سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶

رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد

آغاز ثبت‌نام انتخابات شوراها از ۳۰ اسفند

احمدی

احمدی با اشاره به اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ در ۱۴۰ نقطه خارج از کشور برگزار می‌شود گفت: هنوز آمار دقیق شعب سراسر کشور اعلام نشده است.

به گزارش «قدس آنلاین»،  علی‌اصغر احمدی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور امروز در نشست هماهنگی کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور و ستاد انتخابات استان‌ها، گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری در ۱۴۰ نقطه خارج از کشور هم برگزار می‌شود و ما باید با همکاری وزارت امور خارجه زمینه حضور ایرانیان خارج از کشور را نیز فراهم کنیم.

وی با اشاره به اتمام زمان ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۴ حوزه انتخابیه، افزود: کار ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس پایان یافته و هیئت‌های اجرایی در حال بررسی استعلامات از مراجع ۴ گانه هستند.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه ثبت‌نام  انتخابات شوراها از ۳۰ اسفند آغاز می‌شود، تصریح کرد: به ما خرده می‌گرفتند که چرا در ایام تعطیلات این ثبت‌نام صورت می‌گیرد، اما ما مجری قانون هستیم و روز هدف ۳۰ اسفند انتخاب شده بود و ما باید آن را اجرا کنیم، البته تلاش شد در یک طرح دو فوریتی زمان ثبت‌نام شوراها تغییر داده شود، اما آن طرح هم تبدیل به قانون نشد.

احمدی اضافه کرد: در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام‌ها از ۲۲ فردودین و تنها در ستاد انتخابات کشور خواهد بود. این را هم بگویم که برای وزارت کشور تعطیلی در این ایام معنا ندارد.

وی با اعلام اینکه در زمینه انتخاب شعبه این وظیفه بر دوش هیئت اجرایی شکل گرفته در محل است، تصریح کرد:  هیئت‌های اجرایی خواهند گفت که چقدر شعبه پیش‌بینی می‌کنند و لذا ما منتظر تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری هستیم تا آمار دقیق تعداد شعب در سراسر کشور اعلام شود.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: تا ۳ ساعت معطلی در اعلام نتیجه یک صندوق پیش می‌آید، هزاران شایعه درست می‌کنند، چرا صندوق را اعلام نمی‌کنند، ما باید امنیت روانی را ایجاد کنیم و وزارت ارتباطات وظیفه خاصی در این زمینه بر عهده دارد.

احمدی تاکید کرد: وظیفه ما اجرای قانون است و در این زمینه همه ما وظیفه سنگینی بر دوش داریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.