سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷

عملیات ویژه الحشد الشعبی برای ترور فرماندهان داعش

الحشد الشعبی

نیروهای ویژه الحشد الشعبی با نفوذ به پایگاه تروریست‌های داعش چندین تن از فرماندهان و افراد مهم این گروهک را از پای در آوردند.

به گزارش "قدس آنلاین" به نقل از خبرگزاری فارس؛ نیروهای بسیج مردمی عراق با انجام عملیاتی ویژه ضربه سختی را بر پیکره گروه تروریستی داعش در استان نینوی وارد کردند.

در این عملیات سخت و نفس گیر نیروهای ویژه بسیج مردمی پس از چندین هفته کار اطلاعاتی موفق شدند تحرکات عناصر سرشناس گروه تروریستی داعش را رصد کنند.

نیروهای بسیج مردمی در نهایت توانستند چندین نفر از فرماندهان و عناصر سرشناس گروه تروریستی داعش را در حومه غربی شهر تلعفر غافلگیر کنند.

در این عملیات نیروهای بسیج مردمی به طور مخفیانه به پایگاه تروریست‌ها در حومه شمالی روستای الشریعه نفوذ کردند و پس از شناسایی کامل افراد مورد نظر، آنان را بدون متوجه شدن سایر تروریست ها به هلاکت رساندند.  

به نوشته فارس، نیروهای ویژه بسیج مردمی در پایان عملیات بدون متوجه شدند تروریست‌ها توانستند با موفقیت از پایگاه خارج شوند.

قابل ذکر است شهر تلعفر و مناطق حومه تحت اشغال عناصر تروریستی داعش است و آنان در هفته‌ی گذشته برای تصرف دوباره فرودگاه تلعفر چندین عملیات انجام دادند که هر مرتبه با مقاومت نیروهای عراقی با شکست سنگین روبه رو شدند. شهر تلعفر و مناطق اطراف آن کاملا تحت اشغال تروریست‌های داعش است.

با انجام این عملیات موفق ضربه سختی به تروریست ها وارد شد؛ به نظر می آید نیروهای بسیج مردمی با هلاکت نخبگان سران گروه تروریستی داعش درصدد هستند اتاق عملیات آنان را فلج و برنامه ریزی این گروه تروریستی را بر هم بزنند.

همزمان دهها تن از عناصر تروریستی داعش در محور جنوب غربی موصل عملیاتی را برای اشغال روستای «کنعوص»  انجام دادند که نیروهای بسیج مردمی منطقه موفق شدند پس از چند ساعت درگیری حملات را دفع کنند.

روستای راهبردی «کنعوص» راه ارتباطی غرب استان نینوای با شهر الشرقاط در شمال استان صلاح الدین است. ارتش و دولت عراق از شهر الشرقاط، تجهیزات و نیرو به حومه شهر موصل اعزام می‌کنند.