پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸

همزمان با دهه آخر صفر و طی یک پیاده روی باشکوه؛

اجتماع عظیم عزاداران رضوی در قدمگاه بهبهان برگزار می شود

بهبهان

بهبهان- همزمان با دهه آخر صفر و سالروز شهادت امام رضا(ع)، مردم شهرهای بهبهان و منصوریه مسیر ۱۳ کیلومتری مساجد و امام زادگان این شهرها تا قدمگاه امام رضا(ع) را با پای پیاده طی می کنند و به عزاداری می پردازند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ستاد موکب رضوی در شهرستان بهبهان، این آیین سنتی – مذهبی که سابقه ای بیش از دو قرن را داراست، مردم شهرهای بهبهان، منصوریه و دیگر شهرها و روستاهای اطراف با اجتماع در امام زادگان و مساجد بهبهان و منصوریه، در یک مراسم هماهنگ به سمت قدمگاه و مسجد تاریخی این شهر حرکت می کنند و موکب های رضوی نیز در طول مسیر از آنان پذیرایی می کنند.

این آیین با شکوه که در سال های اخیر در رسانه های سراسری بویژه رسانه ملی بازتاب خوبی داشته است به عنوان باشکوه ترین و طولانی ترین مراسم جنوب کشور شناخته می شود که مردم از قشرهای مختلف ضمن شرکت در آن با امام خویش نجوا می کنند.

شایان ذکر است که شهر تاریخی ارجان به عنوان یکی از شهرهای مسیر جاده ولایت رضوی است که طبق نقل مورخان کاروان امام رضا(ع) در جریان هجرت آن حضرت از مدینه به مرو از آن عبور و مدتی را نیز اطراق کرده است که مردم این شهر نسل در نسل این مکان را مقدس شمرده و گرامی می دارند.

نظرات

  • قدمگاه بههبان ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۱۴:۵۶
    2 0
    سلام بهبهان مربوط به استان خوزستان هست و نه اصفهان/ لطفا دسته بندی رو درست کنید

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.