پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰

نعمت زاده: صنایع رو به جلو حرکت می‌کنند/ رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی صنعت خودرو

محمدرضا نعمت‌زاده

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه علیرغم تمام محدودیت ها و مشکلات، صنایع روبه جلو حرکت می کنند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه افتتاح طرح توسعه شرکت پارس آمپول ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید انجام شده از این شرکت گفت: این واحد از سال ۱۳۷۶ آغاز بکار کرده است و امروز طرح توسعه را آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه در بخش دارو خوشبختانه حداقل ۹۵ درصد داروی مورد نیاز در کشور تولید می شود و روز به روز شاهد تولید داروهای پیشرفته و بیولوژیک هستیم که دانش برخی صددرصد داخلی است و صادر می شود، گفت: کلیه لوازم، مواد اولیه و وسایل بسته بندی صنایع دارویی عمدتا داخلی شده است.

نعمت زاده گفت: یکی از نیازها در حوزه دارو انواع ویال‌ها و آمپول‌ها هستند که با ظرفیت حدود ۸۰۰ میلیون عدد در سال در کشور تولید می شوند و این شرکت ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون عدد از این محصولات را با کیفیت بالا تولید می‌کند.

وی گفت: خوشبختانه تولید مواد اولیه آمپول‌ها و ویال‌ها را در کشور داریم و در حقیقت می‌شود گفت ما از ماسه شروع می کنیم و به شیشه بسیار با کیفیت دارویی می‌رسیم.

وزیر صنعت با اشاره به افتتاح طرح توسعه شرکت یدکی موتور ایران، تولید کننده انواع سوپاپ خودرو گفت: در زمینه تولید انواع سوپاپ های موتورهای احتراقی نیز تقریبا به خودکفایی رسیده ایم و کماکان افزایش تولید داده خواهد شد تا بتوانیم بخشی از محصولات را صادر کنیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از مواد اولیه فولاد مخصوص مورد نیاز برای تولید این محصول از خارج وارد می شود ولی برای تولید داخلی این نوع فولاد نیز برنامه ریزی شده است.

وزیر صنعت گفت: خوشبختانه علیرغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات صنایع روبه جلو حرکت می کنند. البته مشکلات نقدینگی کمابیش وجود دارد اما با کمک بانکها و تسهیلاتی که از منابع خاجی خواهیم گرفت صنایع روزبه‌روز رونق بیشتر می‌یابند.وی تاکید کرد: رشد متوسط در این بخش حداقل ۵ درصد است و در برخی صنایع مثل خودروسازی رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی را شاهد هستیم که باعث می شود کل صنایع وابسته به این صنعت رشد و توسعه پیدا کنند.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.