یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱

مورد عجیب در فدراسیون فوتبال؛ داوران 17 هفته است دستمزد نگرفته‌اند!

کارت قرمز داور فوتبال

مسابقات فوتبال درحالی بدون وقفه در سطوح مختلف برگزار می‌شود که داوران حاضر در این رقابت‌ها 17 هفته است، پولی دریافت نکرده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از تسنیم، با وجود اینکه 17 هفته از لیگ برتر در فصل جاری گذشته، اما تاکنون داوران و کمک داوران پولی دریافت نکرده‌اند. طبق قانون، دستمزد هر داور وسط 650 هزار تومان برای هر بازی است که با کسر 65 هزار تومان بابت مالیات، 585 هزار تومان دریافتی خواهد داشت. کمک داوران هم دستمزد 430 هزار تومانی دارند که با احتساب 34 هزار تومان مالیات، 396 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

داوران رکن اصلی برگزاری مسابقات هستند، اما توجهی به پرداخت دستمزد آنها نشده و به نوعی فی سبیل‌الله کار قضاوت را انجام می‌دهند. جالب است بدانید که برخی از داوران و کمک داوران از جیب خود هزینه‌های پرواز رفت و برگشت به شهرستان‌ها را انجام داده‌اند. شرکت مسافرتی طرف قرارداد با فدراسیون فوتبال اعلام کرده که به دلیل بدهی فدراسیون فوتبال، نمی‌تواند هزینه سفر داوران را بپردازد. همین مسئله باعث شده برخی از داوران از جیب شخصی به شهرستان رفته و مسابقات فوتبال را قضاوت کنند. شرکتی که اسپانسر داوران است، تنها تولید البسه داوران را برعهده دارد و اخیرا هم هدست‌های رادیویی را خریداری کرده، اما پرداخت دستمزد داوران برعهده این اسپانسر نیست.

اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چرا با وجود هزینه‌های هنگفتی که در فوتبال ایران می‌شود، یک بار هم دستمزد داوران که خیلی ناچیز است پرداخت نمی‌شود؟ چرا فدراسیون فوتبال به این موضوع مهم بی‌توجه است و با وجود گذشت بیش از نیمی از شانزدهمین دوره لیگ برتر پول داوران را پرداخت نمی‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.