دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۰

مسکو: پیشنهادات آمریکا برای حل و فصل بحران سوریه را به اطلاع ایران رساندیم

میخائیل بوگدانوف

معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید پیشنهادات واشنگتن برای حل و فصل بحران سوریه را به اطلاع ایران رسانده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، «میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با ریانووستی گفت که روسیه، پیشنهادات آمریکا برای حل و فصل بحران سوریه را به اطلاع ایران رسانده است.

پیشتر خبرگزاری «ایتارتاس» گزارش داده بود «دیمیتری پسکوف»، معاون رئیس‌جمهور روسیه تأیید کرد که ولادیمیر پوتین، پیامی را برای رهبران سیاسی ایران ارسال کرده است. وی به رغم این گفت که نمی‌تواند درباره جزئیات بیشتر این پیام، اظهارنظر کند. 

«بهرام قاسمی»، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز گفت که نماینده پوتین در پاسخ به تماس تلفنی روحانی سفری به تهران داشت و حامل پیام آقای پوتین برای رهبران سیاسی ایران بود.

آقای قاسمی گفت نماینده روسیه در دیداری که با آقای ولایتی به عنوان مشاور مقام معظم رهبری و همچنین رئیس جمهور داشت، مطالبی را در حوزه‌های مختلف اعم از دوجانبه و منطقه مطرح کرد.

وی افزود: یکی از مسائلی که در رابطه با آن رایزنی داشتیم سوریه است و در این سفر مطالبی در این زمینه عنوان شد و طرف روس پاسخ‌هایی را دریافت کرد. با توجه به نوع رابطه راهبردی و نزدیکی که همواره بین تهران و مسکو داشتیم به خصوص در دوران اخیر و تحولات بسیار پیچیده و مبهم منطقه، این سفرها و رایزنی‌ها وجود دارد.

قاسمی ادامه داد: امروز هم معاون وزیر خارجه روسیه در تهران است و مذاکراتی را با معاون وزیر خارجه ایران انجام خواهد داد. در برهه حساس در منطقه و جهان، رایزنی‌های ما تنگاتنگ‌تر و گسترده‌تر است و امیدوارم این رایزنی‌ها بتواند به همگرایی بیشتر ما در برخی مسائل منطقه بینجامد.

وی با بیان اینکه می‌توانیم بخشی از همکاری‌ها را تعمیق ببخشیم، اظهار داشت: تلاش دو کشور و اراده حاکم بر تهران و مسکو بر این است که بتوانیم در بحث دوجانبه و ابعاد سیاسی، اقتصادی، صنعتی و فنی و دیگر حوزه‌ها، همکاریمان را تا حد امکان جلو ببریم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.