شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام:

ایلام با تنوع جاذبه های سیاحتی در آستانه تبدیل شدن به قطب گردشگری است

گردشگری ایلام

ایلام- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه توریست درمانی نیز یک فرصت طلایی برای توسعه استان ایلام است، گفت: صنعت توریسم بعد از صنعت نفت جایگاه ویژه‌ای دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد،

به گزارش قدس آنلاین، حسین کلانتری در جلسه ارتقای امنیت گردشگران خارجی در ایلام، با بیان اینکه این استان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های بالایی دارد، عنوان کرد: در حوزه گردشگری اقدامات مناسبی انجام شده است اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد.

وی گفت: لازم است که ظرفیت‌های ناشناخته از جمله یادمان‌های دفاع مقدس که نقاط بکری برای گردشگران خارجی است، در استان ایلام معرفی شوند.

کلانتری خاطرنشان کرد: استان ایلام با داشتن جاذبه‌های سیاحتی و گردشگری بسیار در آستانه تبدیل شدن به قطب گردشگری است.

وی با بیان اینکه توریست درمانی نیز یک فرصت طلایی برای توسعه استان ایلام است، افزود: صنعت توریسم بعد از صنعت نفت جایگاه ویژه‌ای دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا با توسعه این حوزه و صنعت زمینه های توسعه پایدار و ایجاد اشتغال نیز فراهم می‌شود.

 مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام نیز در این جلسه اظهار داشت: در دو سال گذشته با توجه به اهمیت امنیت گردشگران خارجی شورای امنیت نسبت به تشکیل کمیته ارتقای امنیت گردشگران خارجی اقدام کرد.

عبدالمالک شنبه‌زاده افزود: برای امنیت گردشگران خارجی دستگاه‌های عضو این کمیته باید با هم تعامل و همکاری ویژه در ورود گردشگران به استان را دشته باشند و اطلاع‌رسانی به موقع صورت پذیرد تا به آنها خدمات‌دهی مناسب شود.

وی عنوان کرد: از دستگاه‌های عضو تقاضا داریم که به منظور پیشگیری از هرگونه ناامنی و تهدید علیه گردشگران خارجی که در استان حضور پیدا می‌کنند، اقدامات لازم را داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایلام خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری در استان می‌تواند زمینه‌های اشتعال و کاهش بیکاری و توسعه همه جانبه استان را به دنبال داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.