چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹

حجت‌الاسلام گواهی عنوان کرد

فعالیت طلاب در بیش از ۱۰۰۰ پایگاه بسیج/ برگزاری اردوی بصیرت‌افزایی برای ۷۰۰ طلبه

حجت‌الاسلام گواهی

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور از برگزاری اردوی سه روزه بصیرت‌افزایی برای ۴۰۰ طلبه خواهر و ۳۰۰ تن از طلاب برادر خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در نشستی که امروز (چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه) برگزار شد، گفت: اصحاب انقلاب اسلامی به هر میزان جلوتر می‌رود و جایگاهش رفیع‌تر می‌شود، دشمنی با آن نیز بیشتر می‌شود، بر همین اساس جمهوری اسلامی به دیده‌بان‌های بیشتری نیاز دارد تا دشمنان به اهداف شومشان نرسند.

وی اظهار کرد: یکی از جایگاه‌هایی که امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان مرکز ثقل جمهوری اسلامی ایران از آن نام بردند بحث حوزه‌های علمیه است که از دیرباز مورد هجمه دشمنان اسلام و مسلمین بوده است، بنابراین اگر این توقع از حوزه‌های علمیه وجود دارد و دشمنی با او وجود دارد باید حوزه‌های علمیه، حوزه تراز انقلاب باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور یادآور شد: آن نفوذی که رهبر معظم بیان می‌کنند، حوزه علمیه نیز از آن مستثناء نیست و برخی از دشمنان درصدد نفوذ به این نهاد هستند تا آن را دچار مشکلاتی کنند، بر همین اساس روحانیت نقش اساسی در حفط دوام انقلاب اسلامی داشته و دارد.

وی گفت: امروز نقش روحانیت در حوزه‌های علمیه، نقش بی‌بدیلی بوده است و در ادوار ۳۸ ساله پیروزی انقلاب اسلامی روحانیت پیشگام‌تر از دیگر اقشار بوده است؛ به طور مثال، در یک روز عملیات کربلای چهار بیش از ۱۴۵ تن از طلاب و روحانیون به شهادت رسیدند و این نشان از جایگاه روحانیت دارد.

حجت‌الاسلام گواهی تصریح کرد: سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در نظر دارد این مسیر را با دوام و قوام بیشتری ادامه دهد از این رو در چهار استان قم، اصفهان، خراسان و تهران بسیج اساتید حوزه‌های علمیه راه‌اندازی شده است و امید که تا پایان سال این تعداد به صورت چشم‌گیری افزایش یابد. همچنین فعالیت طلاب بسیجی در بیش از هزار پایگاه بسیج طلاب در حوزه‌های علمیه قابل تقدیر است، فعال کردن بسیج نخبگان و موسسات تحقیقاتی که در سراسر کشور از حوزه‌های علمیه است از عمده اهداف سازمان بسیج طلاب به شمار می‌رود.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور بر آن است تا آن را به سرانجام برساند این است که بتوانیم یک ساماندهی‌ای داشته باشیم از همه روحانیون رزمنده که در جبهه‌های جنگ حضور داشته‌اند. تیپ امام صادق(ع) یکی از تیب‌های رزمی و تبلیغی‌ای است که جایگاه خواصی در دفاع مقدس داشت و ما باید تعریف درستی از آن داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور با اشاره به فعال کردن گردان امداد و نجات بسیج طلاب و روحانیت کشور در کنار سایر حوزه‌ها و بخش‌ها گفت: در تلاش هستیم تا گردان‌ها چند هزار نفری از روحانیون تشکیل دهیم از جمله؛ ما چند گردان امداد و نجات برای حوادث غیر مترقبه آماده کنیم تا برای تقویت روحیه بازماندگان و غیره در کنار سایر بخش‌ها حضوری فعال داشته باشد، ما در اینده شاهد درخشش این سازمان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: کاروان‌های راهیان نور از رویش‌های انقلاب اسلامی است و حضور روحانیت و طلاب جوان فضایی را در کنار صفوف راهیان نور ایجاد کرده است، سفر سه روزه طلاب در کنار جوانان می‌تواند فرصت خوبی را برای طلاب فراهم کند. امروز با داشتن ۱۵۰ هزار بسیجی طلبه می‌توان مسائل مختلف را در کشور فرهنگ‌سازی کرد و طلاب به عنوان هسته‌های فرهنگی به وظیفه ذاتی طلبگی خود عمل کنند و در آستانه محرم بتوانند در برگزاری عزاداری‌های سنتی و ترویج فرهنگ انقلابی تلاش کنند و مؤثر واقع شوند.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در پایان از برگزاری اردوی سه روزه بصیرت‌افزایی برای ۴۰۰ طلبه خواهر و ۳۰۰ تن از طلاب برادر خبر داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.