یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۱

وزیر بهداشت خبر داد؛

ورود بالگردهای جدید به ناوگان اورژانس کشور

 بالگرد

وزیر بهداشت گفت: بالگردهای جدید تا ۶ ماه آینده به ناوگان اورژانس هوایی کشور اضافه می شوند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم افتتاح پایگاه های اورژانس هوایی با اشاره به نقش حیاتی اورژانس کشور در کاهش مرگ و میر، افزود: اورژانس یکی از اقدامات بسیار مهم و حیاتی را در کاهش مرگ و میر به عهده دارد و خوشبختانه ما مجموعه اورژانس بسیار ارزشمند و قابل اعتمادی داریم که تلاش زیادی در راستای کاهش کاستی ها در این حوزه انجام می دهند.

وی به تجهیز ناوگان اورژانس کشور به ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس اشاره کرد و گفت: اورژانس هوایی که در این دولت ایجاد شد اکنون با ۲۵ پایگاه به خدمت رسانی خود ادامه می دهد.

هاشمی افزود: البته تا پایان این دولت تعداد این پایگاه ها  به ۴۴ پایگاه می‌رسد که با بهره‌گیری از امکانات ارتش و نیروی انتظامی فعالیت خواهند کرد.

وی با ابراز امیدواری برای بکارگیری بالگردهای ویژه حمل بیمار در کشور گفت: بکارگیری این بالگردها موجب کاهش تلفات می شود و این موضوع برای کشور ما که در آن آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات بالاست، بسیار حیاتی است.

هاشمی با اشاره به این موضوع که تاکنون نزدیک به ۵۵۰۰ نفر از طریق بالگرد به مراکز درمانی منتقل شده اند، خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد که استفاده از این سیستم چقدر از میزان مرگ و میر و معلولیت کاسته است.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به لزوم  ورود چندین بالگرد به کشور، افزود: هنوز مشخص نیست این بالگردها از کدام کشور خریداری می شود، اما آرزو می‌کنم این اتفاق با تأخیر صورت نگیرد و ظرف ۶ ماه آینده شاهد حضور عملی آنها در آسمان ایران باشیم.

هاشمی در عین حال با تقدیر از فعالیت پرسنل اورژانس خاطرنشان کرد: ورود بالگردهای جدید به معنی کم توان یا ناتوان بودن امکانات موجود نیست اما باید به فکر تجهیر بیشتر و بهتر این سازمان باشیم.

وی در مورد ایمنی بالگردهای وزارت بهداشت گفت: تشخیص ضریب ایمنی بالگردها رشته من نیست و نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظر کنم اما آنچه مسلم است اینکه دو حادثه سقوط بالگرد در شیراز و مازندران هر دو به دلیل خطای انسانی رخ داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.