شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰

ساخت موزه دفاع مقدس البرز ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

 باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی

کرج- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰ میلیارد ریال برای شروع کار موزه در دست است، گفت: برای ساخت این موزه بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش قدس آنلاین، سردار ابوالفضل اسلامی با اشاره به ساخت موزه دفاع مقدس در استان اظهار داشت: هم اکنون طرح پیشنهادی برای این مجموعه آماده شده و کلنگ آن تا یک ماه آینده بر زمین زده می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس البرز با اشاره به اینکه شهردار کرج و استاندار البرز قول کمک برای ساخت این مجموعه را دادند، افزود: در مورد طرح با امام‌جمعه و نماینده‌های استان به توافق رسیدیم.

وی با اشاره به خصوصیات موزه دفاع مقدس البرز گفت: این مجموعه دارای ۱۴ هزار مترمربع زیربنا و در دو طبقه ساخته می شود.

اسلامی ادامه داد: این مجموعه دارای چند گالری برای معرفی موضوعات دفاع مقدس بوده و یک ساختمان در این مجموعه متعلق به مرکز اسناد است.

وی با اشاره به ساخت مسجد خرمشهر به صورت نمادین در این موزه خاطرنشان کرد: همچنین یک دکل دیده بانی و پاسگاه مرزی به صورت نمادین در این مجموعه ساخته می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس البرز ابراز کرد: یک زمین در شمال پارک جهان‌نما به مساحت ۲۰ هکتار برای انجام رزمایش ها و کارهای فیزیکی قرار دارد و یک پل طبیعت در آن ساخته می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.