شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰

احمدی در نشست معاونان سیاسی استانداران:

صلاحیت ها صد درصد محرمانه است و کسی حق افشای حقایق را ندارد

احمدی

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: صلاحیت ها صد درصد محرمانه است وکسی حق ندارد از درون هیئت اجرایی افشای حقایق کند.

  به گزارش «قدس آنلاین»،  علی اصغر احمدی، رئیس ستاد انتخابات کشور بعد از ظهر امروز در نشست معاونان سیاسی استانداران کشور با محوریت انتخابات با اشاره به محرمانه بودن بررسی صلاحیت ها گفت: صلاحیت ها صد درصد محرمانه است وکسی حق ندارد از درون هیئت اجرایی افشای حقایق کند. در متن قانون هم کاملا محرمانه ذکر شده است.

احمدی ادامه داد: آنچه مراجع چهارگانه باید پاسخ می دادند به استناد قانون و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مستند به هیئت اجرایی پاسخ دادند. در جلسه به دوستان عرض کرده بودم حق اظهارنظر با مراجع چهارگانه نیست، مراجع چهارگانه باید مستندات خود را  به هیئت اجرایی ارائه دهند، اختیار صفر تا صد به عهده هیئت اجرایی است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند نظر خود را به هیئت اجرایی بخش یا شهرستان تحمیل کند ادامه داد: مطلع شدم یک عزیزی با برخی ها آمدند و به فرماندار ما گفته اند که اگر فلان چیز را رعایت نکنید با مشکل مواجه خواهید شد، انشاالله درست نباشد اما اگر بنا باشد کسی قانون را دور بزند و بعد سفارشاتی داشته باشد اصلا قابل قبول نیست.

 احمدی گفت: هیئت های اجرایی بخش و شهرستان مکلف هستند آنچه را که مراجع چهارگانه در اختیار آنها قرار داده مستندا در هیئت اجرایی به بحث بگذارند، یک مورد هم نباید در لابه لای پرونده یا نامه باقی بماند.

وی ادامه داد: مراجع چهارگانه باید با استناد به قانون و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخ استعلامات را بدهند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.