پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰

وزیر آموزش و پرورش با ثبت‌نام ۳۷۰ هزار دانش‌آموز افغان به قول خود عمل کرد/ماجرای توئیت «بطحایی» و موج تحسین مهاجرین افغان

بطحایی

وزیر آموزش و پرورش در جدیدترین توئیت خود نوشته که با ثبت‌نام ۳۷۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی و خارجی به وعده خود عمل کرده، وی همچنین از تلاش‌ها برای حل مشکل سایر دانش‌آموزان افغان خبر داده که این اقدام وی موجی از تحسین میان مهاجرین را به همراه داشت.

به گزارش قدس آنلاین، «سید محمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در توئیتر خود نوشت: به قول خود عمل کردم و ۳۷۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی و خارجی از مهر جانماندند.

وی در ادامه با اشاره به احتمال جاماندن تعداد اندک دیگری از دانش آموزان غیرایرانی از تحصیل تاکید کرد: تلاش‌ها ادامه دارد تا آن عده‌ای که نتوانسته‌اند در این مدت مدارک(کارت ویژه حمایت تحصیلی) دریافت کنند هم از مهر جانمانند.

این درحالیست که چندی پیش کمپینی در توئیتر با هشتگ #ازمهرجانمانند در حمایت از حق تحصیل دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی توسط کاربران ایرانی راه‌اندازی شد که به دنبال آن بطحایی در توئیتر خود نوشته بود که «تحصیل علم و دانش در هر شرایطی حق تمام افراد است و تلاش می‌کنم تا دانش آموزان هیچ ملیتی از مهر جانمانند. »

توئیت امروز وزیر آموزش و پرورش درباره ثبت نام ۳۷۰ هزار دانش‌آموز افغان و وعده برای پیگیری ثبت نام جاماندگان تا این لحظه بازتاب‌های گسترده‌ای میان کاربران ایرانی و افغانستانی شبکه‌های مجازی داشته است و همه این همراهی وزیر را اقدامی تحسین برانگیز عنوان کرده‌اند.

گفتنی است به دنبال این خبر بطحایی از سوی دفاتر کفالت اعلام شده که در هفته آینده به مدت چهار روز مجددا برگه‌های حمایت تحصیلی ویژه دانش‌آموزان فاقد مدرک جهت تحصیل در مدارس دولتی صادر می‌شود.

امسال سومین سالی است که با فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب، دانش‌آموزان افغانستانی فاقد مدرک معتبر اقامتی به طور رایگان در مدارس دولتی جمهوری اسلامی ایران ثبت‌نام می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.