پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳

لاریجانی در جمع خبرنگاران:

قرارگاه خاتم الانبیا رقیب بخش خصوصی نیست/اقدامات خوب قرارگاه در حوزه کشاورزی و قطعه‌سازی

علی لاریجانی

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه قرارگاه خاتم الانبیا(ص) رقیب بخش خصوصی نیست، گفت: این قرارگاه از بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها استفاده می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از نمایشگاه اقتدار سپاه در عرصه سازندگی که عصر امروز انجام شد در جمع خبرنگاران گفت: با گذشت بیش از 26 سال از آغاز فعالیتهای قرارگاه خاتم الانبیا(ص)، رشد خوبی را در فعالیتهای این قرارگاه شاهد هستیم و در زمینه‌هایی که معمولاً کشور با سختی مواجهه بود این قرارگاه با همان روحیه جهادی پروژه‌های سنگینی را در پارس جنوبی و عرصه سدسازی به عهده‌ گرفت.

وی با بیان اینکه این اقدام سپاه یک نمونه از روشهایی است که نیروهای مسلح در زمان صلح طبق قانون اساسی می‌توانند به رشد و آبادانی کشور کمک کنند، اظهارکرد: سپاه پاسداران این الگو را برگزیده و در انجام آن موفق بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره مشغول به کار بودن حدود 160 هزار نفر به صورت مستقیم در پروژه‌های قرارگاه خاتم الانبیا(ص) مشغول به کار هستند، تصریح کرد: این حجم نیرویی که مشغول به کار شده‌،کارهای ارزشمندی را انجام داده‌ است. مخصوصاً برخی از پروژه‌هایی که هر شرکتی آنها را انجام نمی‌دهد.

لاریجانی با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در زمانهای مختلف اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، گفت: این قرارگاه همیشه تلاش کرده که از امکانات موجود در کشور حداکثر استفاده را بکند و این بدان معناست که قرارگاه خاتم الانبیا(ص) رقیب شرکتهای خصوصی نبوده و از آنها در اجرای پروژه‌ها استفاده می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در بخش عمرانی کشور قرارگاه خاتم الانبیا می‌تواند ظرفیت بیشتری را فعال کند، اظهار کرد: امروز شرایط کشور برای سرمایه‌گذاری رو بهبود است و قرارگاه می‌تواند در این زمینه ظرفیتهای جدیدی را خلق کند. ما هم در مجلس توجه می‌کنیم تا قرارگاه بتواند اقدامات بهتری را در عرصه سازندگی کشور انجام دهد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود درباره ورود قرارگاه خاتم الانبیا(ص) به پروژه‌های بزرگ کشور ،گفت: این موضوع را باید شرایط قرارگاه نشان دهد. نسبت زیادی از ظرفیت قرارگاه در خدمت پروژه‌های بزرگ است ضمن آنکه این قرارگاه در عرصه‌هایی مانند کشاورزی و قطعه‌سازی هم اقدامات خوبی انجام داده که آنها پروژه‌های بزرگی نیستند ولی کار مطالعاتی خوبی درباره آنها انجام شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.