارائه جزئیات در این باره خودداری کردند و تنها به توضیح کلیات بسنده کردند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به موارد خواسته شده از خودرو سازان گفت: توجه به انتقال تکنولوژی، ارتقای سهم صادرات و توان قعطه‌سازان داخلی از جمله خواسته‌های نمایندگان از شرکتهای خودروساز بوده است که آنها هم مدعی پذیرش این موارد در قرارداد با فرانسویها شدند که امیدواریم این گفته آنها اجرایی شود.

گرمابی با اشاره به واردات خودروهای آمریکایی به کشور گفت: هنوز بحث جدی در این باره در کمیسیون صنایع صورت نگرفته و به نظر من ما نباید در این باره دچار خود تحریمی شویم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.