چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶

میرتاج‌الدینی:

تیم اقتصادی هماهنگ مد نظر «رئیس جمهور» نبود

میر تاج الدینی

معاون رئیس جمهور سابق گفت: به اعتقاد بنده رئیس جمهور در چینش تیم اقتصادی، بیشتر به صورت فردی نگاه کرده و تیم اقتصادی هماهنگ مد نظرشان نبوده و فعلا تا این حد می شود به مساله نگاه کرد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی “معاون رئیس جمهور سابق” در خصوص تیم اقتصادی دولت دوازدهم، گفت: وزیر پیشنهادی اقتصاد را فردی عملگرا و با تجربه می توان قضاوت کرد که اگر چالش های بانکی و حوزه اقتصاد را بتواند حل و فصل کند کارنامه خوبی از خود به جا خواهد گذاشت از این رو به نظرم وزیر پیشنهادی اقتصادی در گڌشته مدیریتی و اجرایی کارنامه قابل قبولی دارد.

وی همچنین به عملکرد زنگنه در وزرات نفت اشاره کرد و و با بیان اینکه او شخصیت پارادوکسال دارد، اظهارداشت: زنگنه از یک طرف توانمندی هایی دارد و از طرف دیگر در کارهایی که در حوزه نفت انجام داده سوالات زیادی در افکار عمومی به جا گذاشته که هنوز بی پاسخ مانده، به طور مثال هنوز قرارداد توتال را منتشر نکرده اند بنابراین نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در همه عرصه ها بویژه در زمینه عملکرد قراردادهای نفتی و سایر وزرای پیشنهادی اقتصادی ورود و بررسی های دقیق انجام دهند.

*تقابل زنگنه با وزرای سابق نفت

نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: وزیر پیشنهادی نفت در دولت یازدهم با فرافکنی در مورد مسائل وزارتخانه متبوعش همه مشکلات را به دولت نهم و دهم ربط می داد و حتی یک بار به خود اجاره نداد با آقایان میر کاظمی و قاسمی وزرای نفت دولت سابق مشورت کند. با اینکه آن افراد بسیار متخصص و با تجربه هستند اما متاسفانه فقط برای تقابل با آنها وارد شد.

میرتاج الدینی می گوید: جلسه رای اعتماد، فرصت بسیار خوبی است چرا که وزنه وزرای پیشنهادی مشخص می شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال” آیا ترکیب کابینه بخصوص در تیم اقتصادی به گونه ای است که بتوانند کارآمد و هماهنگ ظاهر شوند؟”،افزود: به اعتقاد بنده رئیس جمهور در چینش تیم اقتصادی بیشتر به صورت فردی نگاه کرده و تیم اقتصادی هماهنگ مد نظرشان نبوده و فعلا تا این حد می شود به مساله نگاه کرد. باید منتظر ماند و دید تیم اقتصادی چه عملکردی از خود به جا می گذارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس هشتم براین باور است : تیم اقتصادی دولت دوازدهم خیلی قابل پیش بینی نیست حتی اصلاح طلبان هم دلشان زیاد قرص نیست و در مورد وزرای پیشنهادی سوالاتی دارند و ایراداتی به آنها وارد می کنند.

منبع: قطب اقتصاد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.