چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳

جهانگیری در دیدار رییس جمهور تاتارستان:

تحریم ها فرصتی مناسب برای توسعه مناسبات میان ایران و روسیه است

جهانگیری

معاون اول رییس جمهور گفت: ایران و روسیه می توانند با استفاده از فرصت مناسبی که تحریم غرب علیه دو کشور ایجاد کرده، گام های بلندی در جهت توسعه و تعمیق مناسبات فیمابین ردارند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار «رستم مینیخانوف» رییس جمهور خودمختار تاتارستان روسیه، اظهار داشت: تهران علاقمند است روابط خود را در زمینه های مختلف با مسکو گسترش دهد و سفر اخیر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران  به روسیه با توافقات خوبی میان دو کشور همراه بود و امیدوارم سفر شما به تهران نیز زمینه ساز گسترش مناسبات میان دو کشور باشد.

معاون اول رییس جمهور توسعه همکاری ها با جمهوری تاتارستان را برای ایران پر اهمیت ارزیابی کرد و افزود: جمهوری خودمختار تاتارستان در تقسیمات روسیه از جایگاه مهمی برخوردار است و تهران از ارتقاء سطح همکاری ها با کازان در بخش های مختلف استقبال می کند.

وی با تاکید بر اینکه زمینه های همکاری فراوانی میان ایران و روسیه و به خصوص جمهوری خودمختار تاتارستان وجود دارد، خاطر نشان کرد: ایران و روسیه می توانند با استفاده از فرصت مناسبی که تحریم غرب علیه دو کشور ایجاد کرده، گام های بلندی در جهت توسعه و تعمیق مناسبات فیمابین و گسترش همکاریهای اقتصادی بردارند.

جهانگیری همکاری های نفتی، پژوهشی، علمی و گردشگری را از جمله زمینه های همکاری میان ایران و تاتارستان برشمرد و افزود: تهران آمادگی دارد سطح همکاری های خود را با کازان در زمینه های مختلف از جمله همکاری در حوزه ی فناوری های جدید ارتقاء دهد.

رییس جمهور خودمختار تاتارستان روسیه نیز در این دیدار با اشاره به برخورداری این کشور از صنعت، کشاورزی، نفت و پتروشیمی، گفت: تاتارستان در خودروسازی، کشتی سازی و ساخت هواپیما و نیز در زمینه های علمی و دانشگاهی از توانمندی خوبی برخوردار است و علاقمندیم همکاری های خود را با ایران در تمامی بخش ها از جمله نفت، پتروشیمی، ماشین سازی، کشاورزی، انرژی های نو و فناوری های جدید گسترش دهیم.

رستم مینیخانوف با اشاره به ملاقات امروز خود با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و مذاکره در خصوص همکاری های بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات، گفت: در این دیدار مذاکراتی برای گسترش همکاری های دو کشور در زمینه آی تی و آی سی تی صورت گرفت.

وی با اشاره به دستاوردها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و ساخت و ساز، خاطر نشان کرد: ایران و تاتارستان می توانند در زمینه اجرای پروژه های مشترک همکاری های سازنده ای داشته باشند.

رییس جمهور خودمختار تاتارستان همچنین با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو کشور، بر لزوم گسترش همکاری های فیمابین در بخش گردشگری، علمی، پژوهشی و آموزشی تاکید کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.