جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۲

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:

رانندگان تاکسی اجازه افزایش کرایه ندارند

 افزایش کرایه تاکسی

ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه نهایی شدن نرخ کرایه‌ها تا پایان اردیبهشت طول می‌کشد، اظهار داشت: رانندگان تاکسی تا ابلاغ نرخ جدید کرایه‌ها اجازه افزایش ندارند.

به گزارش قدس آنلاین ابوالفضل قناعتی، با بیان اینکه قیمت‌های تصویب شده برای کرایه‌های تاکسی در سال ۹۶ از سوی فرمانداری رد شده است، گفت: رانندگان تاکسی تا زمانی که نرخ جدید کرایه‌های تاکسی از سوی فرمانداری تأیید نشده اجازه افزایش نرخ‌ها را ندارند.

وی با بیان اینکه لایحه افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی و بلیت اتوبوس و مترو پیش از سال در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی و چکش کاری قرار گرفت گفت: نرخ‌های پیشنهادی در صحن شورا نیز مجدداً مورد بررسی قرار گرفت و با رای تمامی اعضا نهایی شد.

قناعتی ادامه داد: قبل از سال مصوبه شورا به فرمانداری ارائه شد که فرمانداری بر اساس اسناد بالادستی و نرخ تورم اعلام شده با این مصوبه مخالفت کرد و اعلام کرد هیچ گونه افزایش کرایه تاکسی را قبول نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه مصوبه شورا در نخستین جلسات شورا بعد از تعطیلات نوروزی مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: اگر شورا و فرمانداری هر دو بر روی اعتراض خود اصرار داشته باشند این لایحه به شورای حل اختلاف خواهد رفت و در آنجا برای نرخ جدید کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو تصمیم‌گیری خواهد شد.

قناعتی به رانندگان تاکسی تأکید کرد: تا ابلاغ رسمی از سوی شهرداری و تأیید فرمانداری اجازه تغییر نرخ‌های کرایه تاکسی را ندارند و مسافران در صورت مشاهده تخلف با سامانه ۱۸۸۸ تماس گرفته و شماره تاکسی متخلف را اعلام کنند تا در کمیته انضباطی مورد بررسی قرار گیرد.

وی پیش بینی کرد: روند نهایی شدن نرخ‌های کرایه حمل و نقل عمومی تا پایان اردیبهشت به طول انجامد.

منبع: خبرگزاری مهر