جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۸

وزیر بهداشت در مشهد:

وزارت بهداشت با کمبود ۱۰ هزار نیرو روبرو است

وزیر بهداشت

مشهد- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این وزارتخانه با کمبود ۱۰ هزار نیرو مواجه است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در دومین روز نشست هسته های پژوهشی استادان معارف اسلامی دانشگاه های سراسر کشور در مشهد بیان کرد: با وجود اینکه تعداد ۱۰ هزار نفر در پست های وزارت بهداشت مورد نیاز است بیان کرد: این در حالی است که به دلیل شرایط موجود دولت تا پایان سال تنها مجوز جذب یک هزار نفر را داده است و بخشی از این تعداد به دلیل عدم تامین منابع جذب نشده اند.

وی اضافه کرد: دولت در شرایطی است که به دلیل نگاه کلی به موضوعات، پاسخ منفی به استخدام و جذب عضو هیات علمی می دهد.

وحدت رمز بقا

وزیر بهداشت در این نشست همچنین با بیان اینکه تا زمانی که وحدت و زمینه های آن وجود داشته باشد، انقلاب اسلامی همچنان پر فروغ خواهد بود تاکید کرد: باید قدر موهبت جمهوری اسلامی را دانست و در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب کوشید.

قاضی زاده با اشاره به اهمیت پژوهش افزود: کارهای مغفول مانده و روی زمین مانده پژوهشی در حوزه پزشکی هنوز فراوان است.

وی اظهار کرد: در دانشگاه های علوم پزشکی همه مدیران بر اهمیت معارف اسلامی و ضرورت پژوهش در این عرصه آگاهی داشته  و تاکید دارند.

وی با بیان اینکه حکومت کشور، حکومت اسلامی است و انتظار از دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها در زمینه روشنگری دانشجویان بسیار زیاد است، گفت: امروز پرسشگری دانشجویان تنها در حوزه دین نیست بلکه باید پاسخگوی کم کاری ها و بی توجهی ها نیز بود.

وزیر بهداشت افزود: در حوزه سلامت روان در جامعه نیز دچار مشکلات بسیار هستیم که در حوزه های پژوهشی باید به این مسائل و نیازهای جامعه توجه شود.

وی افزود: اگر حوزه و دانشگاه در کنار هم باشند، کشور و ملت مسیر سعادت، ترقی و پیشرفت را طی می کند اما اگر این دو با دخالت دشمن از هم فاصله بگیرند کشور و مسلمانان ضرر می کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.