جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰

رویترز گزارش داد

گرانی طلا در آستانه تحلیف ترامپ

سکه و طلا

کاهش ارزش دلار در آستانه برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا موجب شد تا قیمت طلا امروز با اندکی افزایش در آستانه ثبت چهارمین هفته متوالی افزایشی قرار بگیرد.

به گزارش قدس آنلاین، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1206 دلار و 26 سنت رسید، در حالی که قیمت طلای آمریکا نیز 0.4 درصد افزایش یافت و به 1206 دلار و 60 سنت رسید.

رونالد لئونگ، تاجر بازار طلا در این باره گفت: در آستانه مراسم تحلیف ترامپ، شاهد سرمایه گذاری های امن در بازار طلا هستیم.

اظهارات حمایت گرایانه ترامپ، در کنار وعده های وی برای کاهش مالیات ها و افزایش هزینه کرد دولت در بخش زیرساخت ها، موجب افزایش تقاضا برا ی سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.

جیمز استیل، تحلیلر بانک اچ اس بی سی در این باره گفت: «در مقایسه با دولت های قبلی آمریکا در دهه های گذشته، دولت جدید آمریکا همچنان تا حد زیادی یک عامل ناشناخته در بازار است.»

قیمت فلز زرد پس از رسیدن به پایین ترین رقم 10 ماه و نیم ماقبل خود در ماه دسامبر، بیش از 7 درصد افزایش داشته است.

انتشار آمارهای بهتر از حد انتظار از بازار کار و بخش مسکن آمریکا این نظر را تقویت کرده که اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قوی است و تاب افزایش بیشتر نرخ بهره را دارد. این مسئله همچنین موجب تقویت ارزش دلار آمریکا شده است. تقویت ارزش دلار موجب می شود طلا برای دارندگان ارزهای غیردلاری گرانتر شود و این ممکن است سبب کاهش تقاضا شود.

قیمت نقره امروز 0.18 درصد کاهش داشت و به 16 دلار و 98 سنت رسید.

قیمت پلاتین در رقم 958 دلار ثابت مانند و پالادیوم نیز در رقم 753 دلار باقی مانند.
منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.