سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۱

السیسی: جنگ با تروریسم سخت است

السیسی

«عبد الفتاح السیسی» روز سه شنبه به کشف یک هزار تن مواد منفجره در شبه جزیره سینا اشاره کرد و گفت:جنگ ما با تروریسم، جنگ سختی است و همه دنیا می داند که ما با شجاعت و شرافت خود به تنهایی با آن مبارزه می کنیم.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جمهوری مصر در سخنانی به مناسبت بزرگداشت «روز پلیس» در این کشور از کشف و ضبط یک هزار تن مواد منفجره به ارزش 400 میلیون دلار در شبه جزیره سینا خبر داد و اعلام کرد که نیروهای امنیتی مصر چند برابر این مقدار را نیز در این منطقه منهدم کردند.
 
وی افزود: جنگ ما با تروریسم، جنگ سختی است و همه دنیا می داند که ما با شجاعت و شرافت خود به تنهایی با آن مبارزه می کنیم.

رئیس جمهوری مصر با بیان اینکه مصر قدرتی است که باید هر فداکاری برای آن کرد، افزود: مردان پلیس در مبارزه با تروریسم همچنان با مقاومت ایستاده اند.

رئیس جمهوری مصر خطاب به مردم کشورش گفت: تحولاتی که طی سال های گذشته در منطقه شاهد آن بودیم بار دیگر ارزش امنیت و ثبات و آرامش را به ما نشان داد.

وی به تلاش های نیروهای پلیس مصر برای فراهم کردن امنیت و آرامش در کشور بدون هیچ گونه انتظاری اشاره کرد و ادامه داد: حفظ امنیت و ثبات در کشوری به حد و اندازه مصر نیازمند تلاش های گسترده، فداکاری ها و جانفشانی های بزرگ است.

السیسی همچنین بر ضرورت احترام به موسسه ها و نهادهای دولتی تاکید کرد و گفت که احترام گذاشتن به این موسسات ضامنی برای حفاظت از دولت به شمار می رود و چالش هایی که مصر طی سال های گذشته با آن روبه رو بوده با وحدت و یکپارچگی مصری ها برطرف شده است.

این در حالی است که پیشتر کلیسای ارتدکس قبطی «سنت مارک» در قاهره هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در اثر آن 27 نفر کشته شدند.

السیسی این حمله تروریستی را به شدت محکوم و به همین مناسبت سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

مصر از زمان کودتای نظامی ارتش این کشور علیه محمد مرسی رئیس جمهوری وقت این کشور با حمله های تروریستی متعدد روبه رو بوده است.

بیشتر حملات به نیروهای امنیتی در شبه جزیره سینا در شمال مصر و از سوی گروه تروریستی ولایت سینا که شاخه داعش در این کشور است، انجام می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.