سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵

به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران انجام شد

فراخوان کنگره ملی «شیخ صدوق» برای ارسال آثار تا ۳۰ دی/ برگزاری همایش در نیمه اول اسفند

کنگره شیخ صدوق

کنگره ملی «شیخ صدوق» در 4 بخش آثار علمی (فراخوان مقاله)، آثار ادبی(شعر، داستان کوتاه، خاطره، دل نوشته، قطعه ادبی)، آثار هنری(عکس، گرافیک، تایپوگرافی، لوگو و نقاشی) و آثار مجازی(سایت، وبلاگ و فضای مجازی) اعلام فراخوان کرد.

به گزارش قدس آنلاین، دبیرخانه کنگره ملی «شیخ صدوق» با هدف آشنایی بیشتر با ابعاد شخصیتی و سیره شیخ صدوق، معرفی آثار فاخر و ارزشمند این عالم، نمودار ساختن زوایای پنهان شخصیتی ایشان، لزوم آشنایی و ارتباط بیشتر نسل جوان با آستان‌های متبرکه و حیات فکری سیاسی علمای قدیم و در نهایت الگوگیری از سیره شخصیتی علمای بزرگ شیعه در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی فراخوان این کنگره را اعلام کرد.

علاقه‌مندان به شرکت در این کنگره تا 30 دی ماه فرصت خواهند داشت تا آثار خود را از طریق سایت کنگره به آدرس سایت کنگره irconference.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی شیخ صدوق به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، اداره اوقاف و امور خیریه شهرری، موسسه راه ناتمام و با همکاری آستان شیخ صدوق(ره) نیمه اول اسفندماه جاری در تهران برگزار خواهد شد.

مرحوم شیخ صدوق از بزرگترین شخصیت‌‏های جهان اسلام و شیعه و از برجسته‌‏ترین چهره‌‏های درخشان علم و فضیلت است تا جایی که شیخ بهایی لقب «رئیس المحدّثین» را برای ایشان برگزیده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.