پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۲

کشته شدن یکی از سرکرده‌های میدانی داعش در شمال سوریه

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش با انتشار بیانیه‌ای کشته شدن «عبدالمحسن الزعیلان الطارش» معروف به ابو جندل الکویتی در حمله جنگنده‌های این ائتلاف را تایید کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، یکی از سرکرده‌های بارز گروهک تروریستی داعش در سوریه کشته شد و ائتلاف آمریکا این خبر را تأیید کرد.

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در بیانیه‌ای با اعلام این خبر گفت که «ابو جندل الکویتی» روز دوشنبه این هفته در حمله جنگنده‌های این ائتلاف در نزدیکی سد «الطبقه» کشته شده است.

در این بیانیه آمده است، این تروریست داعشی طی ماه جاری در عملیات اشغال دوباره شهر باستانی تدمر مشارکت داشته است و بعد از این عملیات به منظور تقویت خطوط دفاعی داعش در برابر نیروهای دموکراتیک سوریه، به منطقه الطبقه منتقل شده است.

به نوشته وبگاه خبری «آرا» سوریه، ابو جندل همچنین در استفاده داعش از بمب‌های انتحاری و تسلیحات شیمایی علیه نیروهای دموکراتیک سوریه  دست داشته است.

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در بیانیه‌ خود اعلام کرده است که کشته شدن این سرکرده داعش باعث کاهش قدرت این گروهک در دفاع از شهر «الرقه» شده و مانع انجام عملیات ضد غربی داعش در خارج از سوریه خواهد شد.

در این ارتباط، عمران منصور از وکلای کُرد سوریه گفته است که سرکرده های گروهک تروریستی داعش توانسته اند عناصری از خارج سوریه را جذب خود کرده‌اند و در صورت شکست آن‌ها در سوریه همه دنیا از خطر آن‌ها در امان خواهد ماند.

صفحات اینترنتی وابسته به داعش، پیشتر از کشته شدن «عبدالمحسن الزعیلان الطارش» معروف به ابو جندل الکویتی در حمله جنگنده‌های ائتلاف خبر داده بودند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.