چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵

کشته و زخمی شدن ۱۴ نفر در حمله به نیروهای ترکیه در الباب سوریه

مرز ترکیه سوریه الباب

رسانه های ترکیه روز چهارشنبه با کد فوری از حمله به نیروهای این کشور در منطقه الباب سوریه و کشته و زخمی شدن ۱۴ از نظامیان این کشور خبر دادند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، در این حمله دست کم سه نفر از نظامیان کشته و ۱۱ نظامی زخمی شده اند.
ارتش ترکیه به همراه معارضان سوری تحت عنوان ارتش آزاد سوریه چند هفته است که در الباب که در کنترل گروه تروریستی – تکفیری داعش قرار دارد، تحت محاصره هستند و تا کنون چند واحد نظامی این کشور در این منطقه مورد حمله قرار گرفته اند.
نظامیان ترکیه در این منطقه یک بار دیگر مورد حمله قرار گرفته و چهار تن از آنها کشته و ۹ تن دیگر زخمی شده بودند.
رسانه های ترکیه گزارش داده اند، این حمله به منطقه ای که بیمارستان صحرایی در آن برپا شده، صورت گرفته است و در جریان حمله شمار زیادی از عناصر داعش کشته و زخمی شده اند و از نیروهای ترکیه نیز شماری کشته و زخمی شده اند که هنوز آمار آن اعلام نشده است.
بنابر این گزارش ها، حمله داعش دفع شده و نظامیان زخمی شده به ترکیه منتقل شده اند.
رسانه های ترکیه ۲۰ آذرماه از ورود ارتش ترکیه به شهر الباب خبر داده و مدعی شده بودند که شهر ظرف یکی دور روز آزاد می شود ولی از آن تاریخ تاکنون خبر خاصی از ورود نظامیان به داخل شهر منتشر نشده است.
با این حال امروز شبکه خبر تلویزیون دولتی ترکیه از کنترل کامل نظامیان در خط الباب – حلب و کشته شدن دست کم ۱۵ تن از عناصر داعش خبر دادند.
ارتش ترکیه نیز اخیرا اعلام کرده که یکهزار و ۸۴۰ کیلومتر مربع از نوار مرزی ترکیه با سوریه در داخل خاک آن کشور از عناصر تروریستی داعش و PKK/PYD پاکسازی شده است.
ترکیه حزب اتحاد دمکراتیک سوریه و یگان های مدافع خلق را شاخه ای از پ. ک.ک و سازمانهای تروریستی می شناسد و تاکید دارد تا پاکسازی کامل این عناصر از طول مرزهای خود به حضور نظامی در سوریه ادامه خواهد داد.
ترکیه از ۲۴ اوت گذشته عملیاتی را تحت عنوان سپر فرات در شمال سوریه شروع کرده است.
ترکیه می خواهد منطقه ای امن به وسعت پنج هزار کیلومتر مربع در شمال سوریه به عرض نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر و عمق ۵۰ کیلومتر ایجاد کند.
شمار تلفات نظامیان ترکیه در این عملیات تاکنون دست کم ۲۱ نفر بوده است.